Translate

SIDARI - OSADA TURYSTYCZNA NA PÓŁNOCNYM WYBRZEŻU KORFU

Sidari to jedna z bardzo popularnych miejscowości turystycznych .
Znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy i rozwój swój zawdzięcza pięknymi klifowymi brzegami, które tutaj zobaczycie.

Te właśnie wybrzeża to główna atrakcja, którą wszyscy przyjeżdżający na wakacje na Korfu turyści powinni  zobaczyć.Te ciekawe tutejsze skały, ich kolor , ukształtowanie i oczywiście słynny KANAŁ MIŁOŚCI przyciągają tutaj tysiące turystów w ciągu całego sezonu turystycznego. Nazwa Kanał Miłości powstała z powodu specyficznego układu skał tworzącego w jednym miejscu łuk nad wodą. Wygląda to dość ciekawie i wiele osób pragnie zobaczyć to z bliska. Na poniższym filmiku widzicie dokładnie to miejsce 

Legenda mówi o tym, że jeśli jakaś para zakochanych przepłynie tym kanałem to ich miłość będzie trwała na zawsze. wiele osób skacze do wody  koło tego miejsca i niestety w pełni sezonu jest tam bardzo dużo turystów. Trzeba bardzo uważać pływając koło tego miejsca bo niestety zdarzyło się kilka przypadków utonięcia właśnie w tym miejscu.

Na moje stronie w FB możecie zobaczyć filmiki jak wyglądają różne miejsca na tym wybrzeżu i możecie podziwiać ciekawą kolorystykę skał tam znajdujących się.

Kolory wody w połączeniu z piaskowym kolorem klifowych wybrzeży zachwycają wszystkich. Na mojej stronie w Facebooku możecie zobaczyć filmik z tego miejsca tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/1729847497257012/

Sidari to jedna z osad turystycznych , które rozwinęły się bardzo wcześnie w latach 70-80 i do dnia dzisiejszego rozbudowywuje się.
Początkowo wybudowano hotele i pensjonaty wzdłuż plaży .

Obecnie powiększająca się osada buduje się w większej odległości od centrum  i wiele apartamentów jest dosyć oddalonych od centrum. Z oddalonych apartamentów trzeba dojść do plaży ruchliwą szosą, niestety, bez chodników. W  centrum Sidari znajduje się wąska ulica z chodnikami i z kawiarniami , restauracjami i sklepami z dwóch stron. Ta osada należy do tych imprezowych na Korfu. Tutaj życie toczy się do późnych godzin nocnych.
Jest też wiele fajnych tawern i kawiarenek tuż nad morzem gdzie podziwiając piękne widoki możecie dobrze zjeść.

Osobiście uwielbiam tam zachody słońca z lampką wina, muzyczką i w dobrym towarzystwie 😁Na około plaż wszędzie macie tawerny i kawiarnie.

Na moim filmiku widzicie jedną z nich D'amour Beach Bar. Przyjemne miejsce - polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=ZXlbXlk4SUo

Nad Kanałem Miłości macie też na szczycie fajną kawiarnię z widokiem na klify i z bardzo fajnymi lodami - polecam to miejsce romantykom 😁 Sidari rozwinęło się dla licznie przybywających tutaj Anglików, którzy to miejsce uwielbiają.

Nie znajdziecie tutaj greckiej architektury, ani specyficznej greckiej atmosfery której często szukacie w czasie wakacji w Grecji.

Osada została w całości wybudowana w celach turystycznych i jak to często w Grecji bywa, niestety, chaotycznie, bez jakiegoś ogólnego planu. By zobaczyć te greckie klimaty na wyspie musicie pojechać do wiosek oddalonych od morza , najlepiej w góry północnej części wyspy.

Pod hasłem CIEKAWE WIOSKI KORFIAŃSKIE na moim blogu znajdziecie opisy niektórych z nich.

W ostatnich latach słyszy się tutaj dużo Rosjan i Polaków. Wielu, szczególnie młodszym odpowiada bardzo wesołe wieczorne życie w centrum osady .
W wielu apartamentach i pensjonatach w okolicy Sidari macie baseny bo Anglicy nie przepadają za kąpielą w słonej morskiej
wodzie i chcą mieć obok pokoju basen.

To też odpowiada wielu rodzinom z małymi dziećmi.

Jeśli chodzi o plaże w Sidari zdania są bardzo podzielone.Poza malutką i zawsze pełną ludzi plażą przy Kanale Miłości macie wiele innych plaż na tym wybrzeżu. W niektórych miejscach turyści skarżą się na wodorosty wyrzucone na plaży, w innych miejscach, że woda nie jest tutaj tak czysta.
Po pierwsze jest dosyć długa główna plaża wzdłuż kompleksów hotelowych . Macie też inne plaże mniejsze , bardziej kameralne.

Zauważyłam, że w lecie po południu zawsze tutaj wieje dość silny wiatr.

Woda w morzu jest w większości miejsc czysta  jednak by popływać trzeba wejść głębiej w morze. Na wybrzeżu bardzo  drobny i ubity piasek  powoduje , że wchodząc do morza on podnosi się do góry i zanieczyszcza przejrzystość wody. Tak się dzieje szczególnie gdy w morzu obok Was jest wiele innych osób.

Dzieciaki jednak mogą się tutaj bawić piaskiem na plaży bez problemu. Część plaż jest zorganizowana z parasolami i leżakami . Inne są bardziej dzikie.

Osobiście latem lubię to miejsce odwiedzać ze znajomymi na wieczorny posiłek nad morzem .  Tych tak zatłoczonych plaż nie lubię. Jest wiele ciekawszych plaż na Korfu . To miejsce jest bardziej miejscem do podziwiania cudownych widoków.

Duża ilość turystów w wielu przypadkach męczy. Dla tych którzy lubią poza plażą bardzo żywe życie nocne to idealne miejsce na wakacje.

Nadmienię jednak , że na początku sezonu w wielu miejscach na wybrzeżu zobaczycie zniszczone kładki, parasole czy płotki.
Te bardzo silne tutejsze wiatry zimą co roku powodują te zniszczenia. Co roku są one odnawiane , ale nie wszystkie od początku sezonu, niestety...

Niektórzy właściciele tutejszych apartamentów czekają na to by te wiatry się uspokoiły by nie poprawiać tego dwukrotnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz