Translate

KAŻDY WIEK MA SWOJE PIĘKNO !!!

Często spacerując popołudniami po zatoce Garitsy na Korfu obserwuję uśmiechnięte twarze staruszek, które tam codziennie spotykają się na pogaduszki i krótki spacer.

Wtedy dochodzę do wniosku, że każdy wiek ma swój urok, trzeba tylko na to z odpowiedniej strony popatrzeć.
Wydaje mi się, że pozytywne nastawienie do życia pozwala każdemu z nas cieszyć się życiem, dniem codziennym w każdym okresie naszego życia.

Każdy wiek ma swoje problemy i radości. Uważam, że najbardziej szczęśliwi są ci, którzy czują się dobrze ze sobą samym w każdym okresie swojego życia. 

Bo o to właśnie chodzi !!!

Trzeba po pierwsze pokochać samego siebie , poznać dobrze samego siebie by cieszyć się życiem w sposób, który nam osobiście odpowiada.
Przed kilka lat, mieszkając jeszcze w stolicy codziennie w ciągu całego roku kąpałam się w morzu. Przy naszym klimacie i temperaturach morza jest to tutaj możliwe. Wiele osób na wyspie kąpie się w morzu w ciągu całego roku i bardzo sobie to chwali . Korfiacy mówią , że to wpływa dobrze na ich zdrowie i na ich psychikę.
Pamiętam bardzo dobrze jednego ze starszych mieszkańców stolicy, który codziennie przyjeżdżał na wybrzeże na rowerze, zawsze śpiewając i z wielkim uśmiechem na twarzy. 
Pan miał około 80 lat i mimo swojego wieku nadal kontynuował kąpiele w morzu w ciągu całego roku. Wszyscy w okolicy go znali, bo to była bardzo charakterystyczna sylwetka w tej okolicy. Szczególnie widok pana w słomianym kapeluszu i na rowerze utkwił w oczach wielu mieszkańców zatoki.
Ten człowiek potwierdzał teorie szczęścia w każdym wieku, bo był tego typowym przykładem.

Spacerując po zatoce spotykam też często bardzo sympatyczną parę w wieku 80-85 lat , która też tam się pokazuje na popołudniowe spacery. Zawsze zadbani, elegancko ubrani spacerują często trzymając się za ręce. Przyznam, że ten widok bardzo mi się podoba, bo szczęście wypisane jest na ich twarzach.

Ta promenada przy zatoce Garitsa jest miejscem mojej obserwacji ludzi w różnym wieku żyjących na wyspie. Małe dzieciaki w towarzystwie rodziców spacerują by dojść do placu zabaw tam znajdującym się. Studenci grupkami biegają w ramach planowej, codziennej gimnastyki .

Wydaje mi się, że kiedy człowiek godzi się ze swoim wiekiem  i cieszy się tym co każdy okres jego życia mu przynosi wtedy tylko możemy mieć szansę na poczucie szczęścia.

Inaczej na to patrzą dzieci, którym do szczęścia wiele nie potrzeba. Chcą mieć tylko poczucie bezpieczeństwa, miłość rodziców i spokój dnia codziennego.

Jeszcze inaczej to odczuwają młodzi ludzie , którzy w gonitwie  do określonego celu znajdują czas na rozrywkę , spotkanie ze znajomymi i często nawet nocne szaleństwa do rana w dyskotekach.

Te lata mimo wielu godzin nauki są najbardziej beztroskie. Nie ma się jeszcze poza nauką wiele obowiązków. Najczęściej wszystko co nam jest potrzebne do życia zapewniają na rodzice. 
W tym czasie by fajnie spędzić czas potrzebne jest tylko dobre towarzystwo , najczęściej grupy rówieśników. 

Tych lat nigdy się nie zapomina... 

Tak jak chłopcy nigdy nie zapominają okresu służby wojskowej i do starości zawsze o tym mówią. 

Każdy wiek ma swoje prawa i miłe chwile o ile ich nie przegapimy i przeżyjemy je doceniając to , że możemy to zrobić.

Kiedy młodzi ludzie zakładają rodzinę, pojawiają się dzieci i szereg obowiązków z tym związanych wtedy szczęście znajdują w uśmiechniętych twarzach swojego potomstwa . Wtedy szczęście osobiste często łączy się ze szczęściem całej rodziny.

Dziadkowie cieszą się najbardziej uściskami swoich wnuków..

Jednak o ile zdrowie im dopisuje w dniu dzisiejszym ludzie w starszym wieku nie rezygnują z wielu działalności przynoszących im zadowolenie. Jedni spacerują , inni zajmują się ogródkiem, jeszcze inni znajdują ciekawe hoppy by wypełnić mile czas wolny dnia codziennego.

W każdym wieku trzeba mieć cele w życiu.

Nie można NIGDY rezygnować z marzeń !!!

Wiele z nich może spełnić się nawet w końcowym okresie naszego życia .

Z pewnością słyszeliście o babci, która w Ameryce w 90-te urodziny chciała zrealizować swoje marzenie spadania z samolotu na spadochronie ??!!! Przy pomocy wnuczki to zrealizowała w swoje urodziny !!!

Jeszcze inna pani kiedy wychowała dzieci i pomagała poźniej w wychowaniu wnuków zdecydowała się pójść do szkoły tańca i nauczyła się świetnie tańczyć.

Każdy dzień naszego życia jest cenny i jedyny, nie prześpijmy go, bo ten dzień ponownie nie wróci!!

Bez względu na wiek każdy ma prawo do szczęścia.

Każdy wiek ma swoje piękno . 

 W każdym wieku definicja szczęścia jest zupełnie inna, bo i my zmieniamy się i inaczej patrzymy na świat .1 komentarz:

  1. Zgadzam się,każdy dzień naszego życia jest cenny i jedyny , nie prześpijmy go , bo ten dzień ponownie nie wróci!!
    Masz całkowitą rację Aniu.
    Pozdrawiam serdecznie.    OdpowiedzUsuń