Translate

PLAŻA ŚWIĘTEGO SPIRYDONA NA PÓŁNOCY WYSPY

Plaża Świętego Spirydona to jedna z moich ulubionych plaż na północy wyspy.

Jest to dość mała zatoczka z piaszczystą plażą i piaskiem w morzu.To, że plaża znajduje się w małej zatoczce powoduje , że o ile na północy wyspy wieją wiatry ( a to często ma miejsce nawet w lecie) na tej plaży spokojnie można sobie posiedzieć i nawet bezpiecznie wykąpać się bez wysokich fal , bo dno morskie stopniowo pogłębia się .

Z tego względu to jest też idealna plaża dla rodzin z małymi dziećmi. Dzieciaki mogą tutaj bezpiecznie bawić się piaskiem na brzegu morza i jednocześnie mogą kąpać się w morzu pod okiem rodziców siedzących na znajdujących się na brzegu leżakach.

Plaża oferuje leżaki i parasole , miejsce do przebrania się i prysznic do opłukania się z morskiej wody.Cenne jest też to , że przy plaży macie też duże drzewa pod którymi mogą się schronić przed słońcem ci którzy nie lubią tak dużej ilości słońca i matki z małymi dziećmi.Możecie tutaj wynająć wodne ślizgawki - rowery , łodzie , czy rowery wodne.Polecam ta plaże wszystkim zwolennikom piaszczystych plaż , tych bardziej kameralnych .

Ze względu na bliskość dużego jeziora macie tutaj wieczorem komary ! 
Weźcie to pod uwagę , szczególnie ci z Was , którzy mają małe dzieci lub są alergikami. Przygotujcie się do tego przywożąc coś ze sobą !!!!

Na moim filmiku z FB możecie tą plażę zobaczyć tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/2094143907494034/

Bo nadmienię , że plaża Św. Spirydona to bardzo popularna dla Korfiatów plaża gdzie nasze bobasy kąpią się w morzu po raz pierwszy. 
Koło plaży macie asfaltową drogę gdzie bez problemu możecie bezpłatnie zaparkować samochód. Tutaj macie też kilka kawiarni i tawern , ale nie wiele. Ogólnie miejsce jest bardzo spokojne .
Na wzniesieniu obok tej plaży znajduje się duży hotel MARE BLUE i wielu turystów z tego hotelu schodzi na kąpiele na tą plażę.

Ten hotel to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju, bo w okolicy nie ma dyskotek, ani deptaka , ani dużej ilości sklepów. 

Młodzi ludzie tutaj raczej się nudzą i szczególnie kiedy pogoda nie jest najlepsza i nie planują wynająć samochód by pojeździć po wyspie.

Jeśli chcą się pobawić by wieczorem posiedzieć w wielu kawiarenkach z młodzieżą najczęściej jeżdżą do miejscowości Acharavi , która jest obok. To jednak wymaga posiadanie auta.

W odległości 200 metrów jest jeden mini market i biuro do wynajęcia samochodów i to wszystko!Te okolice to idealne miejsce dla tych , którzy lubią spokojne spacery po dzikich terenach. 

Na lewo od plaży przechodząc mostkiem znajduje się długa droga polna , którą można sobie pospacerować , dojść do dwóch dzikich plaż  z których jedna jest nieoficjalną plażą nudystów).Jedna z tych plaż wygląda tak jak zobaczycie na moim filmiku tutaj 

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/1897840000457760/

i  tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/1898360850405675/

Na tych dzikich plażach jednak trzeba bardzo uważać na bardzo szybko pogłębiające się dno morskie i częste silne fale , które mogą wręcz Was porwać w głąb morza o ile przepływa w okolicy jakiś statek. Uważajcie na to !!!!

Ci , którzy lubią bardzo długie spacery mogą tą droga koło tych plaż dojść nawet do bardzo długiej piaszczystej plaży w Almiros, Acharavi i Roda.  Ale to już tylko dla dla tych , którzy mają dobrą kondycję, bo tutaj zaliczamy już kilometry drogi!
Na temat tych piaszczystych plaż macie osobne artykuły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz