Translate

ROWEREM PO KORFU

W ciągu ostatnich lat bardzo popularne jest czynne spędzanie wakacji. Morze, plażowanie jest dobre na kilka dni, ale jest wiele innych sposobów spędzania dni wakacyjnych na Korfu. 
Po pierwsze korfiańska przyroda zaprasza Was na wspaniałe spacery po wyspie w różnych miejscach. Możecie chodzić po płaskim południu między starymi gajami oliwnymi. Bardziej zaawansowani wybierają góry z pięknymi widokami. Na ten temat macie mój artykuł tutaj :

Jeszcze inny bardzo ciekawy sposób poznawania wyspy to zwiedzanie jej na rowerze.
Jest wiele miłośników rowerowych wycieczek i Korfu daje im też takie możliwości.

W wielu miejscach na wyspie macie możliwość wynająć rowery.
Znajdziecie w internecie różne punkty wynajmu rowerów pod hasłem CORFU BICYCLE.
Możecie je wynająć w porcie w stolicy, w wiosce Kontokali, Dassia, Acharavi, na południo w Moraitika i wielu innych miejscach pokazanych na mapie jak dajcie hasło CORFU BICYCLE RENTAL. Tam też znajdziecie adresy i telefony biur, które tą działalnością się zajmują. Najlepiej jest przed przyjechaniem na wakacje zarezerwować sobie taki rower bo chętnych jest dużo i w sezonie rowerów za mało.
Wiele punktów wynajmu rowerów organizuje też całodzienne lub kilkugodzinne wycieczki krajoznawcze na rowerze. 

Osobiście polecam organizację wycieczki rowerami przez firmę CORFU OUTDOOR & LEISURE ACTIVITY. Namiary na tego rodzaju aktywność znajdziecie w FACEBOOK-u tutaj:
Przykładowo macie propozycję wycieczki rowerowej ciekawą trasą z pięknymi widokami na północnej części wyspy!!!
W takich przypadkach jest przewodnik, który się Wami opiekuje i najczęściej mówi po angielsku. Jedzie on na początku grupy pokazując Wam drogę przejazdu i  najciekawsze miejsca na trasie.


 Są wycieczki dzięki którym możecie zjeżdżać z gór północnej części wyspy od wioski Episkepsi na południe wyspy w dużej grupie rowerzystów. Tam zabierają Was autokarem i odwożą do hotelu też autokarem. Trasy takich wycieczek są starannie dobrane by omijany krajobraz ciągle się zmieniał. Przejeżdżacie przez ciekawe greckie wioski, gaje oliwne, drogami z widokiem na morze. 


Taka wycieczka razem z przewodnikiem jest o wiele bezpieczniejsza niż samotne jeżdżenie po tych wąskich i krętych drogach na wyspie. Trasy wycieczek są różne w zależności od stopnia trudności i kondycji chętnych.
O ile coś takiego Was interesuje też możecie dla pewności zarezerwować sobie miejsce na takich wycieczkach przed przylotem na wyspę. 
Są też rowery dla dzieci. Możecie całą rodziną wynająć sobie rowery by pojeździć po wyspie.  Sama często zjeżdżając z domu w górach  na plażę widzę takie grupy rowerzystów. 

Dodatkowo bardzo często obserwuję na drogach w górach samotnych bardzo wysportowanych rowerzystów, którzy codziennie rano realizują określoną trasę z Acharavi raniutko w góry i później zjazd od strony Spratilas lub Klimatia.

Jak sami możecie zobaczyć na mapie Korfu wyspa jest dość dużą i ma bardzo zróżnicowane ukształtowanie. O ile chcecie ją zwiedzić jeżdżąc rowerem musicie to zaplanować na wiele dni. 
Po za tym w upalne letnie dni kiedy z nieba leje się żar i jest 40 C w południe jeżdżenie na rowerze nie jest wskazane. Grozi porażeniem słonecznym i szybkim odwodnieniem organizmu. 

Z tego powodu wszelkie rowerowe wycieczki najczęściej zaczynają się bardzo wcześnie rano i w południe kiedy jest bardzo gorąco połączone są z plażowaniem i kąpielą na jakiejś plaży.
Dodatkowo jeżdżąc na rowerze trzeba mieć zawsze ze sobą kask na głowie, butelkę wody i oczy szeroko otwarte na jadące tą samą drogą samochody. 
Nadmienię, że zawsze trzeba bardzo uważać na drogę, którą się jedzie. Niestety na korfu w wielu miejscach drogi asfaltowe mają wiele dziur i są one bardzo niebezpieczne dla rowerzystów bo bardzo łatwo można zrobić dziurę w kole. Z tego też powodu nie polecam jeżdżenia rowerem o zmroku. 
Trzeba więc planując rowerową trasę dobrze ją opracować by wyrobić się z siłami i w czasie. 

W każdym razie ta aktywność w czasie urlopu jest bardzo polecana i ostatnio bardzo popularna.2 komentarze:

 1. Naprawdę ciekawe pomysły na aktywne spędzanie czasu na Korfu. Spacerowanie po gajach oliwnych brzmi naprawdę relaksująco, a rowerowa wyprawa po wyspie brzmi ekscytująco! Dzięki za udostępnienie informacji dotyczących wynajmu rowerów - na pewno skorzystam podczas mojej następnej wizyty na Korfu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wpis I cieszy mnie , że moje informacje mogą się przydać
   Pozdrawiam

   Usuń