Translate

CENTRALNY RYNEK W ATENACH


To jest jedno z miejsc w Atenach , które warto zobaczyć!


Od wczesnych godzin rannych jest tutaj duży ruch. Duży wybór i niższe niż w supermarketach ceny przyciągają wielu mieszkańców miasta.

Zaplanowane gospodynie starają się raz w tygodniu zrobić tutaj zakupy na cały tydzień lepszej jakości i o niższych cenach. To się opłaca choć często  są problemy z parkingiem. Z tego względu wiele osób zaopartuje się w wózki na zakupy by podwieźć swoje zakupy do gdzieś zaparkowanego samochodu.


Na tym centralnym rynku w Atenach macie duży wybór.  Po pierwsze jest wielki wybór ryb, owoców morza, mięsa,  przypraw, orzechów,  nawet jest kilka tawern gdzie możecie coś smacznego zjeść.

Ten centralny rynek znajduje się na drodze prowadzącej z Monastiraki do placu Omonia po prawej stronie. Na przeciwko po drugiej stronie ulicy macie też inne stragany głównie z warzywami. Duży wybór I okazja do porównania cen z różnych okolic.

W części mięsnej macie stoiska z lodówkami lub z mięsem wolno wiszącym. 
To często szokuje obcokrajowcow, którzy nie mają takich widoków w swoich krajach gdzie wszystko sprzedawane jest zapakowane w plastikowych czy innego rodzaju opakowaniach. 

Tutaj możecie usiąść w tawernie i zjeść flaczki, golonkę czy porady z bardzo świeżego mięsa.

W ciągu ostatnich lat obserwuję jednak coraz mniejszą ilość stanowisk mięsnych. Część jest pozamykanych. Ludzie kupują mniej mięsa bo jest drogie i nie na każdą kieszeń. W większości przypadków rodziny zaspakajają swoje potrzeby tanimi kurczakami. 

Cześć rybna na tym targu jest bardziej ciekawa. Szalony wybór I różnorodność ryb i owoców morza przyciąga tutaj nawet turystów. Często widzę całe grupy turystów z przewodnikami,  którzy pokazują im to miejsce często na ich życzenie. To, że część osób z tych grup trzyma się z nosy to inna sprawa. Nie są przyzwyczajeni do tak ostrych zapachów.
Jeśli będziecie w Atenach warto jest to miejsce zobaczyć. 

Na Korfu też mamy duży rynek w stolicy. 

Na ten temat piszę w artykule pod hasłem CENTRALNY RYNEK NA KORFU. 

Oczywiście ten rynek jest o wiele mniejszy od tego w Atenach. Często się pytacie o to miejsce na Korfu i odwiedzacie to miejsce.

Ci z Was którzy mieszkają w apartamentach Airbnb mają okazję zakupić i przygotować sobie domowe dania z tam zakupionych produktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz