Translate

INDYWIDUALNE WAKACJE NA KORFU - KILKA RAD.

W ciągu ostatnich lat z roku na rok wzrasta liczBa Polaków którzy przybywają na wakacje na Korfu. Można powiedzieć , że wyspa stała się ostatnio bardzo " modna".
Potwierdzeniem tego jest to , że w ostatnim roku turyści z Polski znaleźli się na trzecim  miejscu pośród turystów odwiedzających Korfu !!
Przez wiele lat pierwsi byli i są Anglicy, drudzy byli i są Niemcy , ale trzecie miejsce należące przez wiele lat do Włochów zajęli Polacy.


Przyjeżdżając na wakacje na Korfu Polacy wyszukują ofert znanych na całym świecie biur turystycznych, licznych polskich biur , które ostatnio świetnie się rozwijają albo starają się sami zorganizować swoje wakacje przez internet.

Polacy w ostatnich latach to wędrownicy , lubią swobodę , duży wybór i kupując sam bilet lotniczy na Korfu czekają na swoją przygodę na wyspie.

Obserwuję coraz większą grupę takich wczasowiczów z Polski.

Dowodem tego są liczne pytania , które zadajecie mi na mojej stronie i to z dużej gamy wakacyjnej.Chcę jednak udzielić Wam kilku rad , które mogą się przydać.

Wybierając przez internet różne atrakcyjne zakwaterowania na wyspie bierzecie pod uwagę nie tylko atrakcyjną cenę noclegu , ale jakość zakwaterowania, jego odległość od centrum wyspy, czyli koszt transportu z lotniska czy nawet z portu .

Ważna jest też odległość od morza i jakość plaży , którą w pobliżu macie.

Warto jest sprawdzić w www.google.earth położenie Waszego lokum. Trzeba upewnić się czy dane podane w ofercie się zgadzają z rzeczywistością .

W wielu wypadkach dowiecie się bardzo dużo z opinii poprzednich gości  podawanych na temat konkretnego zakwaterowania w www.tripadvisor.com   (w języku polskim też są ). W wielu przypadkach pomoże To Wam w ominięciu różnych dziwnych sytuacji w wynajmowanych miejscach!! Czytajcie takie opinię !!!!

W ten sposób sprawdzacie też istnienie tego hotelu, czy apartamentu.

 Niestety , wiele biur z całego świata ostrzega , że w wielu krajach (Grecji też) w internecie pokazują się oferty na zakwaterowanie ze zdjęciami tej samej willi w różnych częściach świata. Weźcie to też pod uwagę , przezorny zawsze ubezpieczony.

Często Wam podkreślam , że wynajmując pokój daleko od centrum wyspy macie o wiele większy koszt transportu , który często stanowi kwotę równą  kilku dniom zakwaterowania. Bo transport na wyspie jest drogi o ile nie możecie  wykorzystać lokalnych autobusów.


Koszt transportu znacznie wzrasta o ile przylatujecie lub odlatujecie nocnymi lotami i nie macie możliwości przejechać do miejsca zakwaterowania autobusami . Taksówki są drogie na Korfu!! w takich przypadkach dobrze jest pomyśleć o możliwości kilkudniowego noclegu przy stolicy na początku czy końcu Waszych wakacji by ten problem ominąć i dodatkowo mieć więcej czasu na zwiedzenie stolicy o każdej porze dnia i wieczorem .Wielu z Was decyduje się przyjechać  na wakacje swoim samochodem. Trzeba dobrze obliczyć koszt przejazdu na Korfu jadąc albo przez Austrię do Włoch i z Wenecji promem na Korfu , albo z drugiej strony wykorzystując drogi do Salonik i później bardzo dobrą drogę do Igoumenitsy. Tutaj też nie zapomnijcie o promie w dwie strony Igoumenitsa - Korfu .

Jeszcze jedna , bardzo istotna sprawa to posiadanie ubezpieczenia. Niestety wielu z Was lubi ryzykować, a to nie zawsze kończy się szczęśliwie. Gdy przylatujecie na wakacje z oferty jakiegoś biura to macie w cenie oferty uwzględnione turystyczne ubezpieczenie (to też trzeba sprawdzać). Przyjeżdżając indywidualnie trzeba to samemu załatwić.Wyspa jest na tyle mała, że można po niej jeździć i zwiedzać wszystkie jej kąty po kolei , jeden blisko drugiego.

 Jest jednak na tyle duża, że bez swojego lub wynajętego samochodu coś takiego w krótkim czasie jest raczej trudne lub wręcz niemożliwe jeśli chcecie coś naprawdę zobaczyć , a nie tylko "zaliczyć" piękne miejsca na wyspie.
2 komentarze:

  1. Świetny wybór. Greckie wyspy są niezwykle romantyczne, a Korfu jest lubiana szczególnie przez Polaków.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak , w ostatnich latach Korfu jest "modne" wśród Polaków jako jedno z fajnych miejsc na wakacje w Grecji. Pozdrawiam serdecznie

      Usuń