Translate

JAK ZROBIĆ MASKĘ BEZ SZYCIA !!!

Jest wiele fajnych sposobów by uszyć maskę z materiału używając maszyny do szycia czy po prostu igły i nici.

Niektóre z nich opisałam Wam w moim artykule tutaj:
https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2020/04/jak-szyjemy-sami-maske-na-twarz-z.html

Co jednak zrobić gdy nigdy się nie trzymało w ręku lub gdy nie ma się maszyny do szycia??!!! Takich przypadków w dniu dzisiejszym wsród młodszej generacji jest niestety wiele. Ale nie martwcie się bo i w takiej  sytuacji istnieje wyjście !

Możemy zrobić maskę z materiału używając jedynie posiadany jakikolwiek materiał i dobre nożyczki!! Efekt też jest bardzo dobry. Sami zobaczcie.Po prostu potrzebujemy znaleźć w naszej szafie niepotrzebne podkoszulki , bluzki, stare kolany, które nie używamy. Ja znalazłam wiele letnich podkoszulek, które mogę użyć do szybkiego zrobieia kolorowych masek. Po prostu i tak są już nieużywane, często przeprane, czy za małe. Trafiłyby do kosza a tutaj mogą być pożyteczne. Używamy materiały w kolorach, które najczęściej nosimy tak by pasowały do naszego ubioru. Najbardziej neutralna letnia maska jest w kolorze białym, ale szczególnie dzieciaki się jej boją więc można wybrać inne wesołe kolory. Dla mnie to oczywiście kolor czerwony który lubię i często mam dodatki do letniego ubioru w tym kolorze.

Jak takie maseczki robimy ???
Układamy takę koszulkę na stole i zaczynamy działać! Wielkość potrzebnego kawałku materiału to mniej więcej wielkośc kartki A4 lub 25cm x 18cm. Trzeba najlepiej zmierzyć szerokość swoje twarzy do policzka do policzka i od nosa do podbródka plus 2-3cm.Z takiej koszulki mamy możliwość zrobić conajmniej  cztery maski.

Po pierwsze odkrajamy dolne zawiniecie koszulki i później krolimy dolny pasek bluzki na szerokość 1cm by uzyskać eleastyczne sznureczki, które będą potrzebne do zawiązania maski. Gdy się je naciągnie tworzą łatwo długie sznureczki.

Następnie kroimy materiał na prostokąty.Później otrzymany prostkokąt składamy jak kopertę mając prawą stronę od wewnątrz.Następnie zakładamy na około 1cm mniejsze brzegi i nadcinamy je wzdłuż brzegu. Robimy małe cięcia tak tylko by przeszedł przez nie sznureczek, który powyżej zrobiliśmy. Dokładnie tak jak Wam pokazuję poniżej w postaci czarnego sznureczka.Nadcinamy tak materiał z dwóch stron i z dwóch stron przeciągamy przez dziurki sznureczki. Wtedy przekręcamy całość na prawą stronę wyciągając na rogach sznureczki na prawą stronę.

Efekt jest taki. 

Nie widać ani dziurek, ani sznureczków. Ściągamy  sznureczki i  zawiązujemy tak by zakładając je na uszy maska dobrze przylegała do naszej twarzy i opierała się na nosie i podbródku.

Dla lepszej skuteczności w zakładce kopertowej od wewnetrznej strony maski w tej jakby kopercie umieszczamy papier kuchenny, chusteczkę, czy filter od kawy.Taka maseczkę możemy w domu wykonać dosłownie w 5 minut!!!

Oczywiście nie zapominamy o tym, że maseczka nie zabezpiecza nas w pełni przed wirusem. Potrzebne jest zachowywanie bezpiecznych odległości od innych szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach, potrzebne jest częste mycie rąk i musimy nauczyć się nie dotykać twarzy rękami. Po każdorazowym użyciu maski zdejmujemy ją ostrożnie trzymając ją za sznureczki i wkładamy do szczelnego plastikowego woreczka. By ją ponownie użyć musimy ją albo wygotować, albo poprasować gorącym żelazkiem i wybrać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz