Translate

RÓŻNE PROGNOZY POGODY DLA WYSPY KORFU

 Kiedy planujecie wakacje na Korfu pierwsze pytanie jakie przychodzi Wam do głowy dotyczy prognozy pogody. Jaka będzie pogoda, jakie temperatury itd. w miejscu waszego wypoczynku.

W ciągu całego sezonu turystycznego, codziennie mam na mojej stronie w FB wiele pytań o pogodę od tych którzy planują tutaj przylecieć na wakacje i od tych, którzy już tutaj są i chcą zaplanować sobie kolejny dzień wypoczynku  na wyspie.

Z tego właśnie względu CODZIENNIE na mojej stronie na FB witając Was rano podaję najnowszą prognozę pogody na cały dzień. Czy jednak ona zawsze się sprawdza??!! NIE, niestety nie. Dlaczego?Po pierwsze ja bazuję na prognozie pogody na północną, górską część wyspy gdzie mieszkam, a ta jest często zupełnie inna od tej dotyczącej centralnej , czy południowej części wyspy. 

Jak wiecie Korfu to długa wyspa , ma 95 km długości i to powoduje, że często  mamy inną pogodę na północy i inną na południu.Bardzo często czytając prognozy pogody w różnych częściach wyspy są one zupełnie inne. Tylko w dniach kiedy mamy piękne, słoneczne letnie dni wszędzie jest tak samo, cudownie i cieplutko.

Dlatego przyjeżdżając na Korfu sprawdzajcie satelitarną prognozę pogody na dany dzień podając " weather corfu " i  nazwę miejsca w którym jesteście lub do którego chcecie pojechać. Tutaj macie prognozę na cały dzień co godzinę, z siłą i kierunkiem wiatru co też jest istotne. Bo kiedy wieje od zachodu wszyscy wybieramy do kąpieli  spokojniejsze wschodnie wybrzeża, kiedy wieje od wschodu jedziemy na zachodnie wybrzeża.

Ogólne wiadomości o tutejszym klimacie, temperaturach i pogodzie na Korfu w różnych okresach roku macie na moim blogu w artykule tutaj : 

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/srodziemnomorski-klimat-na-korfu.html

Jednak ponownie podkreślam , że pogoda na Korfu jest bardzo zmienna i w ciągu nawet jednego letniego dnia możecie się spodziewać scenerii z różnych epok roku , poza śniegiem - oczywiście! Mieszkając na Korfu na stałe od ponad 40 lat przyzwyczaiłam się do tego i wcale mnie nie dziwi, że w letnie dni mogę mieć w torebce na wszelki wypadek parasolkę.

O zmiennej pogodzie na wyspie piszę w moim artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/05/pogoda-na-koru-jest-zmienna.html

Na Korfu bardzo często by mieć pewniejszą prognozę pogody na wyspie patrzymy się na prognozę pogody południowych Włoch, bo z tej strony najczęściej do wyspy przychodzi prąd powietrzny zmieniający tutaj pogodę.

W ostatnich latach, kiedy w lecie jest na wyspie bardzo dużo turystów z Polski sami sobie pomagacie by podawać aktualną  pogodę na wyspie w różnych miejscach. Na Facebook-u na stronie mojej stronie KORFU MOJA PRZYSTAŃ lub KORFU RAJ WAKACYJNY dajecie pytanie o pogodę w różnych miejscach na wyspie i często pod tym pytaniem Polscy będący tutaj w tym czasie na urlopie dają zdjęcia lub informacje o pogodzie w miejscu w którym odpoczywają. To jest najpewniejszy sposób sprawdzania pogody w danym dniu w różnych regionach wyspy.

Przykładowo dzisiaj u mnie w górach od rana pogoda jest bardzo zmienna. Rano mieliśmy szalona mgłę, później chmury, teraz leje deszcz. To wcale nie oznacza, że za godzinę nie będzie znów wspaniałego słońca.

Sami zobaczcie na moim filmiku tutaj :

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/572719954152828

Bardzo możliwe, że po południu pójdziemy znów na plażę by się kąpać i opalać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz