Translate

WAKACJE Z NAMIOTEM na Korfu

Korfu należy do jednej z najbardziej rozwiniętych pod względem turystycznych wysp Grecji.
Od 1965 kiedy na Korfu pojawili się turyści możemy tutaj obserwować różnego rodzaju turystów. 

Byli tutaj członkowie arystokratycznych rodzin , którzy przyjeżdżali tutaj na wakacje zaproszeni przez rodzinę królewską.

Później pokazali się na Korfu w dużej ilości goście z całej Europy z bogatszych klas , bo ich było na takie wakacje stać.

Obecnie mamy bardzo dużo turystów z różnych części świata , różnego rodzaju z różnymi możliwościami finansowania swoich wakacji. 

Najczęściej turyści przyjeżdżając na wyspę rezerwują pokoje w licznych hotelach, pensjonatach i domach wypoczynkowych. 

Jest jednak grupa ludzi , którzy lubią spędzać wakacje bliżej natury i chcą w czasie wakacji spać w namiotach. 

W latach 60-tych i 70-tych taki rodzaj turystyki był bardzo popularny w Grecji. 

W całej Grecji rozwinęła się duża sieć kempingów , która dysponowała wieloma udogodnieniami dla turystów tam przybywających.

Na Korfu w tym okresie przyjeżdżali na takie wakacje Włosi.
W okresie sierpnia wyspa zapełniała się włoskimi samochodami załadowanymi wręcz dwu piętrowo . 

Poza licznymi rodzinami wspólnie tutaj przybywającymi w samochodach można było zobaczyć turystyczne stoły , fotele, kuchenki, materace, koce , nawet całe pakunki z jedzeniem.

Nie brakowało całych paczek z włoskim makaronem , bo Włosi codziennie jedli to swoje makaron popierając ich własne włoskie gatunki makaronu .

W tym czasie na Korfu powstało kilka kempingów , które do dnia dzisiejszego tutaj działają i możecie na ich terenie się zatrzymać.

Nie jest ich dużo , ale są głównie w północno-centralnej części wyspy.

Są tutaj campingi w Ipsos , Dassia , koło miejscowości Paleokastritsa i w Karousades. 

Więcej na ich temat czytajcie pod hasłem - camping Corfu , gdzie poza telefonami , zdjęciami, itp.  na mapce zobaczycie gdzie one są usytułowane.

Mamiętam , że w latach 1996-2000 na campingach w Dassia nocowały przez całe lato grupy turystów przybywających z Czech autokarami. Bardzo często wraz z nimi na wyspę przyjeżdżali Polacy , głównie z południowej części Polski.

Wielokrotnie młodzi czytelnicy mojego blogu pytają się czy
na Korfu można " na dziko " postawić namiot i w ten sposób spędzić tutaj wakacje.

Oczywiście jest taka możliwość!!!

Trzeba tylko wiedzieć gdzie i trzeba zachować jakieś podstawowe warunki bezpieczeństwa.

Po pierwsze by bezpiecznie tak spędzić wakacje z namiotem musicie przylecieć tutaj w grupie nie mniejszej od 4 osób , z których każdy będzie miał telefon komórkowy i będzie przygotowany do tego rodzaju wakacji. 

Trzeba oczywiście pomyśleć o namiocie lub dwóch , które trzeba będzie przewozić. 

O ile planujecie wakacje w jednym miejscu sprawa nie jest tak trudna. 
O ile jednak chcecie jeździć po wyspie i zwiedzać ją i zatrzymywać się różnych miejscach na nocleg tutaj potrzebny jest bezpieczny środek lokomocji by wszystko przewozić. 

Jak są  4 osoby to najlepiej jest wynająć samochód i tak bez problemu przewieziecie całe Wasze " gospodarstwo" oraz zatrzymując się gdzieś możecie je zostawić w samochodzie bez pilnowania go. 

Z dwoma skuterami taki transport jest raczej trudny lub wręcz niemożliwy, bo bagaż jest duży , a liczne strome zakręty utrudniają jazdę.

W miejscach nie zorganizowanych dla Waszego bezpieczeństwa zawsze przy namiocie ktoś musi być. 

Wyspa jest bezpieczna , ale zawsze trzeba brać pod uwagę , że ktoś obok Was może się pojawić i to nie zawsze z przyjaznymi intencjami. Dlatego jak jest grupa przynajmniej 4 osób jest o wiele bezpieczniej.

Jest wiele dzikich , nie zagospodarowanych plaż na Korfu gdzie taki namiot możecie rozbić. 

Oczywiście nie na plażach przy hotelach, ani nie blisko plaż zorganizowanych. To muszą być miejsca odosobnione. 

Najwięcej takich plaż znajdziecie na południowo-zachodnim wybrzeżu, np. w okolicach Gardeno, Issos itp.

Na północy możecie przenocować w okolicach nie zagodpodarowych w Almiros , czy na tej jednej z  plaż miejscowości Ag. Spiridon  (tej dla nudystów).

Oczywiście musicie zawsze uważać gdzie rozbijacie namiot by nie było to miejsce w czasie którego po jakiejś nagłej burzy będzie płynął strumyk lub wręcz spory potoczek!!!

Poza tym nie jest mile widziane rozstawianie namiotu w gajach oliwnych , o ile nie spytacie się właściciela tego terenu o taką możliwość. 

Dodatkowo dobrze jest mieć jakieś zorientowanie w terenie i wiedzieć gdzie są najbliższe budynki w razie jakiejś potrzeby. 

Na pewno  namiotu nie rozbijamy w nocy , ale dojeżdżamy do miejsca noclegu popołudniem i wcześnie organizujemy nocleg!

Wakacje z namiotem to rodzaj wakacji , który powraca w Grecji.

W ostatnich latach tego kryzysu w Grecji wiele rodzin decyduje się na wakacje z namiotem bo po prostu na nic innego ich nie stać ,  a potrzeba odpoczynku i zmiany środowiska jest bardzo duża.

Dodatkowo  na Korfu często słyszę od dzieci naszych znajomych , że na week-end wyjeżdżają z namiotami na różne plaże i tam nocują w namiotach i wieczorem nawet rozpalają w bezpiecznym miejscu ognisko.
Tak więc wakacje z namiotem na Korfu są możliwe i o ile o czymś takim myślicie zaczynajcie to od teraz organizować.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz