Translate

NAWET SZEJKOWIE LUBIĄ WAKACJE NA KORFU
Korfu to wspaniałe miejsce wypoczynku dla wszystkich, dla każdej kieszeni i gustu. 

Od wielu lat na tą wyspę przyjeżdżają na wakacje ludzie z całego świata i między nimi sławne na całym świecie osobistości ze świata Hollywood- u, osobistości polityczne, milionerzy i szejkowie z krajów arabskich. 
Wszystkich tych ludzi możecie zobaczyć w różnych miejscach na wyspie , ale z pewnością największa możliwość na tego rodzaju spotkanie jest na wąskich uliczkach starówki czy na Listonie.

Bardzo często nawet w regionalnej telewizji jesteśmy informowani o tym , że wyspa oczekuję jakąś osobistość . 

Po takiej informacji Korfu wypełnia się dziennikarzami , którzy chcą coś na ten temat napisać. Jednak w wielu wypadkach ci ludzie pokazują się tutaj prywatnie , bez szumu chcąc po prostu z dala od tłumu odpocząć .

Wyspa czaruje swoim pięknem wielu ludzi - nawet tych którzy wiele podróżują i mają możliwość zobaczyć wiele cudownych miejsc na całym świecie. Jednak gdy przyjeżdżają po raz pierwszy na Korfu - wracają tu ponownie - wszyscy !😁

I tak co roku na wyspie możemy zobaczyć  gwiazdy filmowe z rodzinami, czy znajomymi. 

Najczęściej wynajmują one duże jachty,  które zdobią wieczorami zatokę Garitsy .  W ciągu dnia opływają nimi wyspę kapiąc się na różnych , pięknych , bezludnych plażach , których tutaj mamy dużo.

 W ciągu kilku ostatnich lat pokazuje się tutaj cała rodzina Angeliny Jolie.  Można też tutaj spotkać aktora Eddy Merfi z jego czarującym uśmiechem spacerującego po zatoce Garitsa. Przypływa on tutaj swoim wspaniałym jachtem oświetlonym tysiącem niebieskich światełek.  Ten jacht zaparkowany w porcie korfiańskim wygląda jak świąteczne drzewko noworoczne . 
Wielu mieszkańców wyspy i turystów robi sobie na jego tle zdjęcia.

Niektórzy zakochani w  tej wyspie zdecydowali się tu nawet  zakupić kawałki ziemi i duże domy, by przyjeżdżać tu co roku na wakacje. Do takich należy Bruce Willis, który zakupił dużą posiadłość na południu wyspy by tu wypoczywać w lecie. Ku wielkiemu Waszemu zdziwieniu możecie go zobaczyć w tych okolicach jeżdżącego na rowerze.

W ciągu ostatnich lat największą atrakcją wyspy pod tym względem były letnie miesięczne wakacje na Korfu  rodziny szejka Hamant Bin Halfa Al Fani z Kataru  wraz z jego rodziną , a dokładnie z jego trzecią piękną żoną Seiha Mazah, z którą podróżuje po świecie. 

Ta kobieta po prostu zakochała się w Korfu i co roku od kilku lat chciała spędzać tutaj  lato. Początkowo w porcie pokazywał się ich wielki jacht długości normalnego statku rejsowego, który przez cały tydzień był czyszczony i polerowany  do perfekcji. W ciągu następnych dni na lotnisku korfiańskim pojawiał się prywatny samolot sejka z nim i z jego rodziną .

Ten jego piękny jacht ma 7 pokładów, dwa miejsca do lądowania helikopterów i nawet łódź podwodną , która może schodzić do 100 metrów głębokości. 
Jach nosi nazwę KARATA , trochę dziwną dla Greków , bo po grecku to słowo oznacza "klątwę". Nie sądzę jednak by tak ja nazwano z tego powodu . Wygląda na to , że do słowa KATAR dodano jeszcze A  i to wszystko.

Przed dwoma laty dowiedzieliśmy się na wyspie , że szejk arabski zakupił na Korfu hotel. Dawny Hotel Miramare  w okolicy Moraitika na południu wyspy, zakupił on komuś z rodziny. W tym hotelu zamkniętym przez wiele ostatnich lat poprzednio przez  wiele lat odpoczywało wiele ważnych osobistości z całego świata. Było też to ukochane miejsce wypoczynku Andrea Papandreou. Obecnie ten hotel jest odnowiony, rozbudowany  w super luksusowy hotel siedmiogwiazdkowy!!! Pierwszy tej klasy hotel na wyspie.

Dodatkowo szejk zrobił "mały" prezent swojej ukochanej trzeciej żonie i zakupił jej  mały hotel znajdujący się przy zatoce IPSOS w północnej części wyspy . Mówił wręcz sprzedającym go właścicielom , żę chce ten " mały ogród" zakupić dla żony by mógł bardziej  prywatnie z rodziną tutaj wypoczywać. Tak - dla nas to hotel zajmujący całą zatokę północnego Ipsos -  dla szejka to tylko mały ogród.... 😁😁😁😁

Obecnie to miejsce to mały Raj na ziemi !

Codziennie przejeżdżając do domu koło tego miejsca widzę szybko posuwające się prace. Z informacji umieszczonej w internecie w PRONEWS z 24 października 2015 hotel ma być oczywiście siedmiogwiazdkowy z dekoracją związaną ze starożytną Grecją . Cały budynek będzie miał kilka obszernych apartamentów ozdobionych scenami z mitologii greckiej . Każdy z nich będzie miał bardzo dużą łazienkę ozdobioną kafelkami pokazującymi bogów greckich.

Jak dokładnie jest wyposażone wnętrze hotelu nie wiadomo . Można jednak się domyślić , że jest ono dostosowane do wymogów tego milionera , który na liście najbogatrzych ludzi świata z rodzin królewskich znajduję się na 7 pozycji.

Stary budynek hotelu został całkowicie zrekonstruowany i zamieniony w prosta elegancką budowlę stojącą tuż przy plaży, z pasmem zieleni i korfiańskimi oliwkami.Nie muszę nadmieniać , że jest to dodatkowa atrakcja dla przybywających na wakacje na Korfu turystów i dodatkowo powoduje wzrost liczby turystów w tej okolicy.

Mówi się też o tym , że szejk interesuje się zakupieniem jeszcze innych posiadłości w tej okolicy by tam zorganizować pomieszczenia gościnne dla licznych znajomych , którzy będą z nim przybywać na wakacje na Korfu.
Sam spędzając  wakacje na Korfu często nawet bez obstawy porusza się po wyspie w towarzystwie swojej żony czy wnuków.  Tak przynajmniej się mówi , choć z pewnością w pewnej odległości w około niego znajduje się jego prywatna obstawa.  Ze wszystkich żon, tylko z jedną się tutaj pokazuję. Ma z nią jednego syna i właśnie dla niej kupił ten "mały ogród" w Ipsos. Ma dużą rodzinę, trzy żony, 24 dzieci i dużo wnuków.

Szejk kocha się w Grecji i dlatego poza posiadłościami na Korfu zakupił już małą wyspę na Morzu Jońskim o nazwie Oksia . Dodatkowo jest on też właścicielem zespołu sklepów Valentino.

Jego letnie wakacje rodzinne na Korfu z pewnością połączone są z dużą liczbą paparazzi, którzy czekają na każdą możliwość zrobienia zdjęcia tej pary .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz