Translate

JAK WRÓCIĆ DO NORMY PO KILKUDNIOWYM SZALEŃSTWIE


Często po świętach , czy różnego rodzaju uroczystościach wchodząc na wagę włosy stają nam dęba, bo kilogramy przybyły , a wcale ich nie chcemy !!!

 Nie załamujcie się . Czasami to się zdarza , bo po prostu mamy na coś wielką ochotę lub znajdujemy się w takiej sytuacji, że trudno jest tego ominąć.

Co wtedy robić ?     Jak wrócić do normy i to bez stresu ?

Jest to możliwe przy zastosowaniu kilku zasad zdrowego odżywiania się i czynnego życia - wcale nie bolesnych i trudnych. !!!

Podam Wam kilka moich rad , które zawsze w takich sytuacjach stosuję tak , by utrzymywać tą samą wage przez wiele lat .

Po pierwsze ustalamy ile wynosi nasza poprawna waga do której chcemy wrócić . To jest nasz cel do którego będziemy dążyć. Należy też wiedzieć , że szybkie zrzucenie kilku kilogramów nie jest wcale dobre - powoduje odwodnienie organizmu i często połączone jest z niebezpieczeństwem ponownego nabrania tych kilogramów  i to nawet więcej kilogramów. To jest tak zwane JO-JO.

Jeśli chcemy schudnąć kilka kilogramów wiemy , że w ciągu jednego tygodnia możemy schudnąć najwyżej 0.5 do 1 kg . Dodatkowo trzeba wiedzieć , że pierwszy ubytek wagi jest łatwiejszy, końcówka jest trudniejsza .

 - Bardzo ważne jest to by nie odwodnić organizmu !!!

Należy codziennie pić 8 szklanek wody ale nigdy w czasie posiłków. Wodę pijemy między posiłkami i najlepiej mając jakąś butelkę obok i popijając łykami , bo tak woda lepiej funkcjonuje w organizmie oczyszczając go z toksyn. Zasadą jest to by wodę pić do pół godziny przed każdym posiłkiem .  To bardzo ważne by dobrze nawadniać organizm, ale jednocześnie jedząc posiłki wydzielać ze śliną dostateczną ilość enzymów, które pomagają lepiej strawić  pokarm.

- Zwracamy uwagę na to by jeść powoli i w spokoju.

- Wstając rano pijemy 2 szklanki wody z cytryną pół godziny przed śniadaniem. To możliwe , bo po wypiciu wody macie wystarczającą ilość czasu na przygotowanie się do wyjścia i  do zjedzenia śniadania itp.

- Ustalamy 5 dziennych posiłków, małych ale poprawnych co 2,5 do 3 godzin i nie podjadamy w międzyczasie!

- Śniadanie powinno być pełne płatków owsianych, różnych ziarn, suszonych owoców w połączeniu z letnią wodą ( nie z mlekiem). Polecam też kilka suszonych śliwek  pomagających w dobrym oczyszczeniu jelit. Kilka orzechów też można dodać.

- Drugie śniadanie może być połączeniem owoców i jakiejś kanapki z chudą szynka  lub 1 porcją jogurtu.

- Obiad powinien zawierać dużo surówki różnokolorowej połączonej z rybą , mięsem , czy makaronem, ziemniakami . Nie należy łączyć makaronu, ziemniaków , ryżu z mięsem czy rybami. Używamy dużo pikantnych przypraw , które pomagają spalać tłuszcz.

- Najlepszy podwieczorek to zmiksowane razem owoce : 1 jabłko, 1 marchew, trochę pietruszki, łyżeczka utartego gingeru ,1 kiwi i troche cynamonu. By fajnie się to piło można dolać trochę wody i pić to jako napój w dużej szklance rurką .

- Na kolację jemy coś podobnego jak na obiad nie łącząc mięsa i ryb z chlebem , ryżem czy makaronem. Osobiście co 2 dzień jem jajko ugotowane w skorupce i łączę to z warzywami - to źródło wielu potrzebnych nam witamin. Ale gotowane - nie smażone!

Podstawą jest to by posiłki były małe , różnorodne i kolorowe , bo to zapewnia dużą ilość pobieranych witamin i przynosi przyjemność jedzenia , bo jedzenie posiłków powinno być przyjemnością. Zasadą jest by na talerzu znajdowały się 3 składniki wielkości zamkniętej pięści . Więc nie ma liczenia kalorii , ani ważenia - to jest proste .

- W tym okresie nie pijemy alkοholu !!!!!

- Trzeba się poruszać w wybrany przez nas sposób.

Codziennie lub przynajmniej 3 razy w tygodniu musimy się pogimnastykować przez godzinę . Może to być godzinna gimnastyka lub godzinne codzienne chodzenie , co według lekarzy jest najzdrowszym sposobem gimnastykowania ciała . Trzeba jednak chodzić w poprawny sposób - wyprostować się ,trzymać  plecy proste, głowa podniesioną, ramiona spięte do tyłu i wciągnięty brzuch . Tak spacerujemy zmieniając rytm spacerów co 15 minut - raz wolno , raz szybko - to gwarantuje szybsze spalanie kalorii.

O ile nie możecie i nie chcecie spacerować można wybrać pożyteczne w domu zajęcia - sprzątanie, prasowanie, mycie okien (świetne ćwiczenia dla rąk), pranie firanek ( zdejmowanie i zakładanie), czyszczenie elektroluksem dywanów. Wszystko to świetna gimnastyka , ale nigdy nie zapominając o tym , że musimy trzymać ciało w dobrej pozycji i przy każdym schylaniu używamy mięśni ud . Takie proste tajemnice, ale bardzo przydatne.
Młode mamy z dziećmi mają okazję do długich spacerów z wózkiem!


- O ile co kilka dni chcemy zjeść jakieś ciastko - bo inaczej nie możemy - wybierajcie zdrowe ciastka - bez kremów , może to być kawałek czarnej czekolady, czy ciastko z owocami bez dużej ilości cukru. Często garść suszonych owoców pomaga by ten "kryzys" przeżyć.

- W okresie powrotu do normalnej naszej wagi starajcie się nie mieć w lodówce tego co nie powinniście jeść , by nie było pokus.

- Wszystkie kawy czy herbaty pijemy bez cukru. Osobiście zawsze tak pije kawę i nie mam z tym problemu. Jednak gdy ktoś do tego nie jest przyzwyczajony może się " oszukać" dodając trochę cynamonu - pomaga i zwiększa metabolizm.

- Ostatni posiłek jemy przynajmniej 2 godziny przed snem .

I tak jeśli myślicie o spróbowaniu tego sposobu - to namawiam !!!

 To wcale nie jest tak trudne - potrzebna jest tylko decyzja. 
Nie musicie gotować niczego osobno, o ile macie rodzinę. Po prostu robicie poprawne połączenia i stosujecie zasadę 3 pięści ( jeśli chodzi o ilość posiłku). Nie mierzycie, nie ważycie !!

Efekt będzie widoczny już po kilku dniach .

Powodzenia !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz