Translate

10 NAJLEPSZYCH MIEJSC NA OŚWIADCZYNY NA KORFU !

 Korfu do zdecydowanie wyspa dla romantyków i miłośników natury.

Znajdziecie tutaj wiele miejsc i widoków, które wręcz zapierają dech. 

W czasie prowadzonych przeze mnie przez wiele lat wycieczek objazdowych po wyspie spotkałam się z wieloma przypadkami kiedy uczestnicy moich wycieczek wzruszeni oglądanym widokiem mieli nawet łzy w oczach.

Często słyszałam jak mówili o tym, że Korfu to idealne miejsce na ziemi gdzie można zorganizować cudowne, romantyczne zaręczyny.

Tak to racja. Wielokrotnie czytelnicy mojego blogu, ci zakochani proszą mnie o pomoc w wybraniu najfajniejszego miejsca na oświadczyny na Korfu. 

Poniżej podam Wam kilka przykładów miejsc idealnych na taką okazję. 

Oczywiście każdy wyobraża sobie coś takiego winny sposób. Wszystko zależy od charakteru poszczególnych osób, ale z pewnością każda dziewczyna chce zapamiętać to miejsce i tą sytuację na całe życie.

Po pierwsze są na wyspie cudowne punkty widokowe gdzie oglądając zachód słońca możecie zadać to pytanie!

1) Punkt widokowy w Lakones zwany popularnie BELLAVISTA.

Tutaj macie oczywiście do wyboru wiele kawiarenek tam znajdujących się gdzie poza oświadczynami możecie zjeść fajny posiłek lub posmakować pyszne lody. Krajobraz z Lakones na znajdujące się u podnóża okolice, morze i miejscowość Paleokastritsę jest niepowtarzalny. Tutaj docieracie samochodem krętą droga z miejscowości Paleokastritsa. 

Więcej na temat tego miejsca czytajcie tutaj :

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/bellavista-lakones-punkt-widokowy-na.html
2) O ile obydwoje jesteście ludźmi szukającymi przygód i często razem wędrujecie w wygodnych butach po pięknych miejscach zdecydowanie jestem za oświadczynami w Krini w Zamku Aniołów - Angielokastoro. I z tego miejsca widok zapiera dech , ale jednocześnie połączony jest "wspinaczką" dla tych którzy to lubią.


Widzimy z tego miejsca te same okolice ale z jeszcze wyższego punktu. 

Więcej na ten temat piszę w moim artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/agielokastro-zamek-anioow-na-korfu.html

3) Jeśli chcecie oświadczyć się o zachodzie słońca idealne miejsce na tego rodzaju sytuację, według mnie, to miejscowość Peroulades i kawiarnia 7HEAVEN nad plażą Logas.

Tutaj macie fajny szklany pomost wiszący nad przepaścią gdzie z pewnością odpowiedź na NIE nie jest brana pod uwagę!Więcej o tym miejscu czytajcie tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/klify-korfianskie-sidari-peroulades.html

Możecie też zobaczyć mój film pokazujący dokładnie widok z tego pomostu tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=laQ0ytkSwJI

4) Oczywiście tereny klifów w Sidari i kawiarenki z tym widokiem też są dobrym punktem na taką okoliczność , ale tutaj jest więcej szumu i ludzi.


5) O ile jesteście miłośnikami podnoszenia adrenaliny do zenitu możecie zorganizować oświadczyny po locie paralotnią organizowanych przez polskie biuro SAłATKA PO GRECKU.

To oczywiście jest tylko dla pewnej grupy młodych ludzi.

6) Jeśli macie zakwaterowanie w stolicy możecie zamówić stolik na kolację na dachu hotelu Cavalieri na końcu z przepięknym widokiem na plac Spianada, morze i zatokę Garitsa. Znam kilka osób, które z powodzeniem tam się oświadczyły!  


W tym miejscu dziewczyna nie musi obawiać się o szpilki, dojeżdża na górę windą. To zdecydowanie miejsce dla romantyków w luksusowych warunkach.

7) Kawiarnia na szczycie wioski Pelekas o zachodzie słońca to też cudowne miejsce. Macie tutaj tron cesarza Kaizer'a z pięknym widokiem na całą wyspę.Czytajcie o tym miejscu tutaj :

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/pelekas-tron-kaizera-i-zachod-sonca.html

8) Kanoni w stolicy i znajdujące się tam kawiarenki z widokiem na to tak znane na całym świecie miejsce z Mysią wyspą to też godna uwagi propozycja. Czytajcie o tym miejscu tutaj :

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/kanoni-pocztowka-z-korfu.html


Wszyscy ci, którzy odwiedzili Korfu znają dobrze to miejsce!

9) Jeśli jesteście miłośnikami lata i morza w Grecji i w czasie wakacji dużo czasu spędzacie na rozległych, piaszczystych plażach mając samochód, skuter czy nawet rower możecie dojechać do cudownej plaży na południowo-zachodnim wybrzeżu o nazwie ISSOS.  Na tej plaży często jesteście zupełnie sami lub w dużej odległości od innych wczasowiczów. Często spotykacie tutaj też nudystów, bo miejsce jest jak z bajki. Kryształowa woda, złoty piasek i błękit nieba greckiego. Oświadczyny z muszelką z ukrytym pierścionkiem -  w stroju Adama i Ewy tutaj wchodzą w rachubę.

Takie oświadczyny będą jedyne w swoim rodzaju i z pewnością niezapomniane!


10) Jeśli jesteście miłośnikami błękitnego, greckiego morza to nie można pominąć w propozycjach przepięknej plaży o nazwie HOMI , potocznie nazywanej też Rajską Plażą. Bo to miejsce jest jakby "wyrwane" z Raju.
Znajduje się ona koło miejscowości Paleokastritsa. Możecie jednak dotrzeć do niej tylko wynajmując łódź. Jeśli jednak chcecie ominąć dużej ilości turystów musicie tam popłynąć wcześnie rano. Możecie też odwiedzić to miejsce zapisując się na wycieczkę z której programie jest plażowanie na tej plaży (patrz=> SAŁATKA PO GRECKU) .

To są moje propozycje na tą szczególną okazję. Jak przypomnę sobie o innych to jeszcze dopiszę. A może i Wy macie jakieś fajne pomysły i miejsca na oświadczyny na Korfu??

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz