Translate

NAJLEPSZE TERMINY WAKACJI NA KORFU.

 Bardzo często zadaje mi takie pytanie. 

W tym artykule podam Wam najlepsze, według mnie, terminy wakacji na Korfu biorąc pod uwagę moje 35-letnie doświadczenie w turystyce na wyspie.Oczywiście udane wakacje dla każdego mogą oznaczać coś innego. Każdy ma swoje wyobrażenie o takim wypoczynku. Jedni chcą go spędzać leżąc na plaży i kąpiąc się od rana do wieczora w ciepłym morzu, inni chcą zwiedzać, spacerować, jeździć rowerami itp.

Dodatkową kwestią jest z kim chcemy spędzić te nasze wakacje. Bo inaczej spędzamy je jadąc na wakacje samotnie, inaczej z naszym partnerem (chłopakiem, małżonkiem) jako para, inaczej w gronie znajomych, a zupełnie inaczej rodzinnie z dziećmi. Dodatkowo inaczej spędzamy rodzinne wakacje z nastolatkami, a inaczej a małymi dziećmi.

Na temat wakacji z dziećmi piszę w moim artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/08/wakacje-z-dziecmi-na-korfu.html

Pierwszą kwestią o którą mnie zawsze pytacie jest pogoda. Chcecie mieć zagwarantowane słońce, ciepłe morze i przyjemną wakacyjną atmosferę w okolicach Waszego wypoczynku. To, że pogoda na Korfu jest bardzo zmienna i często, po prostu trzeba mieć szczęście by trafić na tą odpowiednią piszę Wam w kilka artykułach na moim blogu. Przykładowo tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/05/pogoda-na-koru-jest-zmienna.html

Jeśli chcecie poszerzyć wiadomości na  temat pogody na Korfu dajcie na moim blogu hasło POGODA.

Wszystkie powyższe warunki udanych wakacji z dobrą pogodą z dużym prawdopodobieństwem spełnienia się mają moim zdanie dwa terminy. 

Jeśli szukacie wakacji z życiem nocnym w osadach turystycznych i muzyką do późnych godzin w barach to znajdziecie głównie w lipcu i sierpniu. Dodatkowo w lipcu na wakacje przyjeżdżają  w dużym procencie rodziny z małymi dziećmi. 

W sierpniu wszędzie jest dużo turystów, wiele osad wypełniają tłumy młodych, uroczych ale głośnych Włochów. W tawernach trudno znaleźć stoliki, na szosach jest bardzo dużo samochodów i wręcz spotykamy w wielu miejscach korki. Sierpień to miesiąc szału letniego nie tylko młodych ludzi, ale wszystkich którym odpowiadają wakacje z adrenaliną. W ten miesiąc wyspa przechodzi w ręce turystów. Miejscowa ludność ciężko pracuje wiele godzin, inni mają gości w domach, jeszcze inni przebywają w swoich domach letnich z dala od tłumów. 

Ja proponuję Wam coś pośredniego. Nie mówię o ciszy i spokoju kwietnia, maja , czy października, ani o tłumach lipca czy sierpnia na Korfu.

Pierwszy termin który Wam proponuję to miesiąc czerwiec, a dokładniej okres od 10 do 30 czerwca.
To już pełnia lata na wyspie. Większość hoteli jest już otwartych.  Tawerny, restauracje w różnych ośrodkach turystycznych są otwarte i przygotowane do większej liczby klientów. Plusem tego terminu są też niższe ceny na loty i zakwaterowanie od cen w lipcu czy sierpniu. 

Morze w tym czasie jest już cieplutkie, plaże przygotowane do tłumów turystów z leżakami, parasolami i otwartymi barami na plażach.

Nie brakuje też tej pięknej soczystej zieleni, jeszcze nie całkowicie wysuszonej upałami. Różnice temperatur między temperaturami dnia i nocy zmniejszają się i milej jest spacerować wieczornymi godzinami uczestnicząc w życiu nocnym osad turystycznych czy stolicy wyspy.

Ci którzy chcą nasycić oczy widokami na te zieloniutkie wzgórza i gaje oliwne mają  na to okazję choć w wielu miejscach trawy w gajach oliwnych są już żółte i spalone słońcem..

W tym czasie można zdecydowanie odpocząć, bo nie ma jeszcze tłumów na plażach i w tawernach. Nawet te najbardziej turystyczne miejsca na wyspie można odwiedzić bez tych tłumów turystów. Oczywiście w tych miejscach będziecie z mniejszą liczbą innych turystów jedynie poza dniami kiedy na Korfu przypływają statki rejsowe i duża liczba turystycznych autobusów jeździ z gośćmi ze statków rejsowych po całej wyspie szczególnie w okolice tych najbardziej znanych punktów widokowych takich jak Kanoni, Lakones,Paleokastritsa itp.W każdy razie na plażach jest zdecydowanie mniej turystów niż w pełni sezonu, a jeśli nawet w okolicy gdzie odpoczywacie jest ich więcej możecie to tak zorganizować by unikać tłumów. 

Piszę o tym w moim artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2021/07/jak-unikac-tumow-w-czasie-wakacji-na.html


Jeśli boicie się wysokich temperatur i upałów greckich czerwiec jest jeszcze miesiącem kiedy nie ma tak wysokich temperatur. Muszę jednak nadmienić, że w ostatnich latach, kiedy mamy szalone zmiany klimatyczne mieliśmy również w czerwcu fale upalnych dni kiedy temperatury dochodziły do 40 stopni. Obecnie nic nie można zagwarantować na 100%.

Drugi dobry termin na udane wakacje na Korfu to okres od 20 do 25 sierpnia do pierwszej połowy września. 

Na temat wakacji we wrześniu piszę też w artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/polecam-wrzesniowy-urlop-na-korfu.html

Po 20-22 sierpniu w wielu miejscach wyspa raptownie zmniejsza liczbę turystów. Chodzi tutaj głównie turystów z Włoch, grupy młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na Korfu na swoje często pierwsze wakacje od 1-20 sierpnia i okupują pewne tereny na wyspie. To dotyczy głównie osady turystycznej w Ipsos i w Paleokastritsy, kiedy plaże są tam w sierpniu tak wypełnione, że trudno znaleźć miejsce nawet na położenie swojego ręcznika.

Od połowy sierpnia zaczynają też na Korfu powiewać wiatry, kojące w upalne dni i oczyszczające atmosferę. Nie ma już tych szalonych upałów w południe i można poza plażowaniem aktywnie spędzić czas spacerując czy zwiedzając wyspę bez tak dużego zmęczenia jaki towarzyszy turystom w upalne dni.

We wrześniu woda w morzu nadal jest cieplutka i na plażach łatwiej można znaleźć leżak i parasol.

Od 1 września wiele plaż nagle zmienia się.  Jest spokojniej, bo dzieci w wieku szkolnym idą do szkoły i jest zdecydowanie mniej turystów z dziećmi.  To idealny okres dla tych, którzy chcą odpocząć w spokoju na plażach, w hotelach,w tawernach, przy basenach. Są też hotele, które rezerwują pokoje tylko parom bez dzieci.

Dodatkowo jest to okres kiedy pojawiają się na rynku tutejsze owoce: opuncja, figi , winogrona. Macie w tym czasie możliwość oglądać jak wygląda winobranie czy proces robienia wina.

Na temat owoców na wyspie możecie poczytać w serii artykułów dając hasło OWOCE NA KORFU.


To są moje dwa terminy wakacji na Korfu, które polecam moim znajomych i rodzinie, która przylatuje tutaj na urlop. 

Oczywiście jak mamy potrzebę odpoczynku i nastawiamy się pozytywnie na urlop to każdy termin, pogoda  i miejsce jest dla nas dobre. Bo chodzi głównie o to by zmienić miejsce pobytu i uciec od codzienności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz