Translate

PORANNE CHMURY NAD KORFU

Korfu to wyspa o charakterystycznym wilgotnym wyspiarkim klimacie.

Bardzo często pogoda się tutaj zmienia , na szczeście przy względnie stałych temperaturach. Przy tej wielkiej dziurze ozonowej często nawet w okresie lata mamy tutaj deszcze i nawet burze z piorunami. Z tego wzgledu ja zawsze nawet w lecie mam w torebce coś od deszczu - małą parasolkę lub leciutki płaszcz od deszczu.

Dla mieszkającej na wyspie ludności to błogosławieństwo - bo wtedy wszystkie tutejsze ogródki podlewają się w ten sposób same i cała roślinność wyspy opłukuje się z kurzu nabierając jeszcze bardziej wyrazistych  kolorów.

Często w okresie całego roku wielkie prądy powietrzne przynoszą nawet nad Korfu duże ilości piasku z pustyń z Afryki i w takich sytuacjach na balkonach hoteli i na samochodach możecie zobaczyć czerwony pył.


Korfu ma dużą wilgotność . To pomaga rozwijać się tutejszej roślinności do tych rozmiarów , które Wy przyjeżdżając tutaj na wakacje często podziwiacie. Wszystkie gatunki roślin , tych spotychanych a Polsce - tutaj są kilka razy większe , bardziej okazałe. Temperatura i wilgotność robi swoje.Kiedy nie ma wiatru w okresie upalnych letnich dni bardzo często w porannych godzinach całą wyspę przykrywa "kołderka" z chmur co jest informacją o bardzo dużej wilotności w tym dniu , często dochodzacej nawet do 99% !Dlatego  wielu z Was mając jakiekolwiek problemy z reumatyzmem na Korfu w takie dni czuje to w kościach wstawając rano z łóżka. Wtedy balkony sa mogre od szronyu, powieszone na balkonie ręczniki bardziej mokre od stanu w jakim je tam wieczorem powiesiliście.

Najcześciej po kilku godzinach takiej porannej mglistej pogody niebo sie oczyszcza i mamy kolejny bardzo upalny dzień . Te najbardziej upalne dni na wyspie tak sie zaczynają , a później temperatura podskakuje do 40C i w południe jest duszno i bardzo gorąco.Oczywiście czasami to zmienia się w deszcz . Na szczeście, nawet jeśli spadnie krótki deszcz po godzinie wszystko wysycha i znów można iść na plażę i kontynułować kapiel w morzu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz