Translate

KORFU TO NIE JEST RIWIERA FRANCUSKA TO COŚ INNEGO !

 W dzisiejszych czasach mimo wielu problemów na świecie wiele ludzi lubi podróżować. Obecnie podróże są tańsze, łatwiejsze i powszechniejsze. Łatwość przemieszczania się samolotem, samochodem czy statkiem powoduje że wiele osób co roku planuje i organizuje sobie wakacje w różnych, nawet odległych miejscach na ziemi.

Na moim blogu staram się pokazać Wam wyspę Korfu jako jeden z wspaniałych propozycji na udany odpoczynek, pokazując jej najpiękniejsze miejsca, ale również pokazując Wam życie na tej wyspie przez cały rok oczyma osoby tutaj mieszkającej na stałe przez ponad 40 lat.
Z moich licznych kontaktów z czytelnikami mojego blogu wynika, że jest bardzo dużo miłośników Korfu do których i ja należę, ale są też Ci, którym wyspa się nie podoba lub po prostu nie spełniła ich oczekiwań. To prawda, że to miejsce na ziemi nie jest dla wszystkich, tak jak każde inne miejsce na tej planecie. Wiemy jednak, że najczęściej mając bardzo wysokie wymagania i oczekiwania musimy za to więcej zapłacić, bo płacąc mniej zawsze mamy coś za coś. Wszystko zależy od tego gdzie i jak chcemy spędzić nasze wakacje i czy warunki panujące w danym miejscu spełniają nasze podstawowe oczekiwania.  Dlatego dobre informacje o miejscu gdzie planujemy spędzić nasze wakacje są tak ważne. 

O tym na co narzekają turyści przyjeżdżając na wakacje na Korfu piszę Wam w moim artykule tutaj :

 https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/01/na-co-turysci-narzekaja-na-korfu.html

Ci z Was którzy oczekują na Korfu coś podobnego jak Riwiera francuska będą z pewnością rozczarowani. To nie jest miejsce gdzie na wakacje przyjeżdżają wyłącznie ludzie z wypchanymi portfelami i gdzie wszystkie wybrzeża są pełne luksusowych hoteli i zorganizowanych plaż. Tego na Korfu nie znajdziecie. Korfu jest mieszanką wszystkiego i na każdą kieszeń. 

Bo piękne widoki, słońce, błękit morza i nieba greckiego jest dla wszystkich!


Liczba bardzo dobrych nowych czy nowo odrestaurowanych hoteli pięciogwiazdkowych na Korfu z roku na rok wzrasta, ale to są miejsca gdzie spędzają wakacje turyści stanowiący mniejszość na tej wyspie. Dodatkowo najczęściej przyjeżdżając tutaj na wakacje ci turyści ograniczają swój pobyt do odpoczynku na terenie tych hoteli z wysokim standardem obsługi i może raz lub dwa razy opuszczają hotel najczęściej by odwiedzić uroczą starówkę  stolicy Korfu. Jest też inna, dość duża grupa bogatych turystów, którzy przypływają tutaj na wakacje cudownymi jachtami, które zdobią w okresie lata cudowną zatokę Garitsa. Wszyscy ci turyści znajdą tutaj romantyczne, wysokiego standardu restauracje gdzie na posiłek nie wszystkich stać - to chyba jest oczywiste.Stolica wyspy oferuje wszystkim turystom cudowną atmosferę  miasta południowej Europy z tą jedyną w swoim rodzaju atmosferą, z wieloma tawernami, grecką kuchnią, grecką muzyką i życiem tętniącym od rana do późnej nocy. Dla bardziej wymagających i mających tą możliwość turystów najlepiej jest zarezerwować noclegi w tych wspaniałych hotelach pięciogwiazdkowych, w licznych na wyspie willach z ogrodem i basenem lub w równie uroczych apartamentach znajdujących się w dużej ilości na terenie stolicy wyspy.

Odpoczywając w czasie wakacji w luksusowych kurortach świata macie możliwość porównania ich z tym co Wam oferuje Korfu.  Ta wyspa oferuje wakacje wszystkim, bo tutaj na wakacje przybywają ludzie o bardzo różnych możliwościach ekonomicznych. Spotkacie tutaj tych bogatych turystów, spotkacie grupy młodych ludzi, którzy przyjeżdżają razem na pierwsze w ich życiu wakacje bez rodziców, spotkacie rodziny z małymi dziećmi z bardzo ograniczonymi możliwościami finansowymi, czy ludzi, którzy po prostu szukają spokojnego taniego miejsca by w ciszy i otoczeniu zieleni odpocząć w ciepłym klimacie. Dla wszystkich znajdzie się tutaj miejsce z lazurowym morzem, błękitnym niebem i cudowną zielenią.

Bo cała wyspa to nie tylko miejsca na luksusowy wypoczynek dla bogatych turystów, ale wiele innych cudownych, dzikich miejsc gdzie możecie podziwiać  przyrodę, która niestety, już zaginęła w wielu miejscach na tej planecie. Korfu to wielki ogród botaniczny, który pokochają wszyscy ci z Was, którzy lubią odpoczywać na łonie natury gdzie błękit nieba i morza łączy się magicznie z szaloną, różnokolorową zielenią tej wyspy.

Na ten temat piszę w moim artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2021/10/korfu-to-wielki-ogrod-botaniczny.html


Tutaj macie możliwość odpocząć czynnie spacerując, jeżdżąc samochodem czy rowerem po górach, po drogach pomiędzy gajami oliwnymi lub chodząc na spacery po polnych ścieżkach lub po licznych i różnorodnych plażach. Możecie tutaj podziwiać cudowne krajobrazy w ciszy i spokoju zdala od pełnych tłumu turystów miejsc znanych wyłącznie jako najpiękniejsze miejsca na wyspie. 


Jeśli lubicie ciche, spokojne życie w stylu greckim na siga-siga z przysmakami greckiej kuchni to Korfu z pewnością przypadnie Wam do gustu. To z wyłączeniem sierpnia kiedy wyspa jest pełna turystów wszędzie i o każdej porze dnia.

Korfu oferuję Wam to w różny sposób. Znajdziecie tutaj jeszcze wioski w centralnej części wyspy jakby odcięte od świata i od cywilizacji. Znajdziecie też cudowne miejsca z dziką przyrodą nieskażoną jeszcze przez spaliny i negatywne wpływy działalności ludzkiej. A jeśli poza tym chcecie zobaczyć coś z historii greckiej macie tutaj wspaniałe muzea, które możecie odwiedzić oraz urokliwą starówkę stolicy. Tutaj zapominacie o tym, że jesteście w Grecji wchodząc w te wąskie uliczki z wenecką architekturą urokliwe o każdej porze dnia, gdzie często zobaczycie suszącą się na rozciągniętych poprzecznie sznurach bieliznę.Na temat tej uroczej części stolicy o nazwie Campelo pisze Wam w moim artykule tutaj :

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/04/kampielo-najstarsza-dzielnica-starowki.html


Tak więc jak zawsze podkreślam Korfu to miejsce wypoczynku gdzie każdy znajdzie coś dla siebie by mile wspominać wakacje tutaj spędzone. Trzeba się jednak do tego przygotować i poinformować o tym co Was tutaj czeka, a to jest jedno z podstawowych zadań mojego blogu. Życze miłego czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz