Translate

UROCZE TAWERNY STARÓWKI KORFIAŃSKIEJ

Starówka korfiańska to nie tylko zabytek znajdujący się pod ochroną UNESCO , ale urocze miejsce, które każdy z turystów przybywających na wakacje na Korfu powinien odwiedzić.

Miasto tętni życiem od rana do późnych godzin wieczornych . 
Wtedy, po zachodzie słońca wypełniają się ludźmi wąskie uliczki starówki. 
O tej godzinie również mieszkańcy miasta wychodzą na wieczorny spacer lub na posiłek do licznych tawern znajdujących się wręcz na ulicy.

 Pogoda na to pozwala , a upał i wysoka temperatura nagrzanych słońcem ścian domów i kamiennych chodników nawet w nocy wręcz się tego domaga. Zresztą nikt nie ma ochoty w letnie wieczory zamykać się w klimatyzowanych pomieszczeniach.

 Tutaj w lecie życie się toczy na ulicy !
Różne zapachy pysznych korfiańskich dań roznoszące się po tych wąskich uliczkach nadają temu jeszcze dodatkowy urok. To jest to czego w kraju nie zobaczycie , to jest to co wszystkim się tutaj tak podoba.
Na terenie starówki możecie znaleźć różnego rodzaju tawerny.

 Każdy znajdzie coś zgodnego z jego kieszenią .

Jest wiele tawern w tych wąskich uliczkach gdzie możecie tanio i dobrze zjeść . Łatwo te miejsca rozpoznać , bo wszystkie stoliki w tych tawernach zawsze pełne są ludzi .

Spacerując ulicą Nikithoru Theotoki , tą która idzie od ulicy Liston w dół przecinając Liston na dwie części, znajdziecie wiele tawern ze stolikami na ulicy. Tuż za Listonem na pierwszym skrzyżowaniu ulic na prawo znajdziecie dobrą tawernę o nazwie REX
Są też inne bardziej ekskluzywne w bardzo dobrze wybranych przepięknych miejscach gdzie super service i pyszna kuchnia szefa tawerny proponuje Wam coś specjalnego , ale często za wyższa cenę.
Do takich należy znajdująca się w dzielnicy Campiello restauracja WENECKA STUDNIA
Na temat miejsc w których możecie zjeść typowe szaszłyki greckie z wieprzowiny w cieście ( po grecku - pita me giro) piszę w innym  artykule tutaj 

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/gdzie-w-stolicy-wyspy-zjecie-dobra-pite.html

 Tego rodzaju pyszności NIGDY nie zamawia się w tawernach czy w restauracjach - to nie ich specjalność.

Zawsze patrzymy na jakość posiłków ! Duża ilość klientów w miejscu w którym chcemy zjeść nasz posiłek  gwarantuje ciągłą świeżość posiłków.

Tych z Was , którzy chcecie zjeść dobry typowo grecki posiłek za przystępną cenie polecam zapraszam do tawerny NINOS.

By ją znaleźć trzeba z Listonu iść w dół ulicą Nikithoru Theotoki i na drugim skrzyżowaniu skręcić w lewo. Na tym skrzyżowaniu macie po prawej stronie na rogu super market , a po lewej stronie narożny sklepik z papierosami. 

Kierując się na lewo w pierwszej wąskiej uliczce na lewo zobaczycie stoliki . To jest ta tawerna. Tam możecie zjeść obiad za logiczną cenę. W tej tawernie stołuje się wiele samotnych osób mieszkających w stolicy.  Ze względu na to , że jest tam mało stolików wewnątrz i tych na uliczce często trzeba na stolik poczekać. nie macie tutaj pięknych widoków, ani eleganckiej obsługi , ale gwarantuje smaczny posiłek za przystępną cenę.
Inne fajne ukryte tawerny znajdują się na placyku , który znajduje się idąc jeszcze niżej tą sama ulicą Nikiforu Theotoki.

 Dochodzicie do charakterystycznego długiego budynku z podcieniami po lewej stronie i po 50 metrach za apteką macie uliczkę na prawo na placyk gdzie macie dwie tawerny , które też polecam.
Obecnie w wielu tawernach przed wejściem znajdują się zdjęcia oferowanych posiłków i ich ceny. Możecie bez żadnego problemu tam stanąć przestudiować i wcale nie jesteście później zobowiązani usiąść i zjeść tam posiłek mimo tego , że z pewnością kelner do Was podejdzie i będzie Was do tego zachęcał.

Przed decyzją gdzie siądziecie na posiłek warto pospacerować tymi wąskimi uliczkami by znaleźć to co Wam będzie najbardziej odpowiadało.
Jestem pewna , że do wielu z tych miejsc wrócicie będąc kilka razy w stolicy. Taki posiłek w wąskiej uliczce to czar tego miejsca.Polecam również tawernę TA KOKORIA znajdującą się w pobliżu kościoła Świętego Spirydona w wąskiej uliczce z tyłu kościoła. Macie tam dobre jedzenie w przystępnych cenach. Tawerna jest również polecana przez wielu turystów! Taki wieczorny posiłek siedząc na zewnątrz w tych wąkich uliczkach należy do przyjemności wakacji w Grecji, które z pewnością będziecie wspominać.....

A jak wygląda atmosfera wieczorna takich tawern zobaczcie na moim filmiku z mojej strony na FB tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/458236844678986/

czy tutaj

https://www.facebook.com/korfumojaprzystan/videos/1757464737828621/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz