Translate

GDZIE W STOLICY WYSPY ZAPARKUJECIE SAMOCHÓD ?

Z parkingiem na terenie stolicy Korfu był od wielu lat wielki problem. Niestety, nie jest on rozwiązany do dnia dzisiejszego .

Większość korfiańskich rodzin na jeden lub przeważnie dwa samochody, a położenie stolicy  tuż przy morzu i jej wąskie drogi powodują , że nie ma tutaj miejsca na pakowanie nawet samochodów dla samych  mieszkańców stolicy.

Nie mówię więc tutaj nawet o turystach , którzy przybywają w lecie i wtedy sytuacja jest wręcz tragiczna.

W sezonie  kiedy do Korfu przypływa codziennie do 6 statków rejsowych z wieloma turystami sytuacja się jeszcze bardziej pogarsza , bo od rana do wieczora  do centrum jeżdżą autobusy obsługujące tych turystów.

Nic więc dziwnego , że w sezonie w centrum mamy często korki .

Wielu mieszkańców Korfu mieszka poza stolicą , ale pracuje w mieście i codziennie musi do pracy dojeżdżać.

Z tego względu wielu tubylców by pozbyć się codziennego stresu związanego z ruchem na ulicach i z problemem znalezienia parkingu jeździ do przedmieść miasta swoimi samochodami i później przesiada się na skuterki tam zostawione i tymi skuterami porusza się po mieście. I tak tłumaczę bardzo dużą ilość skuterów zaparkowanych wszędzie w centrum. Jeszcze inni dojeżdżają samochodami do przystanków autobusów miejskich i docierają do miasta tymi autobusami.

Jeśli jednak wynajmiecie samochód i z pewnością chcecie nim przyjechać do stolicy.

Co robić , gdzie zostawić samochód?

Wynajęty samochód to świetna okazja do pozostania w stolicy wieczorem , kiedy wszystko zupełnie inaczej wygląda i życie w stolicy toczy się do późnych godzin nocnych , tak jak to jest w Grecji.

Nie trzeba tego stracić !!!

Oczywiście można jeździć po ulicach miasta i szukać jakiegoś wolnego miejsca na swój samochód , ale niestety, często bez rezultatu.
W sezonie - lipcu , sierpniu wyspa jest tak pełna turystów , że czasami jedziemy do miasta i przez co najmniej pół godziny szukamy parkingu.

By Wam pomóc i oszczędzić tego trudu zaznaczam na mapie stolicy miejsca gdzie możecie zaparkować.

Czarnymi krzyżykami rysuje płatne parkingi .

Ten w centrum na placu Spianada przeważnie jest pełny w czasie całego sezonu . Cena parkingu wynosi 3-4 euro .

Drugi odpłatny parking znajdujący się na ulicy prowadzącej z placu San Rocco do portu , jest bardzo dobrze widoczny i duży i tak tam macie największą możliwość znalezienia wolnego miejsca  w cenie 3 euro . Jest on przy ulicy Abramiou .

Dodatkowo na czerwony kolor oznaczam 3 miejsca gdzie możecie koło nowszej fortecy zostawić swój samochód w większości przypadków bezpłatnie.
Po pierwsze możecie zaparkować samochód z drugiej strony nowszej fortecy od strony morza jadąc tam drogą jednokierunkową nad morzem .

 Drugie miejsce to parking znajdujący się 100 metrów na prawo za nowym  rondo i głównym jeszcze zamkniętym  wjazdem do portu. 
O ile zobaczycie otwartą budkę przy parkingu to będzie znak , że tego dnia płacicie , bo jest pracownik tam siedzący. O ile budka jest zamknięta nikt nie płaci. Dlatego to miejsce narysowałam na czarno i na czerwono .

Trzecie  miejsce to ulica tuż przy murach nowszej fortecy. Jest to ulica , która prowadzi do centrum i biegnie obok rynku korfiańskiego. Tutaj z dwóch stron parkujecie w wolnym miejscu i jesteście blisko centrum miasta.

By nie plątać się po centrum w dużym ruchu, ja osobiście proponuję Państwu zostawić samochód na ulicy obok zatoki Garitsa i spacerkiem pomiędzy drzewami dojść do centrum . To miejsce narysowałam na mapce na kolor pomarańczowy. 
Ostatnio ze względu na prowadzone tam prace odbudowy muru na około zatoki możecie mieć problem ze znalezieniem tam wolnego miejsca.

Tutaj parkujecie po dwóch stronach drogi bezpłatnie . Często wieczorem po zwiedzeniu starówki wracając do samochodu zasiadacie w znajdujących się tawernach i coś jecie siedząc na świeżym powietrzu pod drzewami .

Oczywiście ci z Was którzy mieszkacie w pobliżu miasta i macie możliwość jeździć autobusem miejskim nie macie tego problemu bo do późnych godzin wieczornych te autobusy tutaj kursują i tak macie ten problem z głowy.9 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc to miejsc do parkowania jest coraz mniej a samochodów coraz więcej. Moim zdaniem powinny zaczać być stosowane takie https://www.metaltech.pl/platformy-parkingowe/ platformy parkingowe. Dzięki nim udałoby się oszczędzić trochę miejsca i wygenerowac miejsca do parkowania

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za pomoc w parkowaniu. Informacje były bardzo przydatne. Pozdrawiam Piotr z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
 3. Obcokrajowcom trudno jest poznać zasady parkowania i odpowiednie miejsca do pozostawiania samochodu. Na szczęście w miejscach takich jak lotnisko podstępne są specjalne parkingi.
  https://parkingodlotwarszawa.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to racja dlatego najbezpieczniejsze są opłacane, kontrolowane parkingi.:Pozdrawiam

   Usuń
 4. Super, że stworzyłaś taki wpis, pomoże on wielu osobą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Muszę dodać, że w pełni sezonu wszyscy mamy poważny problem z parkowaniem. Czasami Wręcz rezygnujemy w godzinach szczytu z wizyty w stolicy by tego problemu nie mieć. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Ta cena to za 1h rozumiem?

  OdpowiedzUsuń