Translate

NIE PRZEGAPCIE CENNYCH CHWIL W WASZYM ŻYCIU

 Szczęśliwe życie składa się z wielu szczęśliwych i cennych chwil.

Bardzo często zapominamy o tym w codziennej gonitwie za celami , które sobie stawiamy w naszym życiu. Często bez poznania samego siebie i bez określenia tego co właściwie prawdziwie czyni nas szczęśliwymi. Bo tylko wtedy włożony przez nas trud na sens.

Po przeżyciu wielu dziesięcioleci patrzymy się na całe nasze życie wspominając najważniejsze jego momenty. Wszyscy mamy w życiu dobre i złe chwilę,  ale z biegiem lat pamiętamy te piękne, a zapominamy czy staramy się zapomnieć te bolesne , które zarysowały się w naszym sercu.

Szczęśliwy jest ten , który już we wczesnym okresie swojego życia docenia i nie traci ważnych, cennych chwil swojego życia. Najczęściej są to kolejne etapy naszej edukacji,  pierwszy pocałunek, pierwsza miłość, ślub,  dzieci,  wnuki, itp. 

Jeśli większość naszego życia spędzamy pracując wiele godzin często jesteśmy nieobecni w pięknych momentach życia ukochanych przez nas osób.

Bardzo często myśląc o większym zarobku rezygnujemy z obecności w rodzinnych uroczystościach,  urodzinach, rodzinnych spotkaniach tj. Chrzty,  urodziny, śluby, rodzonne wakacje, spotkania towarzyskie. Często zostawiamy nasze życie towarzyskie na później bo obecnie nie ma na to czasu. Płacimy za to jednak wysoką cenę.

Po latach kiedy już jest duży,  ślicznie umeblowany dom, samochód, wyższe stanowisko w pracy zastanawiamy się czy cena za to zapłacona była warta?! 

Wielokrotnie bardzo wypracowana ponadgodzinami w pracy i wieloma nieprzwidzianymi  zawodowymi spotkaniami kariera sprawia, że życie upływa BEZ nas. Inni cieszą się codziennym życiem, spotkaniami towarzyskimi lub rodzinnymi poza pracą kiedy my pracujemy by osiągnąć jakiś cel w przyszłości. 

Zawsze jednak trzeba dobrze rozważyć w sobie samym co w naszym życiu jest ważniejsze. Bo zawsze coś jest za coś. 

Często rezygnujemy z założenia rodziny bo nie ma na to czasu w naszym życiu zawodowym. Kiedy jednak dochodzi się do wysokiego stanowiska inni mają rodzinę i potomstwo , a my zostajemy sami, bo na wszystko jest odpowiedni czas i dla nas jest już za późno być mamą.

Jeśli nawet zakładamy rodzinę równolegle  walcząc o karierę zawodową zawsze coś musi stanąć na drugim miejscu i najczęściej płacimy za to przegapiając w naszym życiu ważne momenty nasze, naszych ukochanych, głównie naszych dzieci. 

Nic nie może zastąpić rodzinnie spędzonych wakacji z naszymi małymi dziećmi, kiedy cała rodzina "buduje" rodzinne wspomnienia. To są bardzo ważne rodzinne chwilę i nie należy ich przegapić. Często dzieci wysyłane są na wakacje z dziadkami by rodzice odpoczęli lub mogli więcej pracować.  To jest dobry pomysł ale nigdy nie zastąpi wakacji rodzinnie spędzonych wakacji dzieci z rodzicami. Pamiętajcie o tym !! Małe dzieci nie chcą więcej pieniędzy, ale więcej czasu spędzonego z rodzicami. To jest cenny okres do chwili kiedy dzieci dorastają i już tak nas nie potrzebują.

Bo często osiągamy nasz cel zawodowy  w chwili kiedy nasze dzieci już są dorosłe i żyją własnym życie i to często poza domem, który jest piękny,  ale już pusty...

Mamy wtedy czas dla naszych dzieci, ale wtedy one już nas tak nie potrzebują.

Wtedy wiele osób mówi, że  wolałoby mieć mniej by takich ważnych życiowych chwil nie przegapić. Bo one sprawiają, że czujemy się szczęśliwi, one wypełniają nasze wspomnienia na starość kiedy czujemy się nasyceni życiem.  

Bo tak nie czujemy się "zaliczając" podróż do jeszcze innego kraju, ale wspominając chwilę kiedy kończąc studia świętowaliśmy to z rodzicami, kiedy byliśmy obecni w pierwszych krokach naszych dzieci, kiedy wraz z rodziną budowaliśmy wiele rodzinnie spędzonych chwil w których nie zabrakło ani pracującego taty, ani pracującej mamy.

Bo życie trzeba intensywnie przeżyć wraz z ukochanymi osobami i nie wolno go przegapić.

2 komentarze:

  1. Dzień dobry :) Czy można skontaktować się z Panią bezpośrednio, aby zadać kilka pytań na temat Korfu? Jeśli tak, to bardzo proszę o wiadomość na: ida.czyta@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proszę pytać na messanger na mojej stronie KORFU MOJA PRZYSTAŃ NA FB. Postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam

      Usuń