Translate

JAK GRECZYNKI REAGUJĄ NA KRYZYS

Jak wiecie w Grecji od ponad 7 lat trwa kryzys polityczno-ekonomiczny. Ciągle o tym sie mówi, wszędzie o tym piszą , aż do znudzenia !Mimo wszystko życie w Grecji toczy się do przodu i ludzie zaczynają wręcz przyzwyczajać się do tej sytuacji lub reagować na nią w specyficzny sposób.

Ciekawe jest jak na kryzys reaguje wiele Greczynek , szczególnie Greczynek w wieku od 20 do 40 lat.

Po prostu Greczynki " nie dają się " zdominować przez pesymizm kryzysowy.

Główna ich broń to ich wygląd!!!

W okresie kryzysu tutejsze kobiety bardzo dbaja o swój wygląd zdając sobie sprawę z tego , że ich obraz zewnętrzny poprawi ich psychikę i codzienne samopoczucie.

Bardzo często , kiedy pojawiaja się problemy finansowe w rodzinie Greczynka zaczyna bardziej ekonomiczniej robić zakupy w super markiecie. Zaczyna wybierać produkty o niższych cenach , a nawet rezygnować z pewnych nie tak potrzebnych zakupów dla domu  po to by zaoszczędzić pieniądze na koszty związane z jej wyglądem.
Dzisiejsza Greczynka znajduje wiele sposobów na oszczędzanie , ale nie odmawia sobie wydatków na dbanie o siebie !

I tak Greczynki dbaja bardzo o swoje włosy.

Często chodzą do fryziera by podciąć włosy, by je zafarbować czy po prostu fajnie uczesać się. Tutejsze zakłady fryzierskie zawsze mają bardzo dużo pracy mimo tego , ze ta usługa wcale nie jest w Grecji tania. Przykładowo by pomalować włosy i uczesać się płacimy 50 euro.

Od kilku lat w Grecji obserwujemy też rozwój wielu salonów pielegnujących paznokcie u rąk i u nóg. Manicure i pedicure jest czymś koniecznym dla kazdej Greczynki , tym bardziej , że przez  wiele miesięcy roku chodzi w odkrytych butach - tutejszych różnorodnych, cudownych sandałach.

Tutaj też kolejki są długie i najczęściej te usługi realizowane są na zamówienie.

Wzrosło tez ostatnio zainteresowanie uslugami związanymi z malowaniem brwi i rzęs oraz z regulacją brwi w różny sposób.

Wszystko to by poprawić samopoczycie tutejszej kobiety , która codziennie walczy z różnymi problemami rodzinnymi i nie tylko związanymi z kryzysem , ale mimo tego chce czuć sie chcianą, elegancka - po prostu kobietą !

Z pewnoscia zauważyliście , ze szczególnie młode Greczynki ubierają się szałowo , z elegancją i szykiem. Garderoba każdehj Greczynki jest dość obszerna . Może nie tak pełna ubrań z ostatnich lat , ale z pewnościa wszystko to co nosi jest skrupulatnie dobrane by pasowało do sytuacji, do pogody i do miejsca w ktorym się znajduje. duża rolę spełniają tutaj dodatki do ubrań , które nadają im szczegolny wygląd w róznych sytuacjach.

Przed kryzysem w soboty wszyskie sklepy z ubraniami dla młodych dziewczat były pełne klientek. Obecnie Greczynki szukają dobrych ofert w sklepach z niskimi cenami lub w okresie zniżek.

W wielu przyoadkach dziewczyny odkładają pieniądze na nowe ciuchy zmniejszają ilość wydatków na jedzenie .

Wychodząc na spacer wieczorem wolą napić się jednego chłodnego napoju niż coś zjeść . W ten sposób zbierają pieniądze na nowe ciuszki myśląc też o schudnięciu.

Sprawa dobrej , poprawnej sylwetki też jest bardzo ważna i jest na pierwszym miejscu w oczach wielu tutejszych dziewczat.

Obserwujemy bardzo ciekawe zjawisko społeczne i ie tylko zwiazane z częstym odwiedzaniem lekarzy przeprowadzających operacje plastyczne!!!

W okresie kryzysu wzrosła liczba plastycznych operacji wśrod młodych dziewcząt w Grecji , które poprawiają sobie nos, usta, powiększaja piersi, zmniejszaja pośladki itp. W wileu przypadkach mowi się , że poprawnienie swojego wyglądu pomaga im w znalezieniu dobrej pracy mimo tego , że wcale nie są to osoby z zamożnych rodzin i niestety często dochodzi tutaj do przesady. Według mnie w wielu takich przypadkach to bardziej problem psychiczny niż estetyczny.

Oczywiście to sprawa do dyskusji .

Z drugiej strony widzimy w Grecji wiele korpulętnych Greczynek , które czują się dobrze ze swoją wagą i wcale nie mają z tym związanego kompleksu, wręcz przeciwnie. Po prostu cieszą się życiem często uważając , że mają więcej "walorów" od kościstych , wręcz chorobliwie odchudzonych dziewczat.

Przylatując na wakacje do Grecji sami zwróćcie na to uwagę .....Brak komentarzy:

Prześlij komentarz