Translate

ACHARAVI - OSADA TURYSTYCZNA NA PÓŁNOCNYM WYBRZEŻU KORFU

Acharavi to jedna z popularnych miejscowości wypoczynkowych znajdująca się wzdłuż północnego wybrzeża wyspy.
Hotele , pensjonaty, domy wypoczynkowe i domy miejscowej ludności usytuowane są wzdłuż głównej szosy wyspy łączącej wschód i zachód wyspy na północy.

Cała osada znajduje się przy bardzo długiej plaży. Część zabudowań jest pomiędzy szosą , a plażą. Inne wybudowano po drugiej stronie szosy. Do plaży prowadzą prostopadłe do szosy drogi ponumerowane by się nie mylić na jakiej wysokości plaży chcecie się znaleźć.

Acharavi żyje swoim życiem w ciągu całego roku. W lecie widzicie tutaj wielu turystów, w zimie duża liczba ludności północnej części wyspy zjeżdża tutaj by pozałatwiać różne sprawy i by napić się ze znajomymi kawy.


Bo w przeciwieństwie do stolicy tutaj nie ma problemu z parkingiem.
Wzdłuż szosy macie wiele kawiarenek, tawern, kilka supermarketów, bankomaty, by wyjąć pieniądze, lekarzy różnych specjalności, sklep ze świeżymi rybami, sklepy elektryczne, z komputerami, telefonami, biura wynajmujące auta itd.

Acharavi to idealne miejsce wypoczynku dla tych którzy lubią spacerować długimi plażami , tak jak nad Bałtykiem.

Od miejscowości RODA , przez ACHARAVI , ALMIROS można dojść na piechotę brzegiem morza do miejscowości AG.SPIRIDON.
 W Acharavi długa plaża w niektórych miejscach jest wąska z kamyczkami na zewnątrz i piaskiem w morzu , w innych szeroka z piaskiem na plaży i w morzu. Większość plaży jest zorganizowana z parasolami , leżakami i prysznicami. Tutaj też znajdziecie wiele tawern i kawiarenek przy plaży działających w ciągu całego dnia do późnego wieczoru.
Na wielu filmikach na mojej stronie w FB możecie zobaczyć jak wyglądają różne odcinki tej plaży , między innymi  wchodząc tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/875603599496492/

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/953752661488097/

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/2075366736038418/

W niektórych z nich możecie wieczorem posłuchać na żywo greckiej muzyczki oglądając piękne zachody słońca nad morzem.Dla smakoszów dobrych ciast i słodyczy macie też tutaj wspaniałą ciastkarnię przy pracowni , która codziennie piecze świeżutkie słodkie pyszności. Kto z Was planuje w czasie wakacji schudnąć niech omija ciastkarnię AMARENA  z daleka , bo jak raz tutaj przyjdzie i coś skosztuje będzie codziennym klientem tego miejsca. Wiem to z własnego doświadczenia 😁.W ciągu całego roku jestem tam częstym klientem. 😋😋😋😋😋

Acharavi jest osadą turystyczną, która jest idealnym miejscem wypoczynku dla turystów w każdym wieku, dla rodzin z dziećmi, dla młodzieży, nawet dla ludzi w starszym wieku.

Ci z Was którzy lubią wieczorne spacery i  kolacje jedzone nad morzem w towarzystwie szumu fal macie wiele takich tawern wzdłuż plaży. Są tutaj też kawiarnie z muzyczką gdzie gromadzi się młodzież. Te miejsca wieczorem wypełniają się ludźmi, jest fajna atmosfera i oczywiście wszyscy podziwiają zachody słońca z tego wybrzeża.

Tak to wygląda wcześnie raniutko, kiedy większość ludzi jeszcze śpi. PS. Na mojej stronie w Facebook-u o tej samej nazwie macie album z wieloma zdjęciami z tej osady oraz filmiki z różnych części tej długiej plaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz