Translate

ZAKWATEROWANIE I WAKACJE NA KORFU W PIERWSZYCH WIOSENNYCH MIESIĄCACH.

 Korfu to jedna z najbardziej turystycznych wysp Grecji. W normalnych warunkach sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października, choć ostatnio są próby wydłużenia okresu turystycznego na wyspie.

To oczywiście związane jest z możliwością przybycia na wyspę w różny sposób.

W ostatnich latach dużo turystów przyjeżdża tutaj własnym samochodem dobrymi już drogami z Polski. O tym piszę Wam w moim artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2020/05/jak-przyjechac-samochodem-na-wakacje-na.html

Ostatnio wiele osób wybiera tą wersję wakacyjną myśląc o możliwości posiadania własnego samochodu na okres całych wakacji.

Inni z kolei przylatują samolotami i wynajmują tutaj samochód na cały swój pobyt. W ten sposób mogą indywidualnie, na spokojnie, w wybrany przez siebie sposób zwiedzić całą wyspę.


Loty charter i całoroczne linie lotnicze pozwalają też na swobodniejsze dopasowanie terminu  wakacji do posiadanego czasu i wyboru pogody na odpoczynek. Nie wszyscy lubią i znoszą upał z temperaturami 30-40C. Nie wszyscy chcą mieć na wakacjach tłumy na plażach i szalony ruch na drogach. Nie wszyscy chcą czy mogą płacić za wakacje ceny zakwaterowania, które w szczycie sezonu są o wiele wyższe.

To są zasadnicze powody organizowania wakacji w początkowych miesiącach wiosny, w marcu, kwietniu czy nawet w maju. 

Wakacje w marcu najczęściej wybierają ci, którzy po prostu chcą odpocząć zmieniając miejsce pobytu i zostawiając rutynę dnia codziennego za sobą. Chcą opuścić ruchliwe i huczne miasta pełne cementu i wysokich zabudowań. Pragną być bliżej natury bez względu na to jaka będzie pogoda. Są przygotowani nawet na porę deszczową bo i tak tutejsze temperatury są wyższe od tych, które zostawiają w kraju. Nawet jeśli chcą zwiedzić wyspę to wiedzą o tym, że zobaczą inny obraz wyspy od tego który jest reklamowany na okres letnich wakacji, bo wyspa jest jeszcze w zimowym letargu.

Niektórzy z nich leca początkowo na kilka dni do Aten by zimą zwiedzić bez upałów stolicę Grecji i później odpocząć na Korfu na kilka dni.

Od marca na Korfu mamy też dodatkowe loty z różnych części Europy. Są loty charter z Anglii, Niemiec i nawet z Polski! 

Turyści przybywający w tym okresie na wyspę najczęściej mieszkają w kwaterach w stolicy by w razie złej pogody po prostu odpoczywać z książką w ręku lub wysypiać się słysząc deszcz za oknem.


Jeśli jesteście miłośnikami przyrody to te miesiące są dla Was zdecydowanie najlesze na Korfu, bo w tym czasie cała bujna przyroda na wyspie budzi się do życia. Wszystko jest obficie podlane deszczami, kolorowe, pełne świeżutkiej zieleni w różnych odcieniach i różnokolorowe kwiaty tworzą wręcz barwne dywany na zboczach gór.Na temat wiosny na Korfu czytajcie więcej tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/wiosna-na-korfu.html

Jeśli mieszkacie w dużych miastach i jesteście spragnieni tej zieleni to te miesiące pozwolą Wam nasycić się pięknymi zielonymi krajobrazami bardzo bujnej przyrody tej wyspy.

Będziecie też mogli spokojniej pojeździć po wyspie, bez tłumów turystów w tych najbardziej atrakcyjnych miejscach na wyspie i oczywiście bezpieczniej po wszystkich tych stromych, krętych drogach wyspy.

Zawsze jednak jest coś za coś....

W te wczesne wiosenne miesiące wiele zależy od pogody, a jak wiecie w ostatnich latach zmiany klimatyczne powodują, że często mamy różne niespodzianki i bardzo zmienną pogodę. Każdy chce przyjechać tutaj w te piękne słoneczne dni by z przyjemnością poznać tą wyspę jeżdżąc po niej, spacerując po różnych terenach wyspy, czy nawet siedząc i opalając się na plaży. Bo w dni słoneczne w południe jest to możliwe. 

Muszę przyznać, że w ostatnich latach zdarzało się, że w kwietniu było więcej słonecznych dni  z wysokimi temperaturami w południe, niż w lipcu. To jednak jest wyjątek potwierdzający regułę. Po prostu trzeba mieć szczęście by trafić na świetną pogodę lub obserwując prognozy pogody  zarezerwować wakacje w ostatniej chwili.Planując wakacje na Korfu w czasie tych pierwszych wiosennych miesięcy musicie dobrze zastanowić się nad tym co dla Was jest najbardziej istotne i potrzebne do Waszego wypoczynku.

Jeśli chcecie go spędzić czynnie, codziennie jeżdżąc i zwiedzając wyspę to właściwie miejsce zakwaterowanie nie jest dla Was tak istotne. Potrzebujecie tylko czysty apartament z centralnym ogrzewaniem by wracając z Waszych wędrówek odpocząć i zebrać siły na kolejny dzień z przygodami. 

Jeśli jednak myślicie o bardzo spokojnych wakacjach z książką, z pięknymi widokami z pokoju, z możliwością spaceru w pobliżu miejsca zakwaterowania po plaży czy po gajach oliwnych to wybór zakwaterowania musi być bardziej skrupulatnie wybrany. Po pierwsze nie oczekujcie w tym czasie obrazku plaż jakie znacie z reklam. W tym czasie wiele plaż jest jeszcze zaniedbanych, nie  oczyszczonych po zimie i jakby opuszczonych. Jeśli znajdziecie zakwaterowanie w osadach turystycznych z dala od stolicy to bardzo możliwe z tej okolicy znajdujące się tam sklepy turystyczne, tawerny, bary będą jeszcze zamknięte lub będą przygotowywane do nowego sezonu. Bo w tych miesiącach przeprowadza się większość remontów przygotowując się do pełni sezonu. Jesto to oczywiście związane z pogodą, bo w zimowych miesiącach, kiedy wieje wiatr, pada deszcz to nie jest możliwe. Wszyscy czekają na lepszą pogodę, cieplejsze dni i po pierwsze słoneczne dni by rozpocząć przygotowania do turystycznego lata. 

Wszelki prace na zewnątrz w okolicach nad morzem przy zimnie i wietrze są po prostu niemożliwe.Dodatkowo często już pisałam w moich poprzednich artykułach o wyspiarskim klimacie na wyspie i dużej wilgotności szczególnie w czasie miesięcy zimowych i wiosennych. Wtedy mamy największe różnice temperatur nocy o dnia i z tego powodu niezbędne jest ogrzewanie pomieszczeń. Zwracajcie na to dużą uwagę rezerwując swoje wakacje na okres wiosenny. 

Wiele z apartamentów w tym czasie właściciele zaczynają po całej zimie wietrzyć, sprzątać i przygotowywać dla pierwszych turystów.

Może Wy będziecie tymi pierwszymi turystami, którzy zaczną solidnie ogrzewać te apartamenty, bo poczujecie tutejszą wilgoć w Waszych kościach. Zwróćcie uwagę na to by w cenie apartamentu była możliwość korzystania z ogrzewania przez całą dobę i by korzystanie z grzejników nie było dodatkowo opłacane.

Okres wczesnej wiosny i nawet miesiąca maja to czas kiedy na wyspie mamy często bardzo gęste poranne mgły i co się z tym wiąże o wiele większą wilgotność często dochodzącą do 98%. W Polsce macie suchy kontynentalny klimat i nie jesteście do tych tak odmiennych warunków przyzwyczajeni. Nie bądźcie tym zaskoczeni.

To jest między innymi powód dla którego wielu turystów przybywających na Korfu na wakacje w marcu, kwietniu czy w maju wybiera zakwaterowanie w stolicy by w zależności od pogody ustawiać sobie plan na kolejny dzień wakacyjny. W dni słoneczne jest możliwość jeżdżenia po wyspie , nawet korzystając z tutejszej komunikacji, a w dni deszczowe można fajnie spędzić czas na terenie stolicy. Macie tutaj muzea, kino, wiele tawern, kawiarni i możecie uczestniczyć w życiu tego miasta od rana do późnych godzin wieczornych. Duża ilość studentów na Korfu sprawia, że na terenie stolicy jest wiele sympatycznych miejsc, nawet z muzyką gdzie można ciekawie spędzić deszczowe wieczory.

Do tego dochodzi też mniejszy koszt dojazdu do Waszego miejsca zakwaterowania i pewność, że bez względu na pogodę dostaniecie się na czas na lotnisko w dniu Waszego odlotu. Przypominam, że taksówki na wyspie są drogie i często dojazd do znajdującego się daleko od stolicy zakwaterowania jest równy z kosztem doby Waszego zakwaterowania. Wszystko to weźcie pod uwagę wybierając zakwaterowanie w tych wiosennych miesiącach.

Jeśli należycie do osób, które nie znoszą zimna i wilgoci zastanówcie się też nad zakwaterowanie w hotelach w stolicy, tych, które działają przez cały rok i posiadają centralne ogrzewanie.To też jest propozycja do przemyślenia.

W każdym razie wakacje na Korfu w tym okresie nie są dla wszystkich. Dodatkowo trzeba się odpowiednio ubrać i przygotować na różną pogodę zgodnie z prognozami pogody. Ja z moje strony zawsze proponuję Wam zabrać ze sobą w tym okresie na wakacje, ciepłe skarpetki, ciepłe wygodne buty, cieply sweter, wiatrówkę, parasol. Niech również nie zabraknie w walizce kostiumu kąpielowego bo też może się przydać choćby do opalania się. Przy tak dużych różnicach temperatur i niespodziankach pogody ostatnio zdarza się, że wiosną mamy tak piękne dni, że można nawet spalić się na słońcu!

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w tym roku....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz