Translate

PORANEK CZY WIECZÓR NA KORFIAŃSKIEJ STARÓWCE?

 Starówka stolicy Korfu to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na tej wyspie.


Będąc na wakacjach na Korfu warto jest odwiedzić to miejsce kilka razy i to o różnej porze dnia. Grecki  klimat tego miejsca zmienia się w ciągu dnia w zależności od pory roku, pogody.Jak wygląda to miejsce w okresie zimy, poza sezonem turystycznym opisuję Wam w innym artykule pod hasłem STARÓWKA KORFIAŃSKA W ZIMIE.

W tym artykule chcę skupić się na wyglądzie tego miejsca w czasie sezonu turystycznego. W stolicy macie dużo do zobaczenia i z pewnością nie będziecie się nudzić ! 

Jeśli mieszkacie poza stolicą w miejscach gdzie dojeżdża miejski, niebieski autobus to macie możliwość przyjeżdżać tutaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych. 

O ile mieszkacie dalej od stolicy najlepiej jest zaplanować sobie przynajmniej jeden dzień w stolicy wynajmując samochód lub możecie przyjechać tutaj rano autobusami pozamiejskich GREEN BUS.

Dodatkowo dla tych, którzy nie mogą wynająć samochód w wielu ośrodkach turystycznych z lokalnych biur turystycznych  organizowane są kilkugodzinne wyjazdy do stolicy w godzinach wieczornych. Warto z tego skorzystać by zobaczyć to miejsce wieczorem.

Jak chcecie spędzić wakacje w samej  stolicy to podaję Wam kilka przydatnych informacji  na moim blogu w  artykule pod hasłem WAKACJE W STOLICY KORFU.


Jeśli odwiedzicie starówkę kilka razy i to o innej porze dnia zauważycie, że to miejsce żyje w zupełni innym rytmie rano i wieczorem. 

Osobiście uwielbiam poranne spacery po starówce,  kiedy sklepy turystyczne są jeszcze zamknięte (przed 9.30) i nie ma jeszcze upału. Wtedy wiele wąskich uliczek nie ma jeszcze słońca.  Kamienie którymi wyłożonej są te uliczki nie są jeszcze nagrzane i o wiele przyjemniej spaceruje się wtedy po starówce.  Dodatkowo tylko wtedy możecie naprawdę podziwiać tą wspaniałą wenecka architekturę starówki bez wywieszonych na zewnątrz sklepów ciuchów,  bez wystawianych przed sklepikami różnymi  pamiątkami. 

Poranek na starówce to Raj dla fotografów, których interesuje architekturą tego miejsca. Jest to też idealna godzina na spokojny spacer i spokojne rozpoczęcie dnia.


W tych wczesnych godzinach na uliczkach jest pusto. Możliwe, że będziecie spacerować po tych wąskich uliczkach zupełnie sami!! To też ma swój urok.Po porannym spacerze możecie napić się pysznej kawy na uroczym Listonie. 


  Po kawie można porobić sobie zakupy, odwiedzić liczne tutaj znajdujące się muzea oraz polecam pospacerować po starszej i nowszej fortecy. 

W południe wizyta na starówce jest jednak męcząca. Wszystko nagrzane jest słońcem,  zaczyna się tlok na ulicach i w wielu miejscach spotkacie całe grupy turystów zwiedzających z przewodnikiem to miejsce. Jak jest to dzień kiedy na Korfu przypływaja kilka statków rejsowych to na starówce jest bardzo tłoczno. 

Osobiście w sezonie przyjeżdżamy do miasta i na starówkę w godzinach wczesno rannych i później po załatwieniu kilku spraw uciekamy poza miasto do domu w górach lub nad morze.

Starówka w godzinach wieczornych ma zupełnie inną atmosferę. 

Mimo szalonych problemów ze znalezieniem parkingu warto spędzać tutaj wieczory.

Kiedy zachodzi słońce, zaczyna być trochę chłodniej i zapalane są lampy oświetlające starówkę wszystko wygląda inaczej. 


Wieczorami to miejsce wypełnia się ludźmi, którzy po pracy czy po dniu spędzonym na plaży przychodzą tutaj by pospacerować,  spotkać się że znajomymi, zjeść kolację w uroczym miejscu na powietrzu. To jest Grecja, to jest ten klimacik, który tak wszyscy kochamy.


Starówka wtedy tętni życiem. Tawerny, kawiarnie wypełniają się ludźmi i wszędzie czuć zapach jakiś pysznych dań. 

Największa promenada i miejsce spotkań tutejszej ludności to ulicą Liston. 

Na temat tego miejsca macie na moim blogu osobny artykuł. 

Przyjeżdżając na wakacje na Korfu obowiązkowo trzeba sobie zrobić zdjęcie na Listonie!!


To jest jedno z bardzo charakterystycznych miejsc na tej wyspie, znane i reklamowane przez turystów z całego świata.

Nie wyobrażam sobie wakacji na Korfu bez wizyty w stolicy na starówce. To tak jakby pojechać do Rzymu i nie zobaczyć Koloseum! 4 komentarze:

 1. Kerkira mnie zafascynowała,to przepiękne miasto,odwiedzałam kilkakrotnie,gdy byłam na Korfu;miałam dobry dojazd autobusem sprzed hotelu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stolica Korfu jest cudowna o każdej porze dnia i roku. Dlatego warto to miejsce odwiedzić kilkakrotnie. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Najpierw chcę podziękować za inspiracje życiowe oraz dużo ciekawych informacji o tej pięknej wyspie. Byliśmy w tym roku na Korfu. Zakochałam się od pierwszego spaceru po starym rynku. Nasze dzieci są powoli dorosłe i zastanawiamy się z mężem gdzie spędzić dojrzały wiek :) Mieszkamy obecnie koło Berlina i miała być Majorka. Jak jednak czytając Pani Blog jestem coraz więcej zauroczona tym pięknym miejscem na ziemi. Pozdrawiam serdecznie Klaudia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wpis i cieszy mnie, że mój blog przybliżył Wam tą piękną wyspę.

   Usuń