Translate

JAK ZWIEDZAĆ KORFU GRUPOWO CZY INDYWIDUALNIE ?
To pytanie na które często staramy się odpowiedzieć przyjeżdżając do nowego miejsca na wakacje. Z Własnego doświadczenia jestem w 100% za wycieczką objazdową po miejscu w którym odpoczywamy.

 W czasie wycieczek objazdowych obliczony jest dokładnie czas potrzebny na zwiedzanie poszczególnych ważnych miejsc  w danej okolicy  tak by w ciągu jednego dnia zobaczyć jak najwięcej. Jeśli samemu , samochodem czy skuterem poruszamy się po nieznanym terenie to jest po prostu niemożliwe i czasami wręcz niebezpieczne.

Sama podróżując przez wiele lat po Europie zawsze w różnych miejscach staram się wykorzystać jedną grupową objazdową wycieczkę by poznać teren i dowiedzieć się wiele na temat danego  miejsca . O ile mi to nie wystarcza , po prostu w następne dni wynajmujemy samochód  i sami jeździmy do jeszcze innych miejsc , które w wycieczce nie były ujęte  mając jednak ogólne rozeznanie w terenie . W ten sposób zwiedzam więcej i mam więcej czasu na odpoczynek po bieganiu .
Poza tym w czasie wycieczki objazdowej dowiadujemy się w ciągu krótkiego czasu wiele informacji, które są nam potrzebne by nie ominąć jakiegoś bardzo istotnego miejsca , które trzeba  zobaczyć .

W dużych miastach Europy macie te bardzo fajne otwarte autokary , które zatrzymują się we wszystkich ważnych do zobaczenia miejscach ( city tour ). Osobiście lubię z nich korzystać by szybko i bez problemu zobaczyć jakieś duże miasto - o ile nie uczestniczę w wycieczce objazdowej.

Na Korfu takie otwarte autokary pokazały się w tym roku . Niestety kursują tylko na terenie miasta i do tej pory bez możliwości zatrzymania się w miejscach , które nam się bardziej podobają. To nie daje Wam możliwości do zobaczenia wielu ciekawych miejsc, które są rozrzucone po wyspie.I tak jeśli chodzi o Korfu , uczestnicząc w całodziennej wycieczce objazdowej po wyspie poznajecie najciekawsze miejsca tego miejsca, te który każdy powinien odwiedzić przyjeżdżając tutaj na wakacje. W ciągu jednego dnia ekspresowo oglądacie całą wyspę objeżdżając ją dookoła , siedząc w autokarze, w czasie tych długich przejazdów z jednej części wyspy na drugą . Bo w ciągu jednego dnia wycieczki objazdowej robimy dużo kilometrów.  To jest najbardziej popularny sposób zwiedzania wyspy przez ludzi , którzy nie mają prawa jazdy.  Druga grupa uczestników tych zbiorowych wycieczek to rodziny z dziećmi i niezbyt doświadczeni kierowcy.

Nie koncentrujecie się na prowadzenie samochodu po tych stromych, wąskich drogach na Korfu co jest bardzo istotne, szczególnie dla tych którzy  nie są wyszkoleni do kierowania samochodem po takich trudnych terenach. Siedzicie i oglądacie wszystko w około , a doświadczony kierowca zawozi Was wszędzie bez problemu. 

Jeśli ktoś przyjeżdża na wypoczynek tygodniowy w ciągu jednego dnia dowiaduje się podstawowe informacje na temat tej wyspy i widzi wszystko to co jest najistotniejsze. Następne dni wakacji może w ten sposób spędzić na plaży , czy przy basenie by się opalić i odpocząć.

W przypadku gdy ktoś przylatuje na wakacje na dwa tygodnie lub jest typem wczasowicza , który  lubi szukać wszystkie ciekawe miejsca , nie tylko te turystycznie znane po takiej objazdówce, ma ogólne pojęcie i może trafniej wybrać sobie dodatkowe miejsca , które chce zobaczyć .

Najczęściej w czasie wycieczki objazdowej ci którzy chcą zobaczyć dodatkowe miejsca na wyspie otrzymują od przewodnika wszelkie potrzebne informacje by to dobrze zrealizować i to w zależności od tego czy są przygotowani do kierowania samochodem czy skuterem po takich terenach.
W wielu przypadkach chcecie zobaczyć i odwiedzić inne niż przy Waszym hotelu plaże,. W takich sytuacjach możecie na spokojnie wynająć sobie samochód na 1, 2 czy 3 dni by to dobrze zorganizować. Zupełnie inaczej jedzie się na spokojnie na jakieś inne plaże czy do innych ciekawych miejsc na wyspie kiedy czas już nas nie goni i kiedy już wszystko co najważniejsze zobaczyliście.Na ten temat pisze w innym artykule - Samochodem po Korfu 

Jeśli jednak przyjedziecie na wakacje na Korfu tylko na jeden tydzień i chcecie poza zwiedzaniem poopalać się i spędzić spokojny dzień na różnych plażach zdecydowanie polecam objazdowe wycieczki całodzienne w czasie których zobaczyć to co trzeba zobaczyć i w pozostałe dni robicie co chcecie. 
Szczególnie w lipcu i sierpniu, kiedy na wyspie jest wszędzie tłoczno i na drochach szalony ruch odradzam nowym kierowcom jeździć po naszych drogach. 
Poza tym jeśli nastawiacie się na zwiedzenie wyspy korzystając z komunikacji na wyspie w lipcu i sierpniu to jest dość trudne do zrealizowania . Linie komunikacyjne są przepełnione. Zdarza się, że autokary na przelotnych przystankach wręcz nie zatrzymują się bo są wypełnione. niestety , szczególnie do tych ostatnich z atrakcyjnych miejscowości trudno się załapać. Zdarza się, że by wrócić do miejsca zakwaterowania trzeba szukać innego transportu,np. taksówki, a one na Korfu są drogie i w sezonie trudno je znaleźć.
Jeśli więc nie chcecie się  zobaczyć jak najwięcej wybierajcie wycieczki grupowe, tylko jednak te, które są rekomendowane przez wielu innych turystów.

2 komentarze:

  1. wlasnie tak chce spedzic urlop 1 tydzien wycieczka objazdowa i 1 tydzien wypoczynek.Znalazlam ofetre z biura i co dla mnie wazne zakwaterowanie na objezdzie w jednym hotelu aby fajnym.

    OdpowiedzUsuń