Translate

VALANIO - TRADYCYJNA WIOSKA PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI WYSPY

Dzisiaj chcę Wam przedstawić kolejną ciekawą wioskę północnej części wyspy.
Wioska o nazwie VALANIO , która jest bardzo ciekawie położona na jednym ze wzniesień gór północy wyspy.
Możecie tą wioskę zobaczyć z głównej drogi prowadzącej z Troumbeta do Acharavi . Na skrzyżowaniu w kierunku wioski Choroepiskopi patrząc się na prawo wśród zieleni zobaczycie ta wioskę na szczycie wzniesienia na tle gór Albanii znajdujących się w oddali. 
Tak to wygląda :
By dojechać do tej wioski zjeżdżamy z głównej drogi na dolinę dzielącą tą wioskę od głównej szosy i niezbyt dobrą drogą , pomiędzy gajami oliwnymi dojeżdżamy do niej.  Jest też druga droga , bardziej łagodna i z lepszym asfaltem prowadząca od strony wioski Klimatia .
Wioska Valanio zachowała jeszcze ten dawny charakter wiosek korfiańskich . Poza starymi , cześciowo odnowionymi domami w wiosce możecie z tego miejsca podziwiać też piękne krajobrazy.Warto jest zatrzymać samochód przed wioską , bo w centrum wioski nie ma parkingu. Możecie pospacerować sobie tymi wąskimi uliczkami i przy niektórych domach , jak będziecie mieli szczęście , zobaczycie starsze kobiety ubrane w tradycyjne stroje korfiańskie , które tam siedzą i robią jakieś robótki na szydełku.

Zobaczycie tutaj tradycyjne domy z kamienia  z korfiańskimi zielonymi okiennicami , małe podwórka z kwiatami przed domami i ciekawe zakamarki przy tych wąskich uliczkach.Ta wioska nie ma dużej liczby mieszkańców tak jak wszystkie wioski wyspy oddalone od miejsc z rozwiniętą turystyką, głównie na wybrzeżach. Mieszkają tutaj głównie starsi ludzie, którzy tutaj się urodzili i tutaj zostali .
 Młodzi ludzie w poszukiwaniu miejsc do pracy wyjechali z tej wioski . Jeden z głównych powodów to dość trudny dojazd do tego miejsca , który nie pozwala na codzienne dojeżdżanie do pracy, na przykład na wybrzeża północnej części wyspy, tam gdzie jest rozwinięta turystyka - w Sidari czy Acharavi .
Ci z Was , którzy szukają tradycyjnych wiosek na Korfu z pewnością będą zadowoleni po odwiedzeniu tego miejsca .Brak komentarzy:

Prześlij komentarz