Translate

DRUGIEGO ŻYCIA NIE MA !

Po pierwsze chcę podkreślić, że piszę w tym artykule o życiu tutaj, teraz na ziemi od chwili gdy się rodzimy do chwili kiedy umieramy. Mój poniższy artykuł nie porusza absolutnie tematu wiary, różnych poglądów na temat życia wiecznego, przetworzenia się naszej energii, reinkarnację itp. Szanuję poglądy wszystkich na te tematy. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat, zarówno ludzie wierzący jak i ateiści. W końcu mamy demokrację. Nieszczęścia, tragedie, wojny, choroby, niesprawiedliwości na świecie zawsze były, są i będą. To jednak nie może zniszczyć w nas nadziei na lepsze jutro, wiary w dobro i nauczenia się postawy pozytywnego patrzenia się na życie.
Chodzi mi o docenienie daru życia, który został nam dany i powinniśmy to doceniać. 

Bardzo często spotykam się z ludźmi , którzy nie doceniają piękna  codziennego życia i chwile szczęścia odkładają na przyszłość.
Marzą o tym by podróżować... w przyszłości, marzą o cudownych chwilach spędzonych z ukochanymi.... ale nie teraz bo teraz nie ma na to czasu lub dostatecznej ilości pieniędzy, itp.

Bardzo często młodzi ludzie narzucają sobie bardzo ambitny plan by zrobić karierę , "dorobić się " dużego domu , samochodu pracując od rana do nocy i zapominając o prywatnym życiu , bo inaczej się to nie uda. 
Jednak latka lecą i nawet jeśli po latach ten cel zostanie osiągnięty to latka które przeszły nie wracają i już nie jesteśmy tak młodzi jak przedtem. 

Czas leci jak rzeka i nie wraca. 

Zupełnie inaczej spędzamy wolny czas, czy wakacje  jako ludzie młodzi i wielokrotnie bez obowiązków , a inaczej po latach kiedy mamy już rodzinę, określony tryb życia i szereg obowiązków. 

Czy pamiętacie wakacje w okresie Waszych studiów , czy nawet szkoły średniej . Tego nie da się zapomnieć . Wszyscy to wspominamy z nostalgią . Każdy ma prawo to przeżyć by mieć co wspominać ..... na starość.

Każdy wiek ma swoje prawa i trzeba je brać pod uwagę . W każdym okresie naszego życia w zupełnie inny sposób podchodzimy do tematu szczęście , wakacje, praca bo sam czas mijający nas zmienia .

Trzeba "łapać" każdą fajną chwilę w naszym życiu , bo jeśli jest na to okazja to trzeba to przeżyć . 

Drugi raz takiej okazji może nie być!!!

Oczywiście staramy się zachować jakąś równowagę pomiędzy tym co trzeba robić , a tym co można robić.

Jest jednak bardzo duża grupa ludzi , którzy po prostu nie umieją cieszyć się samym faktem , że żyją i mają tylko to jedno życie. 
Dni , lata , całe życie przepływa im  ot tak , bez większego znaczenia by w starszym wieku dojść do wniosku , że się je zmarnowało.

Bo  , tak jak to mówił wspaniały grecki poeta Odyseas Elitis - DRUGIEGO ŻYCIA NIE MA .

Często zachłanność posiadania czegoś jeszcze, czegoś większego, więcej pieniędzy, większego samochodu, większego domu , itd. przesłania fakt , że do szczęścia właściwie wiele nam nie potrzeba.

By być szczęśliwym wystarcza nam być zdrowym, mieć bliskich rodzinę czy przyjaciół, pasję tworzenia czegoś, która niekoniecznie jest związana z wykonywaną pracą i to wszystko!!!

Dlaczego trzeba dochodzić do sytuacji podbramkowych , by zrozumieć , że mamy tylko jedno życie i należy je przeżyć pełną parą mimo ciągle pokazujących się trudności mniejszych czy większych. 

Bo trudności w życiu były, są i będą . 

Od nas zależy jak z nimi walczymy i jak do nich podchodzimy.
Bardzo często jeden uśmiech , jedno serdeczne DZIEŃ DOBRY, czy objęcie ukochanej osoby zmienia sytuację i zaczynamy doceniać to co mamy by żyć i cieszyć się tym co jest TERAZ.
I takie postępowanie odnosi się nie tylko do innych , ale zacznijmy od nas samych by uszczęśliwić siebie samego i jak to jest możliwe , innych, żyjących obok nas.

Jeśli żyjecie w gronie ludzi , którzy ciągle i na wszystko skarża się i we wszystkim widzą problem to lepiej od nich uciec jak najdalej!!
Nie czekajcie na weekend by mile spędzić czas. Każdego dnia można znaleźć chwilę , by cieszyć się życiem!

Nie czekajcie na wakacje by przeżyć z ukochanymi urocze dni . Możecie to robić wszędzie i nie tylko z dala od stałego miejsca zamieszkania. Trzeba tylko chcieć , mieć trochę fantazji, wybierać odpowiednie chwile i miejsca by żyć codziennie pełnią życia .

Nie odkładajcie takich chwil na później , bo to jutro może nie być realne.

Doceniajcie to co macie. Jeśli nie umiecie cieszyć się malutkim prezentem nie będziecie umieli cieszyć się też tym wielkim, który możecie kiedyś dostać lub nie.
Czekanie na wielkie , szczęśliwe chwile to często marnowanie czasu i marnowanie życia , bo chwile mijają i  te już nie wrócą. 

Drugiego życia nie ma !!!

Oczywiście mówimy tutaj o życiu tutaj na ziemi od chwili gdy urodziliśmy się na tej ziemi do chwili kiedy umieramy, bez rozpatrywania Waszej wiary w cokolwiek innego.
Wielokrotnie po przeżyciu kilku szalenie szczęśliwych chwil w życiu dochodzimy do wniosku, że największe szczęście dają nam te małe codzienne chwile szczęścia , które sprawiają, że nasze całe życie jest udane i jesteśmy z niego zadowoleni.

Nie porównujcie swojego życia z życiem innych. Każde życie jest inne , osobiste i każde szczęśliwe życie jest inne , prywatne dla każdego.
Mówienie : takiemu ( takiej) to dobrze , bardzo często jest pochopnie mówione bez uwzględnienia warunków, sytuacji i osobowości każdego z nas.
Osobiście cieszą mnie ludzie pogodni, uśmiechnięci, którzy bez względu na istniejące zawsze trudności życia idą do przodu i cieszą się samym istnieniem , promykiem słońca, pełnią księżyca, śpiewem skowronka i nawet trudem dnia codziennego. 

Bo żyjemy chwilą, tutaj, dzisiaj, teraz.

Co będzie jutro nikt z nas nie wie, więc nie marnujmy ani jednej  chwili naszego życia .... 

Lepiej jest żyć pełną parą, próbować,walczyć o swoje marzenia i nawet robić błędy niż nic nie robić, czyli przespać swoje życie. 

Każda akcja w naszym życiu jest ważna, nawet ta w której coś nam się nie powiedzie. Pełnia życia składa się z przeplatanki radości, szczęścia, bólu, sukcesów, niepowodzeń i wielu doświadczeń  dzięki którym nauczymy się iść do przodu i które kształtują nasz charakter.
Pamiętajcie o tym, że lepiej jest swoje życie zmarnować próbując różnych szlaków niż nic z nim nie zrobić. Tylko działając w kierunku naszych marzeń mamy szansę je zrealizować. 

Bo mamy jedno życie - drugiego życia nie ma !

1 komentarz:

  1. Witam czy można odwiedzić Państwa Winiarnie ?:) jesteśmy z chłopakiem na Korfu i zaciekawił mnie Pani blog

    OdpowiedzUsuń