Translate

WAKACJE NA KORFU W PAŹDZIERNIKU

Sezon turystyczny na Korfu trwa od końca kwietnia do końca października.
W tym czasie na tą wyspę przylatuje bardzo dużo samolotów czarterowych z całej Europy, głównie z Anglii i Niemiec.

Przez wiele lat statystyka turystów przybywających na Korfu mówiła o największej liczbie  Anglików, Niemców i na trzecim miejscu Włochów. W ciągu ostatnich lat mamy tutaj zmianę , bo na trzecim miejscu obecnie znajdują się Polacy !!!!

Korfu zaczęła być w ostatnich latach " modnym" miejscem wypoczynku dla Polaków , którzy przybywają tutaj od kwietnia do października czarterami z różnych miast z Polski.

Największa ilość turystów przybywa w lipcu i sierpniu szukając nie tylko słońca i morza , ale gwarantowanej słonecznej pogody z wysokimi temperaturami morza i powietrza by się opalić i wygrzać.

Ta wyspa to jednak nie tylko morze i słońce!!!

Mamy tutaj dużo do pokazania i zaoferowania . Poza wspaniałą historią , zabytkami , świątyniami , muzeami i starówką korfiańską znajdującą się na liście zabytków pod opieką UNESCO mamy coś więcej.

Tutaj kompozycja gór, dzikiej przyrody, gajów oliwnych , różnego rodzaju wybrzeżów i plaż skalistych, piaszczystych , ze żwirku oferuje wielką gamę kolorystyczną łączącą różne odcienie zieleni z błękitem morza i nieba greckiego.
To Raj na ziemi !!!

Wiele osób to docenia i tego szuka w czasie swoich wakacji. Nie chce tylko plażować się i kąpać w gorącym morzu , ale chce zobaczyć piękne zakamarki , zatoki, poznać różne gatunki roślin , które w innych miejscach wyginęły, pochodzić po tutejszych wioskach i obserwując życie tutejszej ludności.

To wszystko znajdziecie na Korfu !!!

By jednak mieć możliwość spokojnie to zaobserwować nie możemy przybywać tutaj w czasie upałów od czerwca do połowy września.

Na takie spacery, jazdy rowerowe , czy podróżowanie całodzienne samochodem potrzebna jest odpowiednia do tego temperatura.

Połowa września i październik to idealna pora dla tego rodzaju wczasowiczów!!!!
W tym okresie na wyspie jest nadal ciepło , temperatury są od 20-25C ( czasami nawet wyższe) , w większości dni jest słonecznie i nawet morze ma jeszcze odpowiednią do kąpieli temperaturę.

Oczywiście jak wszędzie na świecie klimat się zmienia i nawet tutaj niczego pogodowo nie można zagwarantować.

W okresie od połowy września do końca października macie większe prawdopodobieństwo spotkać się tutaj z deszczem, przelotnymi burzami lub nawet kilkudniową ulewą.

Na wakacje w tym czasie oczywiście wszyscy przygotowują się odpowiednio jeśli chodzi o ubranie. Bierzemy do walizki kostium kąpielowy , ale nie zapominamy o wiatrówce, ciepłych skarpetkach i parasolu.

To co często Was zaskakuje w tym okresie to szalona wilgotność , której w kraju nie ma . Skoki temperatury w ciągu dnia są duże . Rano i wieczorem mamy bardzo dużo wilgoci, noce są wręcz chłodne , a w południe można być na plaży i cieszyć się słoneczkiem.

To wymaga cebulkowego ubrania w ciągu całego dnia . W ciągu dnia odpowiednio do warunków i temperatury rozbieramy się lub ubieramy w coś cieplejszego.

Oczywiście nie liczcie na to , że mokre ręczniki , które zostawicie na balkonie wyschną do następnego dnia!! Trzeba je powiesić w łazience o ile w Waszej kwaterze jest sucho!!!

To jest problem tych dni - chyba największy.

Zwracajcie uwagę na to by w tym okresie rezerwować pokoje z klimatyzacją i centralnym ogrzewaniem. W innym przypadku będzie trudno i bez bólów w kościach i często kataru czy grypy nie obędzie się.

To zupełnie inny niż w Polsce klimat !!!

Tutaj walczymy z wilgocią mimo tego , że jest ciepło.
Osobiście od początku października włączam w domu na godzinkę wieczorem centralne ogrzewanie , nie dlatego, że jest zimno, ale po to by w domu nie było wilgoci.

W tym okresie zbawieniem dla mieszkańców wyspy są też elektryczne, ogrzewane podkłady pod prześcieradła , które włączamy na godzinę przed snem by wysuszyć łóżko i prześcieradła.

To jest wielkim zbawieniem szczególnie wtedy gdy zaczynają w tym okresie padać kilkudniowe deszcze i wszystko jest mokre.

Z roku na rok pogoda w tym czasie się zmienia i nigdy nie wiemy co nas czeka w następnym roku w tym okresie czasu.

Przed dwoma laty mieliśmy słoneczną piękną pogodę od lata przez całą jesień , nawet do grudnia. To było jakby przedłużenie sezonu letniego i wielu z mieszkańców wyspy do Bożego Narodzenia siedziało na plaży.

W poprzednim roku zaczęło lać od połowy września i było mokro i zimno do nowego roku.

Dlatego jak pytacie się jaka pogoda będzie w październiku i czy warto w tym okresie przylecieć na wakacje na Korfu odpowiadam , że w tym czasie nigdy nic nie wiadomo i szanse na dobrą pogodę są 50/50.

Jeśli jednak kuszą Was tańsze oferty na urlopy w tym okresie  weźcie to pod uwagę.

Ryzyko jest Wasze.

4 komentarze:

 1. Który rejon Na Korfu jest pewniejszy jeśli chodzi o pogodę w październiku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można tego tak ująć bo pogoda wszędzie jest bardzo zmienna. Najlepiej jest w październiku mieszkać w stolicy i w zależności od prognozy danego dnia w różnych regionach wyspy jechać tam gdzie chcemy. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Myślę, że Grecja może być za zimna na spokojne wakacje w październiku. Sam lecę w listopadzie do Dubaju, tam temperatury są tam w granicach 30-35 stopni. Znalazłem już na stronie https://taktofinanse.pl/pozyczka-takto fajną ofertę pożyczek i wykupiłem już wycieczkę. Nigdy nie byłem w Dubaju, więc liczę, że będą to wakacje życia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy wybiera miejsce swoich wakacji w zależności od swoich ubodoban i ... kieszeni. Pozdrawiam

   Usuń