Translate

IMPREZOWE MIEJSCOWOŚCI NA KORFU

 Bardzo często pytacie się  o to gdzie na Korfu toczy się życie nocne I czy można tutaj gdzieś potańczyć lub mile spędzić wieczór.Oczywiście przyjeżdżając na wakacje na Korfu najlepiej wejść w klimat tej wyspy I uczestniczyć w licznych , organizowanych tutaj odpustach i festiwalach.  Są one organizowane w większości w drugiej połowie lipca I przez cały sierpień.  Macie wtedy okazję potańczyć i świętnie pobawić się w stylu greckim,  posłuchać greckiej muzyki, zjeść tradycyjne Souvlaki czy owieczkę popijając piwo czy inne napoje. Jest to też okazja do tego by nauczyć się tańczyć te greckie czy korfiańskie tańce. Ma to swój urok I z pewnością jest to niezapomniane doświadczenie. Z tego co do mnie piszecie wielu z Was takie odpusty bardzo się podobają. Na mojej stronie w FB staram się na bieżąco informować Was gdzie taki imprezy są organizowane. Dodatkowo przy wszystkich głównych drogach zawsze rozwieszane są plakaty informujące kiedy i gdzie coś takiego będzie się odbywało.

 O ile tego rodzaju rozrywka Was nie interesuje i chcecie spędzić czas imprezowo w bardziej "nowoczesny" sposób to po pierwsze polecam stolicę Korfu. Jest ona najlepszą miejscowością w której wieczory tętnią życiem  i to w okesie całego sezonu, bo bawią się tutaj nie tylko turyści,  ale i liczna młodzież mieszkając na wyspie oraz studenci tutejszego uniwersytetu.

Wieczorami młodzież gromadzi się w kawiarniach na starówce. Muzyka tutaj jest dozwolona do 23.00 i poza siedzącymi klientami jest wiele osób stojących i popijających jakiegoś drinka. W wielu miejscach trudno jest wieczorami przejść koło tych miejsc, bo uliczki są wąskie i dziki tłum młodzieży bawi się tam na stojąco.  

Najbardziej popularne są takie kawiarnie koło starego ratusza i oczywiście na ulicy Liston.

W stolicy w ciągu całego lata zawsze coś się dzieje. Macie różnego rodzaju koncerty na wolnym powietrzu. Po takich koncertach kawiarnie starówki wypełniają się ludźmi I zabawa trwa do późnych godzin nocnych mimo tego, że po 23.00 zabroniona jest głośna muzyka a to ze względu na ludność mieszkająca na terenie starówki i turystów wynajmujących liczne lokale airbnb w tej okolicy.

Dodatkowo kto chce może podjechać do dzielnicy dyskotekowej znajdującej się za portem gdzie po 24.00 nawet 1 w nocy w soboty i niedziele gromadzi się młodzież bawiąc się do samego rana.

Do takich miejsc należy  dyskoteka 54 za nowym portem w stolicy. Obszerne miejsce gromadzące dużą liczbę chętnych do zabawy.

Jeśli jesteście w stolicy i nie chcecie jechać do dzielnicy dyskotekowej w okolicach starego portu na przeciwko pirackiego statku jest inny dyskotekowy bar o nazwie AU BAR. To miejsce jest mniejsze ale przynajmniej możecie dojść tam na piechotę i wrócić do swojego zakwaterowania na starówce również na piechotę.

Z tego co obserwuję ostatnio młodzież niestety nie tańczy. Stoi z drinkiem w ręku i słucha bardzo głośnej muzyki ruszając się tylko w rytm granej melodii. 

Za moich czasów było inaczej, tańczyliśmy do samego rana i to wszyscy.

Nadmienię, że obecnie jest też inne "modne" miejsce w stolicy gdzie gromadzi się na drinka przy muzyce tutejsza młodzież. 

To jest kawiarnia - restauracja AZUR koło zatoki Garitsa. Bardzo fajne miejsce, cudowny widok z tego tarasu i zawsze dużo ludzi. Jeśli chcecie usiąść coś zjeść trzeba zarezerwować stolik. Ale ostrzegam ceny tutejsze nie są na każdą kieszeń 

Na terenie całej wyspy jest wiele innych miejsc gdzie można fajnie się pobawić I mile spędzić wieczór do późnych godzin nocnych. Do takich należy miejscowość IPSOS, BENITSES, SIDARI, KASSIOPI i  KAVOS. 

IPSOS to nadmorska miejscowość gdzie młodzież szaleje do wczesnych godzin rannych głównie w lipcu I w sierpniu. Wtedy przyjeżdżają tutaj na wakacje młodzi Włosi. Wieczorem promenada nadmorska wypełnia się tłumami młodzieży , która bawi się w tutejszych barach, kawiarniach i dyskotekach. Dyskoteka MOCHITO wydaje się najbardziej popularna bo od wczesno wieczornych godzin gromadzi się tutaj masę młodych ludzi. W okresie od 1-20 sierpnia trudno jest wieczorem przejechać drogą wzdłuż Ipsos bo liczna młodzież oblega też ulicę. Pod koniec sierpnia wszystko wraca do normy i bardziej spokojnego rytmu rozrywki nocnej.
SIDARI to ukochane miejsce wypoczynku Anglików w różnym wieku, którzy wieczorami wypełniają tutejsze bary i kawiarnie. Najweselej jest w centrum tej wioski wzdłuż wąskiej ulicy jednokierunkowej.  
Z pewnością wieczorami nie będziecie się tutaj nudzić. 

KASSIOPI to też miejscowość która w centralnej jej części tętni życiem do późnych godzin nocnych. Tutaj mamy towarzystwo z różnych krajów Europy. Ostatnio słychać dużo Polaków.KAVOS to miejscowość na samym południu wyspy. Z zasady osobiście nie polecam tego miejsca. Jest ono Bardzo imprezowe nocą z alkoholem płynącym potokami i z obecnością innych, niedozwolonych "atrakcji". Τo miejscowość bardzo popularną wśród młodzieży  angielskiej, która przylatuje tutaj na wakacje by robić wszystko to czego nie może robić u siebie w Angli. Często słyszymy o aresztowaniu osób sprzedających narkotyki w tej okolicy.  Ale jak zawsze bywa opinie na temat tej miejscowości są podzielone. Polecam zobaczyć kilka filmików w Youtube.com o nocnym życiu w Kavos. To oczywiście zależy od miejsca w którym mieszkacie i okolic w których poruszacie się wieczorem w tej miejscowości.

BENITSES też żyje nocą szczególnie w okolicach nowoodrestaurowanego portu z licznymi kawiarniami i restauracjami. Tutaj to ma charakter bardziej rodzinny.

Szczególnie w okresie lipca I sierpnia kiedy wszędzie jest dużo ludzi wieczorami zawsze można miłe spędzić czas do późnej nocy. 
W wielu tawernach organizowane są wieczory greckie z muzyką i tańcem greckim co gromadzi  tam wielu turystów.  To dotyczy wielu miejscowości turystycznych na terenie wyspy.  W innych miesiącach wakacyjnych jest tam znacznie ciszej i spokojniej. 

Dlatego jeśli nastawiacie się bardziej na rozrywkę nocną,  a nie na wypoczynek wybierajcie lepiej samą stolicę wyspy, Ipsos, czy Sidari. 
Nadmienię, że nawet te imprezowe miejscowości poza szczytem sezonu nie są tak głośne. Od września wszystkie zmieniają się w miejsca na typowo rodzinny wypoczynek.


Życzę wspaniałych wieczorów na Korfu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz