Translate

JAK NAJLEPIEJ SZUKAĆ ZAKWATEROWANIA NA KORFU ?

Wielu Polaków ma zwyczaj myśleć o kolejnych wakacjach w następnym roku już w samolocie w czasie powrotu z tegorocznych wakacji .

Co kraj to obyczaj !!!
Dla Greków czy Włochów jest to niezrozumiałe , wręcz dziwne. Ludzie z południa nie planują wakacji z wielkim wyprzedzeniem czasowym. Po prostu , gdy zaczyna robić się ciepło i lato tuż tuż myślą o tym i nawet kilka dni przed rezerwują swoje wakacje.

Niemcy , czy Anglicy mają inny zwyczaj. Powracając z wakacji przez kilka miesięcy jeszcze "segregują" wspomnienia i zdjęcia czy filmiki z wakacji i w okolicach świąt Bożego Narodzenia rezerwują wakacje na następne lato , często czekając na pokazujące się w tym czasie lepsze oferty cenowe.

Wracając do Polaków. W ciągu ostatnich lat Polacy bardzo dużo podróżują i to po całym świecie. Wybierają się nawet samotnie do bardzo odległych kątów świata nie bojąc się przygód i czasami nawet trudności z tym związanych.
Ci z Was , którzy czują się bezpieczniej na wakacjach grupowych jadą na urlop wykupując wakacje w licznych biurach turystycznych wybierając oferowane przez nich hotele i usługi.

W tym przypadku wybieramy biura do których mamy zaufanie i które wiarygodnie informują nas o warunkach w wybranych przez nas hotelach i miejscach. Bo , niestety, często pracownicy tych biur nie mają wielu informacji na temat warunków w hotelach i specyfiki ich lokalizacji i w ten sposób pojawiają się często skargi gości tam zakwaterowanych.

Dlatego polecam Wam przed zarezerwowaniem hoteli poszukać róźnych opinii na temat tego miejsca w bardzo dobrze rozwiniętych blokach w internecie zajmujących się tym tematem.

Macie tutaj często opinie nawet w języku polskim.

Są opinie ludzi w różnym wieku , z dziećmi lub bez , ludzi o specyficznych zainteresowaniach i wymaganiach.

Osobiście polecam 3 strony na których możecie znaleźć wiele opinii na temat wybranych przez Was hoteli lub tutaj właśnie możecie znaleźć ten który będzie najbardziej pasuje do Waszych upodobań.

To jest : 
www.booking.com , www.tripadvisor.com , 
www.airbnb.com , www.trivago.com.

Poza wieloma opiniami na temach wybranych miejsc macie tutaj też możliwość porównać ceny hoteli , czy nawet zarezerwować samemu hotele na lepszych warunkach.

Dobra znajomość internetu i możliwości rezerwacji wszystkiego przez internet powoduje , że wielu z Was ostatnio wybiera się na wakacje indywidualnie. Wykupujecie miejsca w samolotach czaster, a resztę organizujecie sobie na własną rękę.

W czasie ostatnich kilku lat wielu takich turystów z Polski przybywa też na Korfu. 

Często pytacie się o moją opinie na temat poszczególnego hotelu, bo nie wiecie który wybrać.

Różne wskazówki na temat różnego rodzaju zakwaterowania, które możecie znaleźć na wyspie podaje w moich artykułach z serii - Wakacje  na Korfu .
Osobiście mam zasadę nie polecać poszczególnych hoteli, bo każdy z nas ma swoje upodobania i wielokrotnie są one zupełnie odmienne!!!

Bardzo często spotkałam się z tym , że w jednej grupie Polaków słyszałam zupełnie odmienne zdania na temat tego samego hotelu.

W wielu przypadkach gdy pytacie się o wybór jednego z kilku hoteli, które macie na myśli mogę pomóc podając informacje na temat tego jakie są plusy i minusy zakwaterowania w jednym czy w drugim , ale zawsze wybór należy do Was.

Tutaj ponownie bardzo polecam czytać wszystkie opinie o hotelach znajdujące się na tych trzech podanych wyżej stronach.

To bardzo pomaga w wyborze hotelu bo poza podaniem miejsca , granic cenowych które chcecie zapłacić , ilości osób i terminu urlopu macie możliwość wybrać tylko te hotele które mają dodatkowe spełnione ważne dla Was warunki takie jak przykładowo :

- basen ;
- ogród;
- bezpłatny parking;
- dobrze działający bezpłatny WI-FI dla tych którzy łączą wakacje z kilkugodzinną pracą przez internet;
- dobrze określone na mapie położenie zakwaterowania;
- dobrze , dokładnie opisane wyposażenie apartamentu , o ile wybieracie taki rodzaj zakwaterowania itp.

Dodatkowy dużo informacji na temat wybrzeży wyspy gdzie znajdują się hotele znajdziecie w  moich artykułach w których opisuję najbardziej popularne miejsca na wyspie podając rodzaje plaż tam znajdujących się i wiele innych cennych dla Was informacji. To też artykuły znajdujące się w grupie "Wakacje na Korfu" lub "Co trzeba wiedzieć o Korfu".


W ciągu ostatnich lat wielu z Was rezygnuje z większych kompleksów hotelowych i decyduje się na apartamenty, wille z prywatnym basenem lub nawet na pokoje do wynajęcia - skromne , tanie , ale czyste.

Ci z Was to wędrownicy , którzy wakacje spędzają jeżdżąc po wyspie,  "zaliczając" wszystko to co trzeba zobaczyć w miejscu wybranym na wakacje , ale dodatkowo szukając wszystkiego co piękne , zaglądając do nietypowych , mniej turystycznych miejsc o których często na moim blogu mówię.

W tym przypadku te trzy powyższe strony to jest rzeczywiście skarb informacji Wam potrzebnych by tanio i dobrze wybrać miejsce zakwaterowania zawsze biorąc pod uwagę miejsce położenia by dobrze kalkulować dojazdy do wszystkich miejsc na wyspie i koszty benzynowe codziennego powrotu do bazy.

Ja z mojej strony staram się pisać o wszystkim tym co może Wam w tym pomóc i o ile macie jakieś pytania i propozycje na tematy artykułów czekam na wasze wiadomości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz