Translate

KIEDY I GDZIE PRZYLECIEĆ NA WAKACJE NA KORFU ?

Mieszkam na Korfu od ponad 40 lat i bardzo często moi znajomi czy turyści z dawniej prowadzonych wycieczek, które prowadziłam pytają mi się  - gdzie najlepiej przyjechać na wakacje na Korfu?

Pytanie bardzo istotne, ale trudno jest krótko na to odpowiedzieć.

Wszystko, po pierwsze, zależy od indywidualnych upodobań każdego z nas. Jest wiele sposobów spędzania wakacji i wiele rodzaji wczasowiczów. Jedno jest pewne, że na Korfu dla większości znajdziecie to czego szukacie - trzeba tylko wiedzieć gdzie !

Ważny jest też okres w którym planujecie  z różnych powodów Wasze wakacje.

Jeśli chcecie przylecieć na Korfu na wiosnę lub jesienią.

Z pewnością wybierzecie miejsca zbliżone do centrum wyspy , blisko dużych ośrodków turystycznych i stolicy wyspy, by mieć w przypadku niepewnej na kąpiel pogody możliwość wypełnienia dnia innymi atrakcjami.
Mogą to być miejscowości typowo turystyczne i nad morzem takie jak DASSIA, IPSOS, GOUVIA, KONTOKALI, gdzie nie macie typowego greckiego zabudowania , ale poza morzem i autobusami miejskimi drogę z kawiarniami i tawernami jedno przy drugim. Na temat wszystkich podanych w tym artykule miejscowości macie osobne artykuły ze zdjęciami i opisami tych miejsc miejscowości. Może to być miejscowość Benitses , która poza zakwaterowaniem i morzem oferuje małe centrum z greckimi zabudowaniami .
Jeszcze inna propozycja to wioska Pelekas z pięknymi widokami z tronu Kaisera - macie artykuł na ten temat. Wioska ma typowo greckie zabudowania , choć często przeplatane są już nowo wybudowanymi domami .

Tutaj jednak jesteście daleko od morza i trzeba mieć samochód by do morza dojechać.
Kiedy jest pochmurnie lub pada deszcz ( to też się zdarza) macie w takim przypadku możliwość podjechać niebieskim , miejskim autokarem do stolicy i np. odwiedzić jakieś muzeum . Jest ich tutaj sporo: 
- muzeum archeologiczne,
- muzeum sztuki bizantyjskiej, 
- muzeum sztuki azjatyckiej, 
- muzeum  historii monet greckich, 
- stara i nowsza forteca, 
- posiadłość Mon Repo z muzeum w pałacyku, itp. 

Dla tych którzy lubią oglądać muzea - wybór dość duży. Poza tym w mieście jest możliwość , nawet w deszczu , pospacerować sobie po wąskich uliczkach miasta lub usiąść pod podcieniami w Listonie i napić się pysznej kawy obserwując wszystko to co tam się dzieje. Dodatkowo na afiszach rozwieszonych po stolicy często znajdziecie informacje o różnych koncertach muzycznych , które odbywają się w mieście.
Bardzo dobry wybór na zakwaterowanie w początkowych miesiącach sezonu i pod jego koniec to właśnie stolica Korfu, która ma swój wyjątkowy grecki klimacik i europejki charakter jednocześnie. Stolica wyspy znajduje się w centrum wyspy i ze stolicy możecie dojechać do wszystkich ciekawych miejsc na wyspie autobusami pozamiejskimi, które wyjeżdżają rano ze stolicy i powracają po południu. Oczywiście jeśli wynajmiecie samochód macie też mniejszą ilość kilometrów by dojechać do tych różnych ciekawych miejsc.
 
Na temat wakacji w stolicy też macie osobny artykuł tutaj:


Jeśli decydujecie się na wakacje w lipcu lub w sierpniu.

W najcieplejsze miesiące lata chcecie być bardzo blisko plaży by się opalać i kąpać przez cały dzień w cieplutkim korfiańskim morzu. W tym przypadku macie duży wybór miejscowości na Korfu i duży wybór różnorodnych hoteli.

Ci którzy przylatują na wakacje z małymi dziećmi i szukają plaży piaszczystych niech szukają hoteli na północy wyspy w okolicach Acharavi, która ma piękną długa piaszczystą plaże. Jest to miejscowość turystyczna usytuowana wzdłuż długiej plaży i głównej drogi w północnej części wyspy z wieloma tawernami, sklepami, różnymi kawiarniami działającymi do późna w nocy.
Inne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi to Glyfada - miejscowość na zachodnim wybrzeżu wyspy, z cudownym złotym, sypiącym się piaskiem - idealnym dla dzieci.

Jeśli macie małe dzieci i dodatkowo szukacie bardzo cichego dobrze zorganizowanego dla rodzin hotelu na końcu świata wybierajcie Attika Hotel na południu wyspy - tam będziecie z dala od cywilizacji, od wszystkiego, ale w fajnym hotelu.

Na temat wakacji z dziećmi macie też osobny artykuł tutaj:
https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2018/08/wakacje-z-dziecmi-na-korfu.html

Dla tych, którzy lubią w czasie wakacji wynająć samochód na kilka dni i pojeździć po różnych miejscach na wyspie polecam hotele na zachodnim wybrzeżu - z pięknymi widokami na Morze Jońskie , z piękną lazurowo-błękitną wodą w morzu , ale z dala od dużych ośrodków turystycznych. To idealne miejsca dla romantyków, którzy spokojnie lubią spędzać wakacje nie myśląc tak bardzo o klubach nocnych , dużej ilości restauracji , czy wieczornego tłoku na promenadach ośrodków turystycznych. To wszystko mogą zobaczyć w kilka dni mając samochód , tak by w pozostałe dni spokojnie opalać się czytając jakąś dobrą książkę i podziwiając piękne krajobrazy.

Do takich miejsc zalicza się też Paleokastritsa - bajeczne miejsce z cudownymi widokami , ale z dość spokojnym życiem wieczorem. Tutaj jednak nastawcie się na to , że do plaży trzeba będzie zejść , a po południu wejść do hoteli znajdujących się na wzniesieniu - więc nie polecam tego miejsca dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo dobrze jest uwzględnić też to, że temperatury morza na zachodnim wybrzeżu wyspy są o 5-6 C niższe niż na wschodnim i tak bardzo często turyści zakwaterowani na tym terenie  pytają mi się o miejsca z ciepłym morzem.

Inne fajne , bardzo spokojne miejsce na wypoczynek w hotelu z pięknymi widokami to północno-wschodnia część wyspy w okolicy Nissaki .

Większość dobrych hoteli na wyspie usytuowana jest na wschodnim wybrzeżu wyspy w centralnej części. Do najbardziej popularnych  miejscowości turystycznych tego terenu należy Dassia z przyjemną plażą i możliwościa uczestniczenia w sportach morskich. Dodatkowy plus tego  miejsca to bliskość do stolicy i możliwość wykorzystania miejskiego autobusu , który kursuje tutaj co 20 minut.

Dla osób które chcą spędzić wczasy w miejscach z dość rozwiniętym życiem nocnym - kawiarniami, dyskotekami , duża liczba turystów polecam miejscowości takie jak : Sidari ,   Acharavi, czy Kassiopi  na północy wyspy , Dassia, Barbati , Ipsos na wschodnim wybrzeżu, hotele w okolicy Benitses, czy Moraitika na południowym wschodzie wyspy.

Każde z powyżej wymienionych miejsc ma coś pięknego , niestety nie ma hoteli w miejscach , które mają wszystko : lazurowe morze, piękne widoki z hotelu, życie nocne , ciepłe morze czy bliskość do stolicy - trzeba wybierać z tego wszystkiego to co dla Was jest najistotniejsze .

Jak pytacie się o moje prywatne zdanie - gdzie bym na Korfu przyjechała na wakacje to powiedziałabym , że wybrałabym Kassiopi lub Acharavi. I to z możliwością wynajęcia na  3 dni samochodu by objechać wszystkie te miejsca na wyspie.

Jeśli macie pytania dotyczące hoteli w których chcecie na Korfu spędzić wakacje macie bardzo dużo informacji na ten temat w internecie pod adresem booking.com, tripadvisor itp. i to nawet w języku polskim. Oczywiście poza ogólnymi informacjami o hotelu czytajcie opinie turystów , którzy tam byli - są bardzo cenne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz