Translate

WAKACJE NA KORFU Z PSEM

To temat, który często poruszacie i prosicie o kilka słów na ten temat.  Wielu z Was w czasie wakacji nie chce pozostawić w domu swoich zwierzaków i mimo dość wielu trudności chce przylecieć czy przyjechać na Korfu ze swoimi zwierzakami.

Po pierwsze pytacie się , czy Grecy , czy Koriacy lubi domowe zwierzęta?

Ilość kotów koło domów to część mojej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o psy różnej wielkości to na trasach spacerowych w stolicy zobaczycie wiele osób ze swoimi psiakami na porannych spacerach. 

Ostatnio , co mi się bardzo podoba , wszyscy są zaopatrzeni w plastikowe woreczki do zbierania wszystkiego co psy "zostawiają" na trawnikach.  Dodatkowo w ostatnich latach wprowadzone jest prawo , że każdy , nawet osoba mieszkająca w bloku , ma prawo posiadać w domu  jedno domowe zwierzę, np. kota lub psa , o ile nie jest to zabronione w regulaminie lokatorów bloku. 

Dokładniej są też określone prawa i kary dotyczące traktowania zwierząt. Za trzymanie wiele godzin psa na balkonie też są kary!!

Na Korfu jak wiecie jest bardzo dużo Anglików , którzy mieszkają tutaj na stałe. Tak jak wszyscy Anglicy są oni wielkimi miłośnikami czworonożnych przyjaciół i wszyscy je tutaj mają.

Często ci moi znajomi narzekają , że na Korfu nie ma kawiarni gdzie można wewnątrz budynku pójść i napić się kawy ze swoim zwierzakiem, przynajmniej tym większych rozmiarów. Bo pojawiły się ostatnio dziewczyny z dużymi torbami w których mają swoje malutkie psy i wchodzą z nimi do kawiarni czy autobusów.

Na szczęście warunki klimatyczne na Korfu w ciągu całego roku pozwalają na to by usiąść na zewnątrz kawiarni ze swoim psem.

Trudniejsza trochę sprawa jest z psami większych rozmiarów. 
Sama psa miałam , ale obecnie nie mam i słyszę to od moich znajomych.
Jeśli chcecie przyjechać na wakacje na Korfu z psem i szukacie zakwaterowania musicie szukać w warunkach zakwaterowania czy jest możliwe posiadanie psa czy kota. Bardzo często jest to podkreślone. 

Jeśli jednak nie ma na ten temat wzmianki przed rezerwacją zakwaterowania dokładnie to ustalcie byście po przyjeździe nie mieli niepotrzebnych nieprzyjemności!!!

Są jednak na Korfu  samotnie stojące w ogrodach domki do wynajęcia gdzie bez problemu możecie wypoczywać ze swoim czworonożnym przyjacielem. 

By się z nim swobodnie przemieszczać dobrze jest mieć własny lub wynajęty samochód bo publiczne środki transportu często są bardzo załadowane w sezonie i to może stanowić wielki problem dla Was .

Jeśli chodzi o plaże to na wyspie jest wiele plaż na których możecie przebywać ze swoim psem. Na wszystkich plażach zorganizowanych towarzystwo dużego psa może być problemem nie tylko właścicieli leżaków , ale osób siedzących w sąsiedztwie. 

Jest jednak wiele bardzo długich plaż tylko częściowo zorganizowanych gdzie możecie świetnie spędzić czas nawet pływając z psem z dala od innych ludzi. 

Do takich plaż należy bardzo długa plaża w Almiros na północy wyspy , która jest kontynuacją plaż miejscowości Acharavi. 
Tutaj możecie też znaleźć apartamenty czy wolno stojące domy do wynajęcia.
Dodam , że nawet na długich częściowo zagospodarowanych plażach na boku z dala od stojących tam leżaków jest wiele miejsc gdzie możecie być z psem na plaży bez problemu.

 Takie miejsca znajdziecie na piaszczystej długiej plaży w Glyfada , w Acharavi, na wielu plażach południowej części wyspy. 

Po prostu co jest chyba zrozumiałe nie należy kąpać się z psem w morzu w miejscach i w czasie gdy obok Was jest dużo ludzi i szczególnie gdy są w okolicy dzieci. 

Takie zabawy w wodzie czy spacery z psem na plaży są wskazane w godzinach rannych czy popołudniowych kiedy te miejsca są właściwie puste. To nawet jest lepsze dla Waszych zwierzaków!

Wiele takich bardzo długich i piaszczystych plaż znajdziecie też na południowo - zachodnim wybrzeżu wyspy. 

Czytajcie na ten temat mój osobny artykuł tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/poudniowo-zachodnie-wybrzeze-korfu.html


Dodatkowo na wyspie mamy bardzo dużo małych , dzikich plaż , często znajdujących się tuż przy drogach . Są one ukryte w  zieleni i tylko kilka samochodów tam stojących przy drodze informuje nas o ich istnieniu.
Wśród nich jest wiele nieoficjalnych plaż nudystów na temat których czytajcie mój osobny artykuł tutaj :

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/01/plaze-dla-nudystow-na-korfu.htmlŻyczę udanych wakacji !!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz