Translate

MOMA - CIEKAWA RESTAURACJA NA MONASTIRAKI W ATENACH

Za każdym razem kiedy przylatujemy do Aten poza wieloma ulubionymi miejscami , które odwiedzam szukam nowych miejsc , które są ciekawe.

Staram się odkryć coś nowego w tym uroczym mieście , bo wiem , że Ateny ciągle się zmieniają !!!

Tym razem , przyznam przez przypadek odkryłam bardzo fajną restaurację - kawiarnię na MONASTIRAKI. Nosi nazwę MOMA i znajduje się w szeregu kawiarenek nad linią pociagu elektrycznego w drodze na Acropol.Po pierwsze możecie tutaj siedząc na zewnątrz napić się kawy by podziwiać wzniesienie Acropolu na przeciwko.

Na zewnatrz ta restauracja nie różni się właściwie od innych znajdujących się w tym szeregu . 

To co jest ciekawe znajduje się wewnątrz.

Szybka obsługa i młodzi uśmiechnięci  kelnerzy nadają ciepłą atmosferę temu miejscu.

Dekoracja i styl wnętrza informują o tym , że restauracja przeszła w ręce młodszej generacji i jest na czasie.


Wielka powiększona tablica odlotów samolotów do różnych miejsc na świecie nadaje wnętrzu miedzynarodowy charakter.

To co przyciągneło moją uwagę do część pomieszczenia znajdująca się w głebi z oszklonym sufitem dającym światło z greckiego nieba w ciagu całego dnia.

Tutaj centralną dekoracją jest duże prawdziwe drzewo oliwkowe , symbol ziemi greckiej.


W ten sposób miejsce nabiera greckiej tożsamości i podkreśla szacunek do tego co greckie😁.

W tak uroczym miejscu możecie w większym towarzystwie zjeść posiłek. Macie do wyboru wiele dań mięsnych i rybnych w przystępnych cenach.

To jednak nie wszystko. 

Tak jak zawsze jest w moim zwyczaju przed wypiciem kawy , czy zjedzeniem posiłku odwiedzam toalety tych miejsc. Jak one są czyste to siadam w tym miejscu jak nie to opuszczam je bo wiem , że ten sam obraz będzie miała kuchnia tam znajdująca się.

Tutaj schodząc na dół czekała na mnie  wielka miła niespodzianka!!!

Oświetlone drewniane schody prowadzą do holu przed toaletami, którego podłoga jest wykonana ze szkła tak by znajdujące się pod nimi ruiny starożytnych zabudowań Aten były widoczne!!Dokładnie tak samo jak w muzeum Acropolu!!! 😁😁😁

I nie tylko to . Nawet część ze zlewem wewnatrz toalet też ma taką podłogę!!

Tak nowoczesność i prostota oraz  powiew nowych idei łączy się w bardzo ciekawy sposób z szacunkiem do historii i miejsca w którym ta restauracja znajduje się. 

Wielkie brawo dla właścicieli !!!

2 komentarze:

  1. Restauracja w miejscu turystycznym to świetny pomysł na biznes. Nie musi być to super lokal. Wystarczy schludna przyczepa gastronomiczna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To racja - liczy się pomysł i jakość. Na Korfu w wielu miejscach na starówce w tych wąskich uliczkach powstają malutkie kawiarnie czy restauracje które są urocze , cieszą się powodzeniem wśród klientów.

      Usuń