Translate

PUBLICZNA PLAŻA MON REPO W STOLICY

W czasie wakacji na Korfu obowiązkowo trzeba odwiedzić stolicę wyspy z jej piękną starówką i słynną ulicą LISTON.

Często jednak upały i myśl o chodzeniu po wąskich uliczkach starówki w południe kiedy żar leje się z nieba odtrasza Was od tej myśli.

Można to zorganizować !

W południe kiedy jest bardzo gorąco możecie poplażować się w różnych miejscach koło stolicy.

Jednym z takich miejsc jest publiczna plaża MON REPO.
Znajdziecie tą plażę bardzo łatwo . Znajduje się ona pomiędzy posiadłością Mon Repo i zatoką Garitsa z charakterystycznym młynem .

W czasie odwiedzania stolicy można w godzinach rannych zobaczyć cudowne KANONI , później posiadłość MON REPO, a wracając jednokierunkową szosą do stolica można zatrzymać się na południowe plażowanie na plaży MON REPO. W ten sposób po południu możecie na spokojnie pochodzić po starówce po kawusi na Anemomilos przy młynie....

Ta publiczna plaża została przed kilkoma laty w zupełności odrestaurowana i obecnie stanowi bardzo ciekawe miejsce na plażowanie i kąpiel w stolicy.

Wejście na plaże jest bezpłatne.

Na dość dużym terenie przy morzu pod dużymi drzewami macie cień , a tuż nad morzem leżaki do opalania się. Możecie , choć nie jest to obowiązkowe , zamówić sobie coś do picia u przechodzącego kelnera.
Macie też koło morza fajny barek z muzyczką gdzie można posiedzieć i mile spędzić czas.W lecie , najczęściej w niedziele organizowane są obok małe przyjęcia urodzinowe dzieciaków tak by połączyć kapiel w morzu z jedzeniem jakiegoś tortu czy lodów.

Plaża jest wysypana piaskiem i ma kilka mętrów piasku w morzu. W ten sposób jest to idealne miejsce do zabawy nawet dla małych dzieci. 

Ci z Was , ktorzy nie umieją pływać by wejść do wody muszą zaopatrzyć się w specjalne buty , bo głębiej dno wysłane jest kamieniami. Możecie też popłukiwać się wodą z prysznica tam znajdującego się.Charakterystyczne molo na tej plaży to dodatkowe miejsce do plażowania dla niektorych z Was. Na końcu molo macie schody którymi możecie wejśc do głębokiej wody i wykapać się w morzu. Na końcu molo chłopcy bardzo często wskakują do wody by się popisywać.W południe w centralnej części plaży działa restauracja gdzie możecie dobrze i smacznie zjeść posiłek. 
Dania są różne mięsne i rybne do wyboru i osobiście polecam to miejsce , bo sama często z tej kuchni korzystam kiedy przyjeżdżam na tą plażę z moimi wnukami.


W lenie wieczory na tej plaży często odbywają się wesela w towarzystwie gwiazd.

Dodatkowo w dni z pełnią księżyca możecie tutaj posłuchać wieczorem dobrej muzyki , to już jednak odpłatnie.

O ile myślicie o wynajęciu hotelu czy apartamentu przy pomocy booking.com lub airbnb.gr w stolicy Korfu powinniście z pewnością brać pod uwagę plażowanie w tym miejscu.

Wielu z czytelników mojego blogu już to zrobiło w porzednich latach i z tego co do mnie piszą są bardzo zadowoleni z tego wyboru.

Na moim fimiku w FB na mojej stronie możecie zobaczyć jak ta plaża na żywo wygląda tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/2126821630892928/

PS. Obecnie na początku roku 2024 mówi się o tym, że plaża najprawdopodobniej zmieni właściciela (osobę wynajmująca ją od burmistrza miasta), więc co i jak będzie jeszcze nie wiemy. 
Poza tym dowiedziono braku statyczności dużego mało przed plażą i bardzo możliwe, że będziecie ono zlikwidowane ku wielkiemu oburzeniu mieszkańców stolicy.  Miejmy nadzieję, że do sezonu ta sprawa się pozytywnie wyjaśni.

4 komentarze:

 1. Przepiekne zdjecia, ktore zachecaja do opoczynku w tym miejsvu! Na Korfu planuję wyjazd na majowke, także ten wpis to strał w 10 dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewna czy ta plaża będzie już czynna w maju. Najczęściej otwierają ją od czerwca. Pozdrawiam z Korfu. Rezerwując hotel proszę się o to zapytać.

   Usuń
 2. urocze miejsce, moje marzenie spędzić tam urodziny

  OdpowiedzUsuń