Translate

LAMBADA - WIELKANOCNY PREZENT

Przed świętami Wielkanocy mamy większy ruch w sklepach.

Wszyscy szukają jakiś prezentów głównie dla swoich dzieci. Najczęściej są to nowe ubrania, czy buty , które dzieciaki włożą po raz pierwszy w czasie Wielkiego Tygodnia.

Wielokrotnie nie tylko dzieci chcą mieć coś nowego na święta by uczestniczyć w uroczystościach Wielkanocnych w czymś nowym.
Teraz w okresie kryzysu te zakupy są robione na mniejszą skalę i z większą uwagą na ceny. Dawniej był to normalny szał zakupowy.

Czasy się zmieniają .....

Jest jednak jeden bardzo typowy prezent , który kupujemy przed Wielkanocą. To jest specjalnie ozdobioną świeca o nazwie LAMBADAktórą zapala się w kościele w czasie uroczystości Wielkiej Soboty.


Ci którzy uczestniczą w otwartej mszy świętej na placu Spianada w stolicy wyspy trzymają taką świecę w ręku wieczorem w Wielką Sobotę.

Jest taki zwyczaj , że przed świętami wielkanocnymi , każdy ojciec chrzestny i matka chrzestna jakiegoś dziecka jest w obowiązku zakupić taką LAMBADĘ swojemu chrześniakowi. 

Lambady dawniej były bardzo skromne, ozdobione kilkoma kwiatuszkami, kolorowymi nalepkami, czy kokardą.

Obecnie to jest dodatkowy szał w sklepach , bo świeczki są dodawane do dużych prezentów - wszystko w celu większego zarobku!!!
Każde dziecko czeka na taki prezent przed świętami i oczywiście chodząc do kościoła ze swoją Lambadą chwali się i pokazuje ją dumnie wszystkim innym dzieciom.

Poniżej pokazuję  jeszcze inne przykładów takich świec.W czasie Wielkiego Tygodnia ci , którzy nie zakupili jeszcze takich świeć dla swoich dzieci, czy dla swojej dziewczyny mogą je zakupić na straganach na ulicy i to wraz z ceramicznym BOTI, potrzebnym na Wielką Sobotę. Ate o tym piszę w artykule o Wielkim tygodniu na Korfu.Pomysłów na lambadę jest dużo tak by wszyscy byli zadowoleni!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz