Translate

PIASZCZYSTE PLAŻE NA KORFU

Korfu to wyspa gdzie znajdziecie różnego rodzaju plaże, piaszczyste też!!

Większość z Was sądzi , że na tej wyspie mamy tylko kamieniste i żwirkowe plaże. Jesteście w błędzie, bo jak zawsze mówię na tej wyspie mamy wszystko - mamy też cudowne plaże piaszczyste!!!😁🏖
Wśród Polaków najbardziej popularne i znane są plaże kamieniste z cudowną lazurowa wodą w Kassiopi i w Paleokastritsy ( Rajka plaża - HOMI).

Przyznam , że mają one niesamowity urok i obowiązkowo trzeba je odwiedzić. Tamte kolory morza , skały i błękit nieba zapierają dech.

Wśród Was jest jednak spora grupka wczasowiczów , którzy pytają się o piękne , piaszczyste plaże gdzie dzieciaki mogą się bawić w piasku, gdzie na plaży i w morzu nie potrzebujemy specjalnych  butów by spacerować.
Macie na Korfu też wiele takich pięknych piaszczystych plaż ze złotym sypiącym się piaskiem przypominających plaże nad Bałtykiem. 

Są to długie plaże gdzie możecie sobie spacerować w ciągu całego dnia bez butów i tylko w kostiumie kąpielowym. Do takich plaż należy długa plaża w północnej części wyspy przy dwóch sąsiadujących miejscowościach ACHARAVI I ALMIROS. 



Tutaj możecie znaleźć wiele odcinków wybrzeża z cudownym piaskiem na szerokiej plaży w połączeniu z piaskiem w morzu.
Wiele zdjęć i filmików z tego miejsca znajdziecie na mojej stronie w FB o tej samej nazwie KORFU MOJA PRZYSTAŃ.




Po tej długiej piaszczystej plaży można sobie pospacerować o każdej porze roku.



Osobiście uwielbiam tą plażę bo w lecie ma różne miejsca , część zorganizowanych i pełnych ludzi , ale i część spokojną wręcz dziką.
Sama tam uwielbiam spacerować w lecie i w zimie 😁🏖, bez wzgledu na to, że często tam wieje wiatr.

Obok tych plaż macie też inną piaszczystą sympatyczna małą plażę w miejscowości Ag. SPIRYDON . 
Znajduje się ona przy dużym kompleksie hotelowym MARE BLUE. W przypadku gdy w Acharavi i Almiros są wysokie fale i wiatr warto jest podjechać do tej plaży w AG. SPIRYDON.
Wiele zdjęć z tej plaży i filmiki znajdziecie na mojej stronie w FB.

Plaża w ARILAS  to kolejna piaszczysta plaża na północy wyspy. 




GLYFADA  to moje ukochane  miejsce z piękną, dużą piaszczystą plażą.  
Mam do tej plaży sentyment bo spędziłam tam kilkanaście kolejnych letnich sezonów kiedy moja córka była mała przed 20 , 30 laty. Jeździliśmy tam z nią jak była niemowlakiem i później woziłam tam ją z jej koleżankami na cały dzień. 
Ta plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu w centralnej części wyspy. 

Jest ona w wielu miejscach zorganizowana z leżakami , parasolami i prysznicami. Macie też obok fajne kawiarnie i tawerny gdzie można coś zjeść i nawet dyskotekę wieczorem . Obok plaży jest duży kompleks z apartamentami do wynajęcia.


Bardzo dużo piaszczystych plaż znajduje się na południowo - zachodnim wybrzeżu wyspy.

Bardzo popularna jest plaża w AG.GORDIS.

Cała okolica miejscowości Argirades ma fajne piaszczyste długie plaże z sypiącym się piaskiem . Do tych plaż schodzi się z wysokich wzniesień otaczających wybrzeże.



Do takich plaż należy plaża SANTA BARBARA,  AG.GIEORGIOS, GARDENO, VITALADES ,itd.

Cudowne piaszczyste plaże znajdziecie też koło Jeziora Korission .
Trzeba do nich dojechać zjeżdżając na prawo z głównej szosy biegnącej na południe wyspy . 

Do takich plaż należy  plaża CHALIKOUNA .

Osobiscie jestem zachwycona plażą ISSOS , która jest miejscem wyrwanym z Raju. Znajduje się obok pustyni koło jeziora Korission .

Nawet pustynię mamy na Korfu !!!

 Dzikie miejsce , cudowna woda. Często jesteście tam sami - Wy, morze i ten błękit nieba greckiego. 

🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖
Tutaj możecie jak Adam i Ewa kąpać się w morzu zapominając o tym , że gdzieś obok istnieje cywilizacja !!!
🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖🏖

W tym miejscu dobrze jest mieć ze sobą wodę , coś do jedzenia i oczywiście telefon komórkowy , tak na wszelki wypadek .

W pobliżu tego cudownego miejsca nie ma hoteli , ani domów do wynajęcia.

Jest to plaża na którą się jeździ na cały dzień z własnym parasolem i oczywiście tylko ci którzy mają skuterek lub samochód mogą tam dojechać. 
Dla mnie to najbardziej imponująca piaszczysta plaża na Korfu.😎😎
Jeździłam tam w początkowych latach mojego życia tutaj na Korfu, kiedy mieszkałam w stolicy i w niedzielę jeździliśmy na cały dzień na plażę. 

Na południowo- wschodnim wybrzeżu też macie wiele piaszczystych plaż. Do najbardziej popularnych należą plaże w Messonghi i w Moraitika. Piasek na plaży i piasek w morzu że stopniowo pogłębiającym się dnem to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. 




Obecnie mieszkając w górach na północy wyspy wybieram plaże w pobliżu domu by bez zmęczenia szybko do nich zjeżdżać i codziennie w lecie kąpać się w morzu😎🏖.
Miło jest po 15 minutach jazdy z domu znaleźć się na cudownej plaży,  bez korków na drogach, bez problemu z parkingiem czy znalezieniem fajnego miejsca na lody czy kawusię. Bo taki jest nasz prawie codzienny plan dnia w okresie lata wybierając na zmianę plaże piaszczyste lub z kamienia. Osobiście wolę te z kamyczka bo po kąpieli nie trzeba wszystkiego trzepać i oczyszczać z piachu. Każdy jednak na Korfu może mieć i wybrać to co mu odpowiada. 

Życzę miłego plażowania i kąpieli.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz