Translate

ZAKUPY NA KORFU

Bardzo często pytacie się co warto na Korfu zakupić.

Po pierwsze jeśli chodzi o prezenty z Korfu to macie tutaj bardzo duży wybór.

 Rynek oferuje Wam wiele różnego rodzaju ozdób, pamiątek , ale warto wybrać te , które łączą się z tą wyspą i nie możecie ich znaleść w innych miejscach w Grecji. 


Wielu z Was po pierwsze myśli o tradycyjnych prezentach dla najbliższych , które chcecie zawieść do kraju. 

To tych najbardziej popularnych należą wszystkie wyroby z korfiańskiego owocu koum-kouat na temat którego piszę w artykule tutaj:

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/search?q=koum+-+kouat

Najczęściej zakupujecie różne słodycze z zawartością tego owocu , bo to  niedużo waży i można to łatwo przewieść w walizce.

Ci z Was , którzy zakupują likier koum-kouat-u muszą sprawdzić czy butelka jest dobrze zakręcona i trzeba ją włożyć zawiniętą w ręcznik czy ubranie do głównej walizki , bo w ręcznym bagażu to jest zabronione .


Bardzo fajny prezent dla rodzinki to bawełniane koszulki z różnymi napisami z Korfu , które możecie zakupić we wszelkich numerach od malutkich do XXXL.

W stolicy są też miejsca gdzie możecie kupić kubki do kawy z napisem Korfu - by pić kawę w kraju z myślą o wakacjach na tej wyspie.

Wiele osób zakupuje różnorodne przyprawy korfiańskie.

Jeszcze inni kupują duże kapielowe ręczniki z napisem Korfu. To też dobry prezent i bardzo praktyczny.
Spacerując po wąskich uliczkach starówki , czy koło turystycznych sklepów w osadzie turystycznej w której jesteście zakwaterowani z pewnością zobaczycie masę różności , które możecie kupić na prezent.

Do tych bardzie orginalnych ale już bardziej greckich i nie tylko korfińskich należy niebieskie oko na urok, czy porcelanowy czosnek , kalendarz na nastepny rok z pięknymi zdjęciami z Grecji czy z Korfu.
Bo Grecy są zabobonni o czym piszę w moim artykule tutaj 

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/search?q=czy+grecy+s%C4%85+zabobonni


Ze względu na to , że na Korfu posiadamy jeszcze jedyną działającą na wyspie fabrykę , fabrykę produkującą mydło, bardzo często zakupujecie różnordonie mydła o różnych zapachach. 

Te najtańsze i najprostrze możecie zakupić na placu SAN ROCCO bezpośrednio w fabryce tam znajdującej się . Na ten temat pisze tutaj

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/search?q=fabryka

Można też zakupić mydełko w opakowaniu wraz z oczkiem na urok.Typowy dla Grecji jest też komboloi - ten jakby różaniec , którym bawią się starsi Grecy. Macie tutaj też duży wybór  od tych tradycyjnych o tych bardziej dekoracyjnych. Na ten temat napisze w innym artykule.Jeżdżąc po wyspie w wielu miejscach spotkacie duże sk;epy turystyczne z różnościami . Typowym takim miejscem jest wioska Makrades znajdująca się na drodze z Lakones do Tumbety. Tutaj macie szereg sklepików i z pewnością coś dobrego znajdziecie. A co tam możecie zakupić oglądajcie na moim filmiku tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/1723985781176517/


Jeśli chodzi o sklepy na Korfu , nie te turystyczne rynek korfiański jest dość drogi. 

W stolicy macie bardzo dużo sklepów z obuwiem.  Kiedy będziecie na Korfu w czasie obniżki cen warto jest zobaczyć w wielu sklepach  i kupić sobie fajne sandały. Mamy tutaj bardzo duży wybór. 
Osobiście uwielbiam nosić w lecie te greckie skórzane sandały w różnych kolorach, różnej wersji. Przyznam się, że jak większość kobiet mam słabość do butów i mam ich .... dużą kolekcję. 
W okresie sierpnia kiedy na korfu mamy obniżki cen ceny na sandały znacznie spadają. Często sandały kosztujące 60-70 euro można kupić za 20-30 euro, czy nawet taniej! Kochane Panie - to okazja! Wybierzcie się na zakupy, ale najlepiej same, bez męża - wiecie dlaczego. 
Poniżej pokazuję moją ciągle, co roku odnawianą kolekcję greckich, skórzanych sandałów, bardzo wygodnych, przewiewnych , idealnych do chodzenia na długie letnie spacery.
Wiele sklepików z ciuchami oferuje bardzo atrakcyjne ubrania , ale niestety, wielokrotnie tylko w bardzo małych rozmiarach. 
Tutaj rynek opiera się o bardzo młodych Greków, którzy stanowią największy procent  klientów.

Jeśli jednak będziecie na wakacjach w sierpniu możecie trafić na okres przeceny i wtedy można poszaleć i zrobić fajne zakupy!!!

Dawniej było wielkie zainteresowanie odzieżą skórzaną i futrami bo takich sklepów na wyspie jest dużo. Obecnie tym interesują się głównie Rosjanie. W Polsce macie od wielu lat duży wybór i to w cenach podobnych jak tutaj na Korfu. Jeśli jednak Was coś takiego interesuje są stoiska z atrakcyjnymi wyrobami jako oferta z modelami z poprzednich lat i bardzo możliwe coś tańszego i fajnego znajdziecie.

Ci którzy lubią w czasie wakacji kupować jakąś biżuterię tutaj macie bardzo duży wybór i to na każdą kieszeń. Korfu jest znane z bardzo fajnych wyrobów złotniczych.

Jeśli szukacie dobrą jakościowo odzież w większych rozmiarach proponuję pójść do dużego sklepu MARK & SPENCER znajdującego się na deptaku nowszej części miasta na deptaku.
Z doświadczenia jednak wiem , że bardzo często w turystycznych sklepikach w różnych osadach turystycznych możecie znaleźć bardzo atrakcyjne letnie sukienki , stroje kąpielowe , czy męskie koszule w cenach nawet lepszych niż te w stolicy. Sama często w takich miejscach robię zakupy.

Sprzęt domowy, elektryczny, , fotograficzny. itp znajduje się w dużych specjalistycznych sklepach poza miastem.


Jeśli chcecie zakupić baterię do aparatu, czy nowy stick by naładować więcej zdjęć macie sklep fotograficzny na ulicy Nikiforou Theotoki tej dzielącej Liston na dwie części za drugim skrzyżowaniem na lewo koło dużego sklepu z warzywami.Życze miłych zakupów.

2 komentarze:

  1. Witam na początku pazdziernika wybieram się z partnerką na Corfu a dokładnie Liapades i moje pytanie jest takie jak mogę się dostać do Corfu do miasta, gdyż hotel pisze że martwy sezon i nie organizują żadnych wycieczek. Proszę o szczerą odpowiedz z Poważaniem

    OdpowiedzUsuń