Translate

PELEKAS - TRON KAIZERA I ZACHÓD SŁOŃCA

Korfu jest wyspą pełną pięknych zakątków. Za każdym razem jak ktoś tutaj przylatuje na wakacje może znaleźć coś nowego.
Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest szczyt nad wioską Pelekas. 
Wioska znajduje się w centralnej części wyspy, w pobliżu wzniesień zasłaniających wybrzeża morza Jońskiego. Jest to jedna z typowych korfiańskich wiosek z wieloma charakterystycznymi dla tej wyspy domami. Są one bardzo ciekawie położone, wręcz tarasowo na zboczu wysokiego wzniesienia nadając tej wiosce szczególny urok.
Wąskie  uliczki wioski pomiędzy typowymi greckimi domami prowadzą na szczyt wzniesienia z którego można zobaczyć piękną panoramę całej centralnej części wyspy ze znajdującego się tam punktu obserwacyjnego. Codziennie w ciągu całego lata przyjeżdża tutaj wielu turystów by to miejsce zobaczyć i podziwiać z tego miejsca piękne krajobrazy.

Można to też połączyć tutaj z krótkim odpoczynkiem i posiłkiem w znajdującej się na szczycie restauracji . Na tarasie tej restauracji możecie też delektować się zimnymi napojami lub deserami.
Najlepiej jest jednak odwiedzić to miejsce po południu , czekając tutaj na piękny zachód słońca nad morzem Jońskim.

 Widok rzeczywiście cudowny .
Potwierdzeniem tego jest fakt , że nawet Wilhelm Kaizer II uważał , że z tego miejsca widać najpiękniejszy zachód słońca na wyspie.Specjalnie dla niego na szczycie wybudowano ten punkt obserwacyjny z kamiennym siedzeniem, który potocznie mieszkańcy wyspy nazywają tronem Kaizera. Wilhelm Kaizer II był drugim właścicielem pałacu w Achillionie i przyjeżdżał na Korfu na wakacje w latach 1907-1914 .
Ze wszystkich miejsc na wyspie właśnie to wydawało mu się najpiękniejsze, a wybrać mógł spośród wielu .
Ja osobiście mam wielki sentyment do tego miejsca ponieważ przed wieloma laty właśnie w tej restauracji przy zachodzie słońca odbyło się moje greckie wesele z liczną rodziną mojego pierwszego męża (też Korfiata) przy, niestety, nieobecności mojej rodziny z powodu stanu wojennego w kraju. Był piękny widok, wspaniałe jedzenie i greckie tańce licznej rodziny męża do samego rana.
Do pełni szczęścia brakowało mi jednak obecność mojej rodziny, która nie mogła przyjechać...

Zachód słońca z tego wzniesienia jest rzeczywiście przepiękny. Odblaski promieni słonecznych z morza oświetlają znajdującą się wokoło zieleń.
Dodatkowo na prawo od tego wzniesienia mamy bardzo miły widok.  Kilka blisko siebie położonych wzniesień kształtuje jakby  postać leżącej kobiety z długimi włosami . Zobaczcie to sami !!!Idealne miejsce dla zakochanych ......


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz