Translate

BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE WAKACJI NA KORFU

Wielokrotnie pytacie się mnie w swoich mail -ach o bezpieczeństwo na wyspie.
Wielu z Was czyta i widzi w TV różnego rodzaju filmiki o tym jak rozwija się przestępczość w centrum Aten i jesteście tym przestraszeni.
Po pierwsze Korfu to prowincja i bezpieczna wyspa na wakacje  !!!

Jest to wyspa należąca do Wysp Jońskich na zachodnim wybrzeżu Grecji , z dala od problemu z uchodźcami, które istnieją na wyspach wschodniej części Grecji.

Tutaj życie toczy się o wiele spokojniej i wolniej mimo tego , że w okresie lata mamy ponad 1.5 miliona turystów.

To , że na Korfu możecie czuć się bezpieczni jest jednym z dodatkowych walorów tej greckiej wyspy.

Nie ma problemu z wieczornymi spacerami po osadach turystycznych , czy siedzeniu nad morzem wieczorkiem by po oglądaniu zachodu słońca jeszcze raz wykąpać się.


Tutaj wszyscy się znamy osobiście lub z widzenia.

W latach 90-tych kiedy następowały wielkie zmiany w Albanii i otworzono tam więzienia , mieliśmy wielu nieciekawych uchodzców z tego kraju i w związku z tym nasiliła się liczba kradzieży i przestępstw. Po kilku latach ta sprawa została uregulowana. Obecnie na Korfu mieszka i pracuje bardzo dużo Albańczyków , którzy mają tutaj rodziny i zostali wchłonięci przez społeczeństwo korfiańskie. To rodziny ciężko pracujące , zorganizowane i ich dzieci chodzą do greckich szkół. 

Ze wzgledu na to , że korfu należy do jednej z najbardziej rozwiniętych turystycznie w Grecji wysp, mamy tutaj pewne problemy w okresie sezonu turystycznego.
W tym okresie  oczywiście są miejsca bardziej niebezpieczne ze względu na dużą ilość młodych turystów , którzy przyjeżdżają na Korfu by się wyszaleć, popić, bawić do rana, itp.

Do takich miejsc po pierwsze należy osada turystyczna w Kavos gdzie wiele angielskich biur turystycznych przesyła młodzież angielską,  która 24 godziny na dobę pije i w ciągu całego okresu swoich wakacji chodzi pijana po ulicach. Jak jednak to wiecie nie będziecie w tych okolicach, szczególnie wieczorem! W youtube.com możecie zobaczyć niektore filmiki z życia nocnego tego miejsca , które nie należą do dobrej reklamy tej wyspy , a dokładnie mówiąc tego miejsca. 

Sidari , duży ośrodek turystyczny też gromadzi dużo Anglików , smakoszy piwa, ale tylko w niektórych kawiarniach . Jak widzicie takie miejsca i omijacie je nie będziecie mieli żadnego problemu.

W okresie szczególnie sierpnia , kiedy na wyspę przyjeżdża na wakacje dużo bardzo młodych Włochów z południa trzeba , niestety, uważać na torebki, zamykać samochody i domy które wynajmujecie. 

W innych miesiącach takiego problemu nie mamy.

Mieszkając w górach , w małych wioskach czy osobno można zostawiać drzwi domu otwarte, spokojnie spacerować o każdej porze dnia i nocy.
Tutaj jedynie uważamy na Cyganów przejeżdżających z kurami do sprzedania , czy z różnościami na ciężarówce. Najczęściej jak się pojawiają w okolicy od razu mam telefon od pobliskich sąsiadów. Bo czasami poza ciężarówką jest grupa Cyganek chodząca wąskimi uliczkami w wioskach i jak jakieś drzwi czy okno jest otwarte one mają długie , bardzo dłuuuugie ręce !
Pamiętam jak jedna z czytelniczek mojego bloku pytała się czy może przenocować bezpiecznie w okolicach lotniska. Bała się , że może to jest bardzo niebezpieczne, tak jak na wielu lotniskach Europy choćby ze względu na ataki terrorystów. 

Proszę Państwa tutaj nie mamy takiego problemu. Oczywiście w czasie wakacji gdziekolwiek jesteście na plaży uważajcie na swoje rzeczy. Nie zabierajcie na plażę dużych ilości pieniędzy , ani dokumentów. Jeśli jednak macie je ze sobą kąpcie się na zmianę tak by zawsze przy Waszych rzeczach ktoś był.
Oczywiście na Wasze walizki i torby trzeba zawsze uważać by ich nigdzie nie zostawić , ale to odnosi się do wszystkich miejsc do których podróżujecie.

Tak więc śpijcie spokojnie w czasie wakacji na tej uroczej wyspie i korzystajcie z uroków tego Raju na ziemi .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz