Translate

PLAŻE DLA NUDYSTÓW na Korfu

Planując wakacje na Korfu bardzo często pytacie się o plażę nudystów na tej wyspie.
Oczywiście kąpiele i plażowanie topless jest tutaj wszędzie dozwolone.

Oficjalnych , zorganizowanych plaż  dla nudystów na Korfu nie ma.

Jest jednak bardzo dużo miejsc gdzie w romantycznej atmosferze, na dziewiczych plażach możecie kąpać się w stroju Adama i Ewy.

Trzeba tylko wiedzieć gdzie.

Najbardziej popularne miejsce do kąpieli dla nudystów na Korfu znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy w miejscowości Mirtiotisa.
By dostać się do tego miejsca trzeba podjechać do zachodniego wybrzeża w tej miejscowości i zostawić samochód na górze. Jest tam bardzo strome zejście drogą z kamieniami w dół.

Niektórzy zjeżdżają tam jeepami , ale ja osobiście to odradzam bo jak nie ma miejsca na odwrócenie samochodu  (tylko jeep-a) to są trudności z wjazdem na górę.

Plaża jest skalisto - piaszczysta. Pomiędzy dużymi skałami można sobie spokojnie poopalać się i wykąpać w  błękitnej wodzie.
Tutaj spotykają się mieszkańcy wyspy którzy lubią w lecie tak się opalać i oczywiście nie brakuje dużej liczby turystów.

Korfu ma jednak wiele miejsc gdzie samotnie i romantycznie możecie się nago wykąpać. 

Jest wiele pustych , rozległych plaż gdzie w odległości kilometra będziecie sami. Przykładowo tak jest na tych rozległych plażach południowo - zachodniego wybrzeża. Issos to najlepsze miejsce !

Dodatkowo w wielu miejscach na około wyspy są małe zatoczki do których dochodzi się piechotą z głównej drogi i tam sami możecie tak rozkoszować się w Rajskiej kąpieli.

Na północy wyspy obok Acharavi w okolicach Almiros na samym końcu tej długiej piaszczystej plaży też są idealne miejsca do kąpieli nago. Tutaj będziecie w dużej odległości od innych i nikomu to nie przeszkadza. 

Dodatkowo idąc za Almiros możecie dojść przechodząc metalowym mostem na drugą stronę do plaży gdzie często zobaczycie nudystów . Jest to najbardziej oddalona od głównej plaży jedna z 3 plaż w miejscowości Św. Spiridon . 

Możecie tą plaże zobaczyć na moim filmiku na mojej stronie w FB wchodząc tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/1898360850405675/
Ta plaża nie jest zorganizowana , często ma dużo wodorostów i niestety przy falach jest trochę niebezpieczna. Dziwne prądy podmorskie powodują to , że czasami przy dopływającej fali bardzo łatwo woda może Was "porwać " w głąb morza - uważajcie na to !By znaleść inne miejsca tego typu sami musicie trochę pochodzić po wybrzeżu. 

Takich miejsc na Korfu jest wiele .


5 komentarzy:

 1. Zdecydowanie polecam plażę Mirtiotisa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sezonie jest pełna ludzi. Komu to odpowiada to tam pojedzie. Ja osobiście wolę te malutkie, wręcz prywatne, trudno dostępne i dla większości nieznane. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Jest jeszcze taka malutka plaża dla nudystów,zaraz za Avlaki Beach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich bardzo malutkich, wrecz prywatnych jest bardzo dużo.

   Usuń