Translate

KAŻDA KOBIETA JEST ŁADNA JAK UMIE I CHCE DBAĆ O SIEBIE

Wszystkie zadbane kobiety są ładne,  każda pociągająca na swój sposób. A to zależy od chęci każdej z nas do podkreślenia ładnych cech naszej sylwetki , charakteru i nawet postawy do życia. Uśmiechnięta,  idącą energicznie elegancka kobieta zawsze przyciąga wzrok.By od rana promieniować trzeba jednak odpowiednio rozpocząć swój dzień. 

Po pierwsze należy spokojnie rozpocząć swój dzień.  To o której godzinie wstajemy zależy od programy dnia każdej z nas. Ważne jest by wstać na tyle wcześnie by mieć czas na prysznic, krótką gimnastykę lub choćby dobre "wyciągnięcie" ciała, czy jogę,  czas na odpowiedni krem do ciała i do twarzy.

I oczywiście nie zapominajmy o spokojnie zjedzonym śniadaniu. Wybieganie z domu bez śniadania z pospiesznie jedzona kanapką w ręku to nie najlepszy sposób rozpoczęcia udanego dnia. 

Dobrze jest pójść do pracy na piechotę lub przynajmniej przespacerować pewien odcinek drogi do pracy by mieć czas na koncentrację,  medytację i spokojne przemyślenie planu rozpoczynającego się dnia. Każdego dnia potrzebujemy tego czasu dla siebie.

Musimy zorganizować swój czas tak by dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Medytacja pozwala nam znajdować wewnętrzną równowagę psychiczną. 

Raz w tygodniu starajmy się znaleźć czas na pielęgnację naszego ciała,  manicure,  pedicure,  maskę na twarzy,  na dekolcie  i nawilżenie całego ciała kremami.  I nie mówcie tutaj, że w Waszym zaganianym życiu nie macie na to czasu. Jak szanujecie i kochacie samego siebie znajdziecie w czasie całego tygodnia taki czas na przerwę dla siebie.

Dodatkowo wykonując wszelkie prace w domu mające związek z wodą i chemikaliami nigdy nie zapominamy o rękawiczkach! W ten sposób ochraniamy nasze ręce i dodatkowo nie niszczymy naszego manicure.

By promieniować na codzień potrzeby jest nam zdrowy, spokojny sen 7- 8 godzin. W tym pomoże nam jedzenie ostatniego posiłku przynajmniej 3 godziny przed snem, odpowiednią atmosfera w sypialni, wygodny materac i brak telewizji i internetu w sypialni. 

Pomaga w tym w bardzo dużym stopniu dbanie o odpowiednią wagę i zdrowy sposób odżywiania się. 

Ważne jest też  wybieranie garderoby  odpowiedniej dla naszego stylu życia, kształtu naszego ciała i możliwości finansowych. I chcę podkreślić tutaj, że ładna garderoba nie musi być droga, ani z wieloma ubraniami. Musi być tylko odpowiednio dobrana, starannie uprana, uprasowana i zadbana. 

Dodatkowo dobranie pasujących do naszej cery kolorów ubrań też nas  oświetla. Nie zapominamy o dbanie o nasze włosy,  dobór odpowiedniej dla konturów naszej twarzy fryzury i ewentualnego koloru włosów.

Nasze pozytywne nastawienie do życia i promieniująca  postawa każdego dnia zależy od organizowania naszego życia przez określenie własnych obowiązków. To jet bardzo ważne.  Nie zgadzamy się na narzucenie nam obowiązków innych bo to powoduje zestresowanie się i zużywanie nasze energii w złym kierunku.

Każdy ma prawo do życia,  nie tylko do pracy , ale i do odpoczynku oraz przyjemności. Do nich należą codzienne , krótkie chwile wytchnienia, spacery, kilkudniowe ucieczki od rutyny codziennego dnia i oczywiście przynajmniej raz w roku wakacje.

Przemyślcie wszystko o czym piszę powyżej. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Może obecnie jest odpowiedni czas by coś zmienić,  udoskonalić?

Pamietajcie o tym,  że jeśli  każdego dnia wstając rano pomyślmy o czymś pozytywnym co mamy w życiu, to  nasza twarz promieniuje od samego rana !!!

I jedno jest pewne - każda szcześliwa kobieta promieniuje i jest piękna!!2 komentarze:

  1. Święte słowa Trzeba się jednak tego nauczyć, zadbać o siebie i znaleźć czas tylko dla siebie Wtedy można więcej dać też z siebie otoczeniu Ja dalej się tego uczę, ale wiem że warto i mam nadzieję że kiedyś mi się to całkiem uda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak się chce to wszystko można osiągnąć! Dziękuję za komentarz I pozdrawiam

      Usuń