Translate

PALEOKASTRITSA - RAJ NA ZIEMI !Paleokastritsa to jedno z najpiękniejszych miejsc na tej wyspie . Miejscowość położona jest na zachodnim wybrzeżu wyspy przy pięciu zatokach z których dwie są w kształcie serca.
 To Raj na ziemi i każdy , kto przyjeżdża na wakacje na Korfu musi to miejsce odwiedzić .
Główna zatoka o nazwie Nafsika ma piaszczystą plażę , która w okresie całego lata gromadzi masę młodzieży bawiącej się tutaj od rana do nocy. W okresie sierpnia plaża jest tak pełna ludzi , że często trudno jest znaleźć miejsce na własny ręcznik. Nazwa plaży - Plaża Nafsika  - pochodzi z mitologii greckiej z podróży Odyseusza, który w czasie jego poszukiwań jego  ojczyzny Itaki spotkał się z wieloma trudnościami i przygodami . Między innymi po wielkiej burzy morskiej jego statek uległ zupełnemu zniszczeniu i fale morskie wyrzuciły go na plaże pięknej zielonej wyspy o nazwie Feakia. Tutaj na tej plaży znalazła go córka króla Feaków o imieniu Nafsika , która się w nim zakochała od pierwszego wejrzenia i to z wzajemnością. Dalszą część tej historii z pewnością znacie....

Przy tej plaży macie też możliwość zjeść posiłek o ile czas na to pozwala. Słynne są tutaj bardzo dobre owoce morza którymi wszyscy turyści i tubylcy tutaj się zajadają . Przy tak cudownym krajobrazie apetyt jeszcze bardziej dopisuje!

Polecam to wszystkim . Sama zawożę też moich znajomych z Polski na te smakołyki do tej restauracji - gwarantuję , że będziecie zadowoleni.Polecam szczególnie zjeść tutaj owoce morza !!! możecie je tutaj zjeść w różny sposób i wszystkie dania są godne uwagi.

Plaża Nafsika znajduję sią pomiędzy dwoma wzniesieniami i na jednym z nich znajduje się 12-wieczny klasztor pod wezwaniem Matki Boskiej .
Zabudowania klasztoru, malutki bizantyjski kościół z pięknymi ikonami , muzeum z bardzo starymi ikonami i szklaną gablotą z kościami wieloryba wydobytego z głębin przy Paleokastritsy jest też miejscem godnym do zobaczenia . 
 Dodatkowo tutaj wszyscy-  szczególnie ci młodzi turyści uwielbiają robić zdjęcia wspaniałym kotom, które tam leniwie wylegują się .
Nie trzeba też zapominać o tym , że we wszystkich miejscach religijnych w Grecji - kościołach , czy klasztorach kobiety mogą wejść do środka TYLKO z zakrytymi kolanami i plecami . Tak wiec, wszystkie panie bardziej seksi ubrane muszą mieć coś dodatkowego by się okryć , bo inaczej muszą okrywać się chustami , które w dużej ilości są przy wejściu do klasztoru. Osobiście jednak ze względów higienicznych polecam zabrać ze sobą coś swojego.

Jedna z zatok Paleokastritsy ma kształt dużego serca .
Inna plaża w kształcie małego serduszka jest po drugiej stronie klasztoru - bardziej cicha z mniejszą ilością ludzi, ale z równie piękną błękitno-lazurową wodą .

Trzecia i czwarta zatoczka tworzą kształt wielkiego serca widocznego z miejscowości znajdujących się w górach nad Paleokastritsą. Jedna część tej zatoki jest kamienista z drewnianymi kładkami z których spod hoteli można wskakiwać do wody.

Inna zatoka ma piaszczystą plaże i dodatkowo jest to też przystań  łódeczek pływających do grot znajdujących się na wybrzeżach  Paleokastritsy.

W tych grotach  kolory wody, duża liczba ryb i ciekawe kolory skał są miejscem - frajdą dla fotografów i nie tylko. Jest to też świetna okazja do odpoczynku od autokaru i ochłodzenia się wiaterkiem , którego tutaj nie brakuje.

Inne łódki z tej przystani to taksówki , którymi turyści przepływają do Rajskiej plaży znajdującej się niedaleko - miejsce urocze, patelnia na słońcu z kamienistą plażą przy wysokich zboczach. O ile ktoś ma indywidualnie okazję to zobaczyć innego dnia  to warto, ale polecam tą plażę w godzinach popołudniowych by słońce tak bardzo nie grzało - bo jest tu duży problem z cieniem.
Jest to bardzo popularne wśród Polaków miejsce na Korfu !!!

Ostatnia zatoczka Paleokastritsy jest według mnie najbardziej imponująca. Jest mała, skalista , z jedną wysoką skała w centrum na której szczycie rośnie sobie jedno drzewko.  Jest to miejsce spotkań letnich młodzieży korfiańskiej. W tym miejscu często spotykają się młodzi ludzie z wyspy na pierwsze randki letnie . Do tego miejsca prowadzi   duża ilość schodów , a na dole obok morza znajduje się też mała restauracjo - kawiarnia . Nadmienię , że jest to też ukochane miejsce kąpieli Angeliny Jolie , która przybywając na Korfu często obok tej zatoczki parkuje swój jacht i tam sie opala.

Przyznajcie - miejsce bardzo dobrze wybrane .....

Nawet tylko po zobaczeniu  powyższych zdjęć ,wydaję mi się, że niektórzy z Was zgodzą się ze mną, że to Raj na ziemi i trzeba to miejsce zobaczyć !

Polecam też zobaczyć mój filmik o Paleokastritsy pod adresem

https://www.youtube.com/watch?v=nGZiZ88a3Sc&t=83s


1 komentarz:

 1. Witam. Wybieram się na Korfu i miałbym kilka pytań związanych z tym, interesującym tekstem.
  Inne łódki z tej przystani to taksówki , którymi turyści są odwożeni do Rajskiej plaży znajdującej się niedaleko - miejsce urocze, patelnia na słońcu z kamienistą plażą przy wysokich zboczach - mam pytanie odnośnie tego fragmentu - jak się nazywa ta zatoczka? innymi słowy - co wpisać do nawigacji, by tam dojechać, czy jest jakiś parking, miejsce postoju?
  Inna zatoka ma piaszczystą plaże i dodatkowo jest to też przystań łódeczek pływających do grot znajdujących się na wybrzeżach Paleokastritsy.

  Podobne pytanie mam o tę zatokę - jak do niej trafić? Jak rozumiem łodki do tych jaskiń wypływają spod tej zatoki? W tych grotach kolory wody, duża liczba ryb i ciekawe kolory skał są miejscem - frajdą dla fotografów i nie tylko. Jest to też świetna okazja do odpoczynku od autokaru i ochłodzenia się wiaterkiem , którego tutaj nie brakuje.
  Aha - prośba jeszcze o podanie nazwy restauracji z tymi dobrymi owocami morza - aż nabrałem apetytu :))

  OdpowiedzUsuń