Translate

JAK DOSTAĆ SIĘ NA KORFU ?

Korfu jest jedną z wysp Jońskich  znajdujących się  przy zachodnim wybrzeżu Grecji. Jest to jedna z najbardziej rozwiniętych turystycznie wysp Grecji.

Wyspa ma własne lotnisko i codziennie w ciągu całego roku kilka lotów do Aten . Poza tym dwa razy w tygodniu istnieją loty do Salonik.
W okresie sezonu turystycznego od kwietnia do października wyspa połączona jest ze światem licznymi czarterami z większych miast całej Europy.Jako wyspa Korfu ma wiele połączeń ze światem droga morską . W ciągu całego roku jest wiele promów łączących ją z Włochami, z miejscowościami takimi jak Wenecja, Brindisi, Bari, Ancona. Większa liczba tych połączeń jest w okresie sezonu turystycznego.
Dodatkowo istnieją katamarany łączące wyspę z innymi wyspami Jońskimi. Od kilku lat mamy też łodzie i katamarany do Albanii kilka razy w tygodniu.

Od rana do nocy codziennie są też promy na ląd Grecji do miejscowości o nazwie Igoumenitsa oraz kilka razy w tygodniu istnieją nocne promy do miejscowości Patra na południu Grecji.

Dodatkowo w ostatnich latach bardzo popularne i tańsze jest połączenie promem z Korfu z miejscowością Lefkimi na południu wyspy.

Jeśli macie zakwaterowanie na południu wyspy i przyjeżdżacie samochodem to ta oferta jest dla Was bardzo atrakcyjna.


Możecie z Polski do Grecji przejechać też samochodem przejeżdżając całą północną Grecję nową autostradą EGNATIA do Igoumenitsy.

Jak możecie dojechać do Korfu samochodem opisuję Wam w innym artykule tutaj:

W ostatnich latach  bardzo często turyści łączą tygodniowy pobyt w Albanii z tygodniowym pobytem na Korfu. Wtedy przylatują samolotem do Albanii i później wracają do kraju samolotem z Korfu. 
Jeszcze inni turyści spędzają wakacje w Albanii i odwiedzają Korfu w czasie jednodniowej wycieczki organizowanej przez polskie biura działające już w Albanii.

Bardzo ważna dla Korfu jest duża liczba statków rejsowych które przypływają tutaj w ciągu całego roku i są głównym źródłem dochodów mieszkającej w mieście ludności. W okresie sezonu turystycznego mamy codziennie do 6 dużych statków rejsowych. Na każdym z nich przypływa na wyspę od 2000 do 5000 turystów, którzy w ciągu kilku godzin zwiedzają Korfu indywidualnie lub uczestnicząc w licznych zorganizowanych wycieczkach po wyspie. Te statki rejsowe przypływają na Korfu również w zimie 3 dni w tygodniu. Z tego względu część sklepów turystycznych na terenie starówki korfiańskiej jest otwarta przez cały rok.

Jako wyspa Korfu ma wiele miejsc, do których mogą płynąć tutaj na wakacje swoimi mniejszymi lub większymi jachtami turyści lubiący ten sposób spędzania wakacji. Największa taka przystań znajduję sie w miejscowości Gouvia na północno wschodniej części wyspy.Wielką atrakcją turystyczna dla wyspy jest duża liczba prywatnych samolotów, którymi na wyspę przybywają znane na całym świecie osobistości, księżniczki, politycy czy gwiazdy filmowe. Przynajmniej raz w lecie na wyspę przylatuje tutaj księżniczka z Maroko. Ostatnio bardzo częstym gościem na wyspie jest emir z Kataru, który spędza tutaj wakacje ze swoją żoną. Wyspa tak mu się spodobała, że przed rokiem zakupił on na wyspie 2 hotele by przyjeżdżać na Korfu na wakacje w towarzystwie wielu osobistości.
Dodatkowo w lecie na wyspę przypływa duża liczba jachtów. Najczęściej można je podziwiać na zatoce Garitsa przy mieście - widok bajeczny.

 
W okresie lata, głównie w sierpniu cudownie wyglądają te jachty pięknie podświetlone wieczorem i w nocy. 


Możecie je podziwiać siedząc w wielu, różnych kawiarenkach znajdujących się na około zatoki Garitsa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz