Translate

WAKACJE Z DZIEĆMI NA KORFU

Ostatnio wiele czytelniczek mojego blogu pyta się o to jak zorganizować na wyspie wakacje z małymi dziećmi tak by nie nudziły się.

Siedzenie codziennie na plaży i kąpiel w morzu nam dorosłym często wystarcza na to by przez kilka dni czy tydzień odpocząć sobie nic nie robiąc. 

Z dzieciakami ta sprawa jest trochę trudna !!!

Jeśli dzieci są starsze można je zabierać na wycieczki po wyspie , by zmieniać środowisko , obrazy i pokazać im coś nowego.

Jako matka , która wychowywała córkę na Korfu i jako obecnie szczęśliwa babcia też zainteresowałam się tym tematem.

Po pierwsze jeśli macie bobasy ze sobą to długie trasy odpadają bo dzieciaki się męczą i Wy z nimi.  Jedyne wyjście to uczestniczenie w wycieczkach na zmianę tak byście i Wy nie męczyli się i by inni uczestnicy wycieczki nie byli zdani na płacz czy grymaszenie malucha. 

Przygotowując się do wakacji trzeba ostrożnie wybrać lokum. Jeśli jest to dom z basenem bez ogrodzenia na około w nocy ( co jest prawnie wymagane) lepiej zrezygnujcie z tego bo sekunda jest potrzebna by maluch pełzający , czy nawet chodzący nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa wpadł do basenu.

Sprawdzacie w pokojach hotelowych wszystkie wtyczki, kable, dojście do balkonu i barierkę balkonu , czy jest dla dziecka bezpieczna by się nie mógł tam wdrapać.

Oczywiście nikt małego dziecka nie zostawia samego , ale ... przezorny zawsze ubezpieczony.

Jeśli chodzi o plaże.
Wybierajcie plaże piaszczyste z łagodnie pogłębiającą się wodą w morzu.

Do takich zaliczam plaże w okolicach Argirades na południowym zachodzie, np. plaże Ag. Gordios, plażę w Messonghi czy Moraitika, plażę w Dassia, plażę w Glyfada. Tutaj macie piasek na plaży i w morzu co dla dzieci jest ważne.

Poza tym możecie się w wodzie bawić ze swoimi dzieciakami bo morze nie pogłębia się raptownie.

Będąc w stolicy na placu Spianada od strony pałacu macie możliwość pobawić się z dzieciakami na placu zabaw.

W stolicy macie też pewne atrakcje dla dzieci, które bardzo im się podobają.

W wielu miejscach w stolicy macie place zabaw dla maluchów. Dwa są w okolicach zatoki Garitsa, inny pod nowsza fortecą przy starym porcie . Najbardziej popularny jest ten na Spianadzie koło starszej fortecy.
Na ulicy dzielącej plac Spianada na dwie części ma przystanek ciuchcia dla dzieci.
Z tego miejsca możecie tą fajną ciuchcią pojechać z dzieciakami na pół godzinną przejażdżkę po wybrzeżach zatoki Garitsa, obok ogrodów Mon Repos, ruin rzymskich basenów, starożytnego rynku, najstarszego kościoła na Korfu Jassona i Sossipatros, itd. 

Cena takiej wycieczki dla dzieci 0d 5-12 roku życia 5 euro i dla dorosłych 8 euro. Ciuchcia jeździ co półgodziny z ulicy dzielącej Spianadę na dwie części .

Wycieczka ciuchcią dzieciakom bardzo się podoba  i dla wszystkich jest to okazja do zobaczenia niektórych zabytków bez chodzenia w upalny dzień.

Jeśli Wasze dzieci są starsze możecie zabrać je na przejażdżkę  konikiem. W zależności od trasy płacicie za to 40 lub 50 euro za całą wycieczkę trwającą też około 30 minut.To nie jest jednak coś dobrego dla maluchów bo nie ma zabezpieczeń na prawo i lewo i ponieważ one szybko się nudzą trudno je utrzymać na rękach. Toniki też zobaczycie idąc z Listonu do głównego wejścia do starszej fortecy po lewej stronie.

Dodatkowo na placu Spianada macie też możliwość wynająć dzieciakom małe samochodziki by sobie po bezpiecznym placu pojeździły.


Bardzo ciekawą formą rozrywki dla dzieci i nawet dla rodziców jest ponad godzinna wycieczka pirackim statkiem. Wypływacie z portu. Płyniecie wybrzeżami miasta do Mysiej Wyspy i wracacie ponownie. Dzieciaki to uwielbiają, moje wnuki też!
Więcej informacji macie na ich stronie tutaj:


Jeszcze jedno miejsce które dzieciakom się podoba to schronisko dla osiołków . Namiary na to miejsce znajdziecie w moim artykule o osiołkach pod tytułem 

"CZY NA KORFU ZNAJDZIECIE OSIOŁKI?"
Jeszcze inna atrakcja dla dzieci , ale trochę starszych to odwiedzenia na cały dzień lub na kilka godzin AQUALAND-u w Ag. Ioannis . 

Ceny na taką wyprawę są różne. Polecam zapytać się o ceny proponowane przez lokalne biura organizujące dowóz i przywóz do miejsca zakwaterowania. 

Ceny w internecie pod hasłem CORFU AQUALAND są różne i zaczynają się od 20 dla dzieci 5-12 i 28 dla dorosłych na cały dzień od 10.00 do 18.00 lub jeśli chcecie tylko popołudnie ceny spadają do 15 i 20 odpowiednio. Wszelkie inne informacje znajdziecie na stronie pod powyższym hasłem.

Na terenie tych ślizgawek poza basenami, ślizgawkami z wodą w dziurach, macie restauracje, kawiarnie itd. Można tam fajnie spędzić dzień i dzieci będą z pewnością zadowolone.

Macie też możliwość wynająć tam hotel, który daje Wam możliwość szaleć tam codziennie.

Dodatkowa wielka atrakcja dla dzieci w stolicy Korfu to wycieczka Pirackim statkiem, którym możecie wraz z dziećmi popłynąć ze starego portu na wycieczkę wybrzeżami stolicy w kierunku Mysiej wyspy. Na statku macie możliwość napić się czegoś chłodnego, dzieciaki mogą ubrać się w pirackie kapelusze, itd. 
Więcej informacji znajdziecie na ich stronie tutaj :


Moje wnuki w wieku 2 i 5 lat były tą wycieczką zachwycone i nawet powtórzyliśmy ją drugi raz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz