Translate

SŁOŃCE WPŁYWA NA POZYTYWNY NASTRÓJ
Obudziłam się raniutko bo promienie słońca oświetlały skrawek ściany sypialni. Jak to dobrze , że znów mamy słoneczny dzień i te kilkudniowe dni deszczowe są za nami. 

Wiem , że deszcz też jest potrzebny . Po pierwsze nie mielibyśmy tej cudownej zieleni bez deszczu, ale nie lubię gdy pada przez wiele dni i niebo jest szaro-bure. Mieszkając w Grecji od tylu lat przyzwyczaiłam się do błekitnego nieba i to bez chmurki.
Pamiętam jak to w pierwszych latach mojego  pobytu na Korfu to  mnie dziwiło. Mijały dni, jeden , dwa , tydzień , a niebo było ciągle takie same  - bardzo , ale to bardzo błękitne. Nawet pisałam o tym do mojej mamy mówiąc , że to robi niesamowite wrażenie . Jak zawsze - do luksusów bardzo łatwo sie przyzwyczaić i tak ja przyzwyczaiłam się do tego greckiego słońca w dużej ilości w ciągu całego roku.

Kiedy przedłuża się okres opadów zaczynam sie zastanawiąc nad tym jak ludzie w innych krajach , z dużą ilościa opadów mogą z tym żyć??!! Oczywiście wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i do każdych warunków można się przystosować. Może czasami nie są one takie jak byśmy chcieli i często to nie zależy od nas. Jedno jest pewne - pochmurne dni odzwierciedlają się na naszych twarzach .

Piękna pogoda , słońce i błekit nieba nastawiają człowieka od rana bardzo pozytywnie - chce się żyć , wstać , coś robić - cieszyć się życiem , tym że jesteśmy zdrowi i możemy dalej walczyć o zrealizowanie naszych pragnień !
Kiedy leje deszcz  szczęśliwi są ci którzy moga zostać w domu i moga albo pracować przez internet lub mając własne zainteresowania zająć się czymś ciekawym , np. siedzac w zimie przy kominku. 

Oczywiście nie mówię o większości , która bez wzgledu na pogodę musi gonić do pracy i sprostać tym warunkom. Jak można wtedy wejść do miejsca pracy z uśmiechem na twarzy , kiedy wszystko jest mokre, buty często przemoknięte, nawet włosy po porannym uczesaniu ich wyglądają jak przyklejone i zaniedbane. 

Nawet kawa takiego dnia smakuje inaczej. ....

Zawsze w takich dniach staram się zebrać całą moja pozytywną energię, staram sie popatrzyć na to wszystko z dobrej strony -  jak istnieje, a według mnie zawsze istnieje !

 Przykładowo kiedy pogoda jest fatalna planuję jaką fajną kolację wieczorem w domu dla nas dwojga - bo znajomi w taką pogodę też nie maja ochoty wyruszać z domu. 

Zawsze mówię , że każda pogoda jest dla nas. I tak w takie deszczowe dni chcę by dom pachniał czymś smacznym, by było miło , ciepło i przytulnie .

Warunki klimatyczne wpływają też na to , że mieszkania w krajach z deszczową pogodą są bardzo przytulne, funkcjonalne i wygodne do spędzenia wiekszego czasu w domu. W ten sposób zapomina sie o deszczu, śniegu i zimnie na dworze - żyje sie przyjemnie w domu.

W Grecji sytuacja jest zupełnie inna. Wiekszość życia spędza się poza domem , a jeśli nawet w domu to na dużym balkonie gdzie można jeść posiłki, oglądać TV, pić kawę ze znajomymi czy wykonywać różne domowe prace.

Ten klimat , pełen słonecznych i ciepłych dni powoduje też to , że ludzie z południowej Europy sa bardziej uśmiechnięci, spontaniczni, bardziej pozytywnie nastawieni do życia - mimo wielu problemów tutaj istniejących. To widać na ulicach, ich uśmiechy , pozdrawianie się , głośne rozmowy i spontanicznośc ukazywania uczuć ( różnego rodzaju) to charakterystyczna cecha południowca . 

To własnie jest to co przyjeżdzającym tutaj turystom bardzo się podoba, że tutejsi ludzie są bardzo gościnni i od pierwszych chwil pobytu na wakacjach , np. na Korfu , każdy czuje się tutaj dobrze. 

Czy i Wy to odczuwaliście będąc na wakacjach w Grecji ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz