Translate

WAKACJE W STOLICY KORFU

Bardzo często pytacie  się o najlepsze miejsce do spędzenia niezapomnianych wakacji na Korfu.

Jeśli wakacje dla Was oznaczają siedzenie na plaży to najlepiej wybierajcie różnorodne miejsca na wybrzeżach wyspy.

Jeśli jednak chcecie poznać życie na tej wyspie o każdej porze dnia świetnym miejscem wypadowym do zwiedzania całej wyspy jest stolica wyspy.
Macie tutaj szereg hoteli , ale ja osobiście polecam zakwaterowanie w sympatycznych apartamentach na terenie starówki w centrum stolicy.
 Dużą ich liczbę znajdziecie na stronie airbnb.com .

Stolica znajduje się w centrum wyspy i ma dobre połączenie autobusem ze wszystkimi miejscami na  wyspie. Na temat tej komunikacji macie osobny artykuł na moim blogu.

Dodatkowo przy stolicy macie też fajne miejsca do kąpieli i nie wynajmując samochodu możecie tam plażować i kąpać się w morzu wraz z licznymi mieszkańcami stolicy.
Na temat plaż przy stolicy też macie artykuł na moim blogu.

Jest też tutaj wiele miejsc tuż nad morzem gdzie możecie fajnie zjeść mając dodatkowo piękny widok na morze. Wszystko w jednym miejscu !!!


Możecie też połączyć tygodniowy wypoczynek w jakimś hotelu przy plaży w różnych częściach wyspy z tygodniowym zakwaterowaniem w stolicy.

To szczególnie opłaca się tym , którzy mają odlot we wczesnych godzinach rannych z korfiańskiego lotniska i mają problem z dojazdem do lotniska. Bo transport jest tutaj drogi , a autobusy kursują tylko o określonych godzinach , które mogą nie pasować do godzin Waszego odlotu.

W ten sposób możecie rozwiązać ten problem i świetnie spędzić czas zwiedzając stolicę i wieczorami na spokojnie uczestniczyć w życiu tego uroczego miasta.


Bo stolica żyje po zachodzie słońca i wtedy kiedy nie ma już takiego upału fajnie jest pospacerować wąskimi uliczkami starówki czy usiąść na Listonie przy lampce wina.W stolicy jest wiele miejsc, które warto zobaczyć :
- muzeum archeologiczne,
- muzeum sztuki azjatyckiej;
- nowsza i starsza forteca;
- starówka;
- Mon Repo;
- Kanoni;
- zatoka Garitsa itp.

Na temat tych miejsc na mojej stronie na Facebook-u macie osobne artykuły, zdjęcia w albumach i  wiele filmików.

Jeśli będziecie w stolicy w upalne dni i chcecie się wykąpać w południe by uniknąć żaru z nieba w wąskich uliczkach starówki macie też taką możliwość. 

Na wybrzeżach starówki macie kilka miejsc do kąpieli które są bardzo fajne i uczęszczane przez wielu mieszkańców stolicy.

Piszę o tym tutaj 

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/miejsca-do-kapieli-przy-stolicy-wyspy.html

Do takich miejsc należy FALIRAKI, publiczna plaża MON REPO, miejsce koło młyna na końcu zatoki Garitsa- Anemomilos i NAOK, czyli plaża koło starszej fortecy i po prawej stronie tuż na początku zatoki Garitsa. Na temat tych miejsc macie osobne artykuły.

Jedyny poważny problem w stolicy to parking. O ile jednak będziecie tam po kilkudniowym jeżdżeniu po wyspie samochód tutaj nie jest Wam potrzebny bo wszędzie można dojść na piechotę lub dojechać miejskim autobusem.

Stolica to według mnie ciekawa propozycja na kilkudniowy odpoczynek na Korfu.
Weźcie to pod uwagę organizując swoje wakacje na tej uroczej wyspie😁
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz