Translate

KWIATY I KOLORYSTYKA KORFU W ZIMIE

Korfu bardzo często nazywane jest Zieloną Wyspą .

To fakt , tyle różnorodnej zieleni nie znajdziecie na innych wyspach ,jak  tylko na Wyspach Jońskich i głównie na Korfu.

Tutaj mamy wielką gamę zieleni od ciemnozielonych cyprysów  do srebrno-zielonych oliwek. To wszystko w okresie wiosny i lata przeplata się wielką gamą kwiatów i wszystko razem stanowi wspaniały obraz namalowany .... przez Boga.
Jak to wygląda w zimie?

W okresie zimy na Korfu mamy wiele dni kiedy pada deszcz.  To powoduje, że zieleń korfiańska, która w lecie jest zmęczona słońcem, upałem i brakiem wody w zimie ma bardzo intensywny kolor.

Przeplatanka deszczowych dni z pięknymi słonecznymi powoduje, że nawet w zimie na wyspie pokazują się różne kwiaty, najczęściej na zboczach oświetlonych słońcem.

W zimie na Korfu zobaczycie fiołki alpejskie tutaj nazywane cyclaminami,  które po pierwszych deszczach pokazują się dosłownie wszędzie. Pokrywają one całe obszary pod drzewami oliwnymi tworząc piękne fioletowe dywany, rosną przy drogach, nawet pomiędzy skałami.Oczywiście w tym okresie na wyspie przeważa kolor zielony !!! Patrząc się na rozległe krajobrazy ze  wzniesień widzimy fale gajów oliwnych i tylko na końcu niebo łączy się z błękitem morza.
W zimie gaje oliwne są pełne żywych odcieni zieleni. To nie tylko srebrno - zielone liście oliwki , ale świeżutka trawa, która mimo tego, że w wielu miejscach przykryta jest ciemnymi siatkami jest tutaj  bardzo dobrze widoczna.

Tutaj poza zieloną trawą często zobaczycie irysy, korfiańskie zimowe kwiaty, które mimo siatek wybijają się z nich by nadać wszystkiemu koloru. czują się jak uwięzione, ale walczą o słońce i wygrywają !


Najwięcej irysów znajdziecie na oświetlonych polankach, czy przy drogach, bo tam mają więcej słońca.


To są kolory zimy na Korfu : różnorodna żywa zieleń i fiolet irysów. Oczywiście to wszystko na tle tutejszego błękitu morza i nieba .

W niektórych miejscach możecie zobaczyć też stokrotki, które na tle gór, czy morza korfiańskiego prezentują się okazale . Poza irysami mamy masę dzikich kwiatów w różnych odcieniach fioletu .


Niesamowitą gamę kwiatów zobaczycie tutaj na wiosnę i w lecie . Na ten temat możecie przeczytać W innych moich dwóch artykułach. (dajcie hasło :kwiaty)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz