Translate

JAMES BOND BYŁ NA KORFU !!!

Korfu do piękne miejsce , nie tylko dla nas , mieszkających tutaj , ale również dla wszystkich , którzy mają "wrażliwe oko" .
Nic więc dziwnego , że często na tej wyspie nakręcane są video reklamujące różnych piosenkarzy, reklamy samochodów, czy powszechnie znanych napojów. Ostatnio nakrano tu nową reklamę Campari . W takiej scenerii wszystko wygląda cudownie.

Wiele filmów światowej sławy nakręcano w różnych miejscach na tej wyspie.
Do najbardziej znanych należy jeden z filmów James Bonda z Gogerem Moorem pod tytułem " For your eyes only" (po polsku " Tylko dla Twoich oczu") Film został tu nakręcony z 1981 roku.

Przypomnijcie sobie niektóre sceny z tego filmu :

1) w Achillionie :

Na tarasie przed salą balową

W cudownym miejscu w ogrodach koło pałacu z panoramą na cała wyspę
2) przy kościele Św. Vlachereny na Kanoni:Sami zobaczcie urywki tego filmu w www.youtube.com tutaj :

https://www.youtube.com/watch?v=H6rHp5rwCP4


czy tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=vWWUFGVpTHQPamiętam jak ten film nakręcano!!!
Szczególnie te sceny przy starej fortecie , kiedy Bond wyskakiwał z helikoptera do morza. Scena była wielokrotnie nakręcana , oczywiście przy pomocy kaskadera. Wszystko to odbywało sie przy dużej asyście mieszkańców wyspy, którzy odwiedzali wtedy centrum miasta by mieć okazję to zobaczyć. Oczywiście była to wielka atrakcja i reklama tej wyspy w tym okresie czasu.

Roger Moor był na wyspie wraz z całą ekipą aktorów i nie tylko i bardzo czesto pijał kawę w Listonie . Oczywiście była ona przerywana podpisywaniem autografów dla wielu jego wielbicielek. 
W wielu tawernach na terenie wyspy możecie na ścianach zobaczyć do dzisiaj jego zdjęcia w czasie różnych posiłków , które tam jadł . Wspaniała reklama dla tych miejsc !! Przykładowo podam tawernę TRYPA - znaną z dobrego jedzenia i z dużej ilości sławnych klientów którzy ją odwiedzili.

Jest też kawiarnia z licznymi zdjęciami James Bonda . Nosi nazwę BOND 007 CAFE . 

Na temat tej kawiarenki informacje znajdziecie tutaj 

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaurant_Review-g8514712-d3415868-Reviews-Spiros_Bond_007_Cafe_Bar-Pagoi_Corfu_Ionian_Islands.html
2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy i pomocny dla turystów blog. We wrześniu wybieramy się na wyspę Korfu - będzie to nasz pierwszy tak daleki wyjazd, mamy sporo pytań i wątpliwości - byłoby mi bardzo miło gdyby zechciała Pani napisać do mnie na mój adres email- chciałabym zadać Pani kilka pytań :) aisha01@op.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszelkie odpowiedzi na Wasze pytania podaję w artykułach na mojej stronie o tej samej nazwie na facebook-u. Pozdraiwam

      Usuń