Translate

POZNAJ SAMEGO SIEBIE BY BYĆ SZCZĘŚLIWYM !!!

Definicja szczęścia jest dla każdego z nas inna. Mamy ogólne określenia tego słowa, ale w zależności od charakteru każdego z nas szczególne wartości tego słowa są zupełnie inne.

Oczywiście są podstawowe warunki, które dają nam możliwość mówić o prywatnym szczęściu. Bardzo trafne, według mnie, jest określenie szczęścia jako stan człowieka, który posiada to czego nie można kupić za pieniądze, czyli zdrowia, wzajemnej miłości osób nam bliskich i szacunku.

Aby jednak dojść do tego wniosku trzeba przejść różne etapy w życiu. Jedni dochodzą do tego bardzo szybko innym potrzebny jest długi okres ich życia by się z tym zgodzić.

Ciekawe jest to, że bardzo często bardzo bogaci ludzie lub ludzie posiadający wielkie osiągnięcia w różnych dziedzinach życia dochodzą do tego właśnie wniosku pod koniec ich życia

Moim zdaniem pierwszy krok w tym kierunku to poznanie samego siebie !
Nie jest to wcale takie łatwe.

Żyjemy w społeczeństwie ciągle bombardowanym wieloma reklamami, które sprytnie narzucają nam specyficzny sposób myślenia. Bardzo często świat zewnętrzny określa nam to co nas uczyni szczęśliwym, bo taki jest kierunek, taka jest moda.

Czy jednak zawsze to jest zgodne z tym co my, jako osobowość szukamy we własnym życiu, to coś co nas jako jednostka tego społeczeństwa uczyni szczęśliwym?

Bardzo często spotykam się z ludźmi, którzy gonią za pseudo szczęściem uważając, że posiadając dużo pieniędzy, większy dom, czy większy samochód, że to spowoduje, że będą szczęśliwi. Kiedy jednak to osiągają czują, że nie tędy prowadzi droga do szczęścia. Oczywiście wszystkie te dobra wokoło nas ułatwiają nam życie i pomagają w doznaniu szczęścia, ale podstawą do tego jest dzielenie się tym z kimś, kto chce coś podobnego.

Nie można być szczęśliwym w samotności, nawet w złotym pałacu. Bo mając to dochodzimy do wniosku, że największą radość daje nam dzielenie się tym z ukochanymi osobami i dodatkowo, możliwość dawania .

Samotność w wielkim domu, to tragedia. Piękny zachód słońca oglądany samemu nie jest wcale tak piękny. Wszelkiego rodzaju osiągnięcia w naszym życiu nie mają tak wielkiego znaczenia jeśli nie możemy się podzielić tą radością z ukochanymi osobami.
Żeby jednak do tego dojść trzeba to przeżyć lub choćby zaobserwować to w otaczającym nas świecie.

Po pierwsze musimy zrobić jeden podstawowy krok, musimy poznać samego siebie by wiedzieć co nas osobiście najbardziej uszczęśliwia. Jakie są nasze marzenia, co chcemy przeżyć w naszym życiu tak by na starość siedząc na bujanym fotelu z uśmiechem wspominać całe nasze życie.

A do tego dochodzimy w różny sposób.

Dla jednej osoby to satysfakcja z wykonywanego zawodu, dla innej możliwość podróżowania po świecie i poznawanie różnych kultur. Jeszcze inni chcą mieć dużą rodzinę, dzieci, wnuków i codzienność wypełnioną troską o swoich bliskich. Jest bardzo dużo sytuacji które sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwi. Bardzo często sytuacje, które czynią, że niektórzy ludzie są szczęśliwi dziwią innych, czasami wręcz ich śmieszą. Bo każdy z nas jest inny, każdy z nas ma swoją definicję szczęścia.

O ile mamy możliwość znaleźć w życiu kogoś z kim możemy wspólnie iść w kierunku tego szczęścia, wspólnie, razem to już jest wielki sukces.

Jedno jest najważniejsze . Nie wpadajcie w pułapkę dnia codziennego, która narzuca wam definicję szczęścia!!! Każdy z nas powinien z biegiem lat poznając lepiej siebie szukać tych kilka potrzebnych nam samym warunków do osiągnięcia naszej definicji szczęścia, bo tylko to ma wartość w naszym prywatnym życiu.

I tak jeśli macie chwilę czasu na to by usiąść i spisać na kartce kilka warunków potrzebnych do spełnienia waszego szczęścia to będzie pierwszy krok wyznaczenia kierunku w którym powinniście iść .

To jest bardzo ważne. I nie zapominajcie o tym, że wielkie szczęście składa się z wielu małych. By dojść do szczytu trzeba krok po kroku iść w górę. Bardzo często ta droga do szczęścia sprawia nam więcej radości niż dojście do celu.

Często bez określenia dokładnie naszych celów życiowych marnujemy dni, tygodnie, lata , czasami nawet całe życie na to co nie jest tak istotne w osiągnięciu osobistego szczęścia.

Czym wcześniej to zrobicie, tym lepiej dla Was. 2 komentarze:

  1. Dziękuję Pani za te słowa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za wpis. Jak się dojrzewa z biegiem lat to znajduje się wiele prawdy w życiu. Pozdrawiam.

      Usuń