Translate

SZLAKIEM RODZINY DURRELL NA KORFU

Dużo się ostatnio mówi o Korfu w związku z nakręconym na Korfu serialu BBC o przygodach rodzinny Durrell mieszkającej tutaj przez pewien czas. Ten wspaniały serial przybliżył wielu z Was tą wyspę .

 Niektórzy wręcz oglądając ten serial zakochali się w Korfu i chcą tą wyspę po raz pierwszy lub po raz ponowny odwiedzić.

Wielu z Was pragnie odwiedzić wszystkie miejsca związane z rodziną Durrell i te gdzie serial filmowy został nakręcony. Po pierwsze wszyscy pytacie się gdzie był autentyczny dom rodzinny na Korfu. Tych domów było kilka  w różnych okresach i miejscach na Korfu, między innymi w Perama i Kalami. Były to : willa Agazini w Perama, gdzie mieszkali po raz pierwszy przybywając na Korfu, willa Palatiano w okolicy Cressida i willa w Kalami gdzie mieszkał większość czasu Lawrence Durrell.  Najbardziej znany jest jednak dom w Kalami, który możecie zobaczyć nawet wchodząc do niego, bo pozostałe są własnością prywatną.. W domu w Kalami żył Lawrence Durrell z jego żoną. By go zobaczyć musicie pojechać do tej malowniczej wioski  na północno - wschodnim wybrzeżu. 

Tam zobaczycie duży biały dom nazywany WHITE HOUSE.

  


Obecnie w tym budynku znajduje się tawerna, która często jest odwiedzana przez wszystkich miłośników książek Durrella i fanów serialu RODZINA DURRELL.


Książki Durrella opisujące życie mieszkańców Korfu i pięknej przyrody tej wyspy są czytane przez miłośników natury i greckich klimatów na całym świecie.


Te trzy są najbardziej znane i przetłumaczone na wiele języków.
Polecam Wam wszystkim przed przyjazdem na wakacje na Korfu przeczytać te książki bo pozwolą Wam poznać lepiej miejsce , które wybraliście na wakacje.

Kiedy w 2015 zaczęto na Korfu nagrywać serial filmowy telewizji angielskiej BBC o rodzinie Durrell zainteresowanie tym jak żyją ludzie na tej wyspie i jak wygląda Korfu , nie to turystyczne , ale to prawdziwe, doszło do zenitu.

Serial angielski śledziła duża liczba Anglików , ale nie tylko. Możliwość oglądania tego serialu przez internet przybliżyła bohaterów tego serialu wielu miłośnikom przyrody z całego świata.
Wśród Polaków jest też dużo miłośników tego serialu o czym często mi piszecie na mojej stronie na FB.

Ten serial był bardzo szeroko reklamowany w Anglii i jest bardzo popularny wśród Anglików.  Nawet w metrze londyńskim można zobaczyć zdjęcia z jego bohaterami.Na Facebook-u powstała osobna grupa miłośników tego serialu . 

Wiele grup miłośników przyrody odwiedza obecnie Korfu by śledzić przyrodę tej wyspy szlakami  na których był nakręcany serial . 
Osobne zainteresowanie dotyczy domu w którym był nakręcany na Korfu ten serial. 
Dom znajduje się w Kontokali w okolicy nazywanej Sotiriotissa i wielokrotnie zobaczycie tam od strony morza fotografów, którzy starają się zrobić sobie zdjęcie na tle tego budynku. Jest to villa Anemmoyanni.

Od głównej drogi nie można zobaczyć tego budynku bo za murami po pierwsze znajduje się duży ogród i drzewa. Jedynie od strony morza można tam dotrzeć. trzeba na zakręcie wejść na plażę i iść w kierunku tego domu.Inne bardzo ciekawe miejsce w którym nakręcono wiele scen tego serialu to wioska w Danilia, potocznie nazywana na Korfu WIOSKĄ BOUA od imienia braci Boua , którzy ją wybudowali.

Na temat tej wioski znajdziecie osobny artykuł tutaj 

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2019/05/wioska-w-danilia-wioska-braci-boua.html

Jest to czarujące miejsce , wyrwane jakby z przeszłości z charakterystycznymi dla dawnego Korfu budynkami , pomieszczeniami i kolorystyką.
Obecnie dzięki filmowi o rodzinie Durrell ta wioska jest często odwiedzana tylko grupowo przez  turystów , którzy są fanami tego serialu.
Więcej na temat braci Durrell zobaczycie też na placu Spianada na terenie parku BOSKIETTO . Znajdziecie tam  ich rzeźby i legenda mówi, że by ponownie odwiedzić wyspę trzeba nosy tych braci na tych rzeźbach pogłaskać. 

Dlatego są one tak wypolerowane.

Zobaczcie to na filmiku tutaj:
https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/2038595153048910/?v=2038595153048910

A to co jest napisane pod tymi rzeźbami  weźcie sobie do serca.2 komentarze:

  1. Dziękuję, bo zawsze to co kochamy- dobrze jest jak i inni dostrzegają - Pokaż mi Świat- a powiem, że jesteś Przyjacielem - Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za komentarz. Kocham Korfu, które od ponad 45 lat jest moim domem i pokazuje Wam to miejsce moimi oczyma. Pozdrawiam serdecznie

      Usuń